Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (20 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (56)  [Verzia pre tlač] Tlač

Nová funkcia na motoride.sk – body záujmu a trasy

 Zdieľať

Pridané: 19.06.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 16929 [Novinky - O motoride.sk]

Všetkým mototuristickým nadšencom s radosťou predstavujeme novú funkciu, pomocou ktorej si môžu v pohode naplánovať poobedný výjazd, víkendový výlet alebo cestu okolo Európy...

O čo ide?

Jednoducho ide o databázu zaujímavých bodov (mestá, dediny, jazerá, múzeá, kempingy a podobne) a trás (horské priechody, cesty), z ktorej môžeš čerpať pri plánovaní nejakej trasy. Tieto body sa zobrazia na detailnej mape a obsahujú aj GPS súradnice a bližšie informácie.

Takýto bod môže do databázy pridať ktorýkoľvek registrovaný člen Motoride Klubu. Pri pridávaní by mali byť k bodu uvedené čo najpresnejšie informácie, aby tým bola uľahčená práca motorkárom, ktorý sa raz o ten bod budú zaujímať.

Vybraný bod obsahuje tieto informácie:

Pod týmito informáciami sa zobrazí mapka so zvýrazneným bodom. Na mape sa môžeš pohybovať posúvaním myšou alebo šípkami a priblížiť si bod do najdostupnejších detailov. Kvalita prednastavenej hybridnej mapy (satelitné snímky + údaje ako na bežnej mape) je pre každý región rôzna. Preto je vhodné pri niektorých menej kvalitne spracovaných oblastiach prepnúť na klasickú mapu (tlačidlo „Map“ hore vpravo na mape).

 Príklad mapy – táto je však nepohyblivá
Príklad mapy – táto je však nepohyblivá

Ako to využiješ?

Veľmi jednoducho! Ak ťa zaujal niektorý bod, prečítaj si informácie o ňom a zaznač si jeho polohu do mapy. Ak máš GPS prijímač, zadaj doňho súradnice bodu a nechaj sa k nemu priviesť.

Ak nevieš, kam konkétne chceš ísť, ale jednoducho chceš niečo vidieť, môžeš použiť vyhľadávanie. Po zadaní kritérií ti vyskočí zoznam bodov, z ktorých si môžeš vybrať.

Ako pridať nový bod

Nový bod môžeš pridať jednoducho tu. Zadať musíš krajinu, región, typ bodu (kemping, priesmyk, múzem, vyhliadka a podobne), povrch (asfalt, šotolina, spevnená cesta, enduro, pešo) a popis miesta. Poloha nie je povinná. Ak ju nevieš zistiť, pretože nemáš GPS prijímač, môžeš ju odčítať a akejkoľvek mapy alebo z nejakého mapového programu (napr. Google Earth). Potom to bude približná poloha. Ak polohu nevieš zistiť vôbec, napíš podrobne ako sa na dané miesto dostať a redaktori určia polohu za teba.

Hodnotenie

Do diskusného fóra sme zároveň pridali novú funkciu. Je to hodnotenie. V niektorých diskusiách, kde to má zmysel, sme pridali možnosť ohodnotiť predmet diskusie. Hodnotiť odteraz môžete články, obrázky vo fotosúťaži a samozrejme body záujmu a trasy.

 Hodnotenie
Hodnotenie

Čo je v pláne

Je toho naozaj veľa čo sa dá ešte vylepšiť:

Upozornenie

Ide o novú databázu, ktorá zatiaľ obsahuje iba niekoľko bodov záujmu a trás. Dúfame, že do nej pridáš zaujímavé miesta aj ty, aby sa čoskoro rozrástla a slúžila nám všetkým ako cenný prameň informácií o tom, kde je čo zaujímavé k videniu, kde sa dá dobre najesť alebo oddýchnuť.

Ak natrafíš na akúkoľvek chybu alebo technický problém, neváhaj nás kontaktovať na info@motoride.sk.

Pridané: 19.06.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (20 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (56)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 210606 | Včera: 147881