Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Incheba-2024-std

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Cesta na PanAfrica rally 2020

 Zdieľať

Pridané: 04.01.2020 Autor: Landal
Čitatelia: 3223 [Šport - Rally]

S4RT ide na svoju prvú púštnu rally. Celý proces takmer ročnej prípravy aj samotnú rally môžem sledovať v tomto článku.

Seriál článkov - Cesta na PanAfrica rally 2020:

Po siedmich rokoch venovania sa rally dozrel čas na ďalší krok. Tým je účasť na plnohodnotnej púštnej rally. Vzhľadom na finančné nároky jednotlivých pretekov (v Afrike sa každý rok jazdia desiatky - skôr stovky rally rôznej úrovne) som zvolil PanAfrica rally.

PanAfrica rally je relatívne známy pretek, ktorý pre časť jazdcov slúži ako súčasť prípravy na Dakar. Pravidelne sa ide na prelome septembra a októbra. Má jeden stály bivak v Merzouge, čo organizátorom umožňuje minimum presunov a maximum ostrých kilometrov. V roku 2019 bolo presunov za celú rally len 15 km!

To the dunes and back II - tréning na sahare je šťastne za nami
Púšť nie je pustá...

Dĺžky etáp sa rôznia od prológových cca 75 km až po maratónky s dĺžkou 450 km. Pre ročník 2020 organizátor sľubuje 2000 km.

Mám za sebou 7 ročnú cestu po európskych rally. Od mojej prvej veľkej rally v roku 2012 pretieklo veľa vody, ale stále si to dobre pamätám. I keď úroveň vybavenia aj skúseností je už dnes celkom inde, stále mám to isté nadšenie. Aj dva tréningové pobyty v Ksar Ghilane v tomto roku mali za cieľ preveriť, či už je čas a či vôbec zládnem púštne podmienky.

Tréning navigácie v púšti - To the dunes and back II - tréning na sahare je šťastne za nami
Tréning navigácie v púšti

Tento článok budem priebežne dopĺňať o aktuálne info z celej prípravy na saharskú rally. Bude to veľmi intenzívne a ten necelý rok zbehne raz-dva.

Novinky RSS

To the Dunes and back III - D01 - 04.01.2020 11:13

Cesta do Janova 01.01. bola nesmierne hladká. Prázdne a suché cesty. Viackrát sme mali driemacie pauzy ale v prístave sme boli úplne na čas. Dodo riešil lístok až na mieste ale vôbec sa to neoplatí. Trajekt je prakticky prázdny. Po pár flaškách ideme skoro spať.

7 jazdcov a 7 strojov nalodených na takej istej lodi, ako je na foto.

Ráno čistá obloha, more kludné a tričková teplota. Menu na raňajkách silne okresané (nevyťažený trajekt).

Lodivod musel byť ťažký frajer. Žiadne hodinové manévrovanie v prístave sa nekoná. Loď tam vletela a spätný chod sa spustil prakticky až pri móle. Dal to tam na šupu a loď bola uviazaná ďaleko pred plánovaným časom.

Vstupný proces ide hladko. Potvrdzujem, že na športových značkách je vstup bez problémov. Tentoraz výnimočne nikto nechcel zelené karty. Zaujímali ich len VIN. Akurát tie výpalnícke mrchy podraželi - mal som nachystané 10 a 5 eurovky, ale nepomohlo. Celkovo zo mna vytiahli 70 EUR za 1 auto a Zdeňka obtiahli trochu menej. Vyzerá, že základná sadzba sa posunula na 50 EUR. Na druhú stranu sme boli z prístavu von fakt rýchlo.

Na Shell-ke za mestom, už na diaľnici riešime SIM-ky a všetko tankujeme. Asi zbytočne skoro, cca 200 kg paliva je na vozíku poznať.

1. Zastávka: El Djem - Koloseum.

“Strítfúd”: chceme baraninu, na vjazde do mesta je z čoho vyberať. Večera je vždy čerstvá, lebo je ešte uviazaná. Z druhej strany krbu sa griluje. Ovce sú uviazané za nohy, aby sa neškrtili a sú až čudne pokojné. Vyberám jedno stehno (skôr stehienko), to rozsekajú, nasolia a na gril. K tomu šalát, olivy, harira, výborný chlieb a pomarančový džús. Opakujem: pomarančový džús, myslím ten skutočný, vytlačený z pomarančov. Vrchol gastronómie!

To the Dunes and back III - D01 - Cesta na PanAfrica rally 2020

2. Zastávka: Sfax. Po ubytovaní berieme taxiky a chceme ísť na pivo. Taxík je príliš vznešené označenie pre tie vraky... zadná polovica auta sa trasie v inom rytme a iným smerom ako predná, po zhasnutí je problém naštartovať, na retardéroch sa zdá, že z toho zvyšky tlmičov definitívne vyletia, no des a hrúza... Prvý taxikár dostáva 4 DNT a je spokojný, druhý chce 10. Dostáva 5 a viac sa s ním nebavím.

La Paleta, Sfax: miestny chrám alkolového bôžika. Nespočet vína, dosť tvrdého (ale žiadny poriadny rum) a len dve fľaškové pivá. Nejaká ich šľichta a Beck. Po prvej runde šlichty chutí Beck skvelo. Nafajčené je tu tak, že Zdeňkovi ako fajčiarovi sa z toho rozslzeli oči. Vypité fľašky ostávajú na stole, nič sa nepíše, keď partia dopije spočíta sa to, čo je na stole a účet je jasný. Ideme do mediny.

Sfax: opevnená medina. Nádherne zachované hradby. Medina prázdna a podozrivo čistá, žiadny zápach výlučkov, žiadne mačky na odpadchoch (chýbajú aj tie odpadky).

To the Dunes and back III - D01 - Cesta na PanAfrica rally 2020

Na spiatočnú cestu máme šťastie na citeľne lepšie taxíky. Na izbe rumík a spať. Dobrú noc...

#Shell #MilujemKazduCestu #contecplus #maculask #GibsonTyre #Rusty91 #Meraxsk #Styxsk #WPCkoliba #Autokelly #MotoRaptor #StopD

To the Dunes and back III - D01 - Cesta na PanAfrica rally 2020

7 jazdcov a 7 strojov nalodených na takej istej lodi, ako je na foto.
To the Dunes and back III - D01 - Cesta na PanAfrica rally 2020
To the Dunes and back III - D01 - Cesta na PanAfrica rally 2020
To the Dunes and back III - D01 - Cesta na PanAfrica rally 2020

Pridané: 04.01.2020 Autor: Landal Zdieľať

Seriál článkov - Cesta na PanAfrica rally 2020:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 298370 | Včera: 217941