Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

styx-std-05-10

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Majstrovské motokrosové podujatie vo Sverepci ako sa patrí - MMSR 2016

 Zdieľať

Pridané: 20.08.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3515 [Šport - Motocross]

V nedeľu 14.augusta 2016 sa v Národnom kros centre vo Sverepci uskutočnilo za účasti 127 jazdcov druhé podujatie seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose.

Nemalú pochvalu si zaslúži príprava trate pred organizáciou tohto podujatia. Sverepec zobrala do ruky partia šikovných ľudí, ktorí majú chuť zveľadiť NKC a venovať mu kus zo svojho drahocenného času. Trať sa išla opačne ako po minulé roky a šikovní pracanti odviedli na dráhe kopec roboty, aby bola pre jazdu v tomto smere bezpečnejšia. Aj napriek tomu sa však dostalo na ťažšie pády, čo k tomuto športu neodmysliteľne patrí, ale veríme, že chalani sa čoskoro vrátia na motorky a na sverepskú krásku nezanevrú.

MMSR motokros 2016 - Sverepec
MMSR motokros 2016 - Sverepec

Na trati pretekali v nedeľu aj 85-kári. Pre všetkých bolo radosťou sledovať súboje medzi Tomášom Palom a Radimom Krausom z Čiech. Z tohto súboja vyšiel po oba razy úspešnejšie Tomáš Pala. Tretie miesto si v oboch rozjazdách ubránil Márk Harcsa. V druhej jazde tejto triedy došlo k pádu jedného zo slovenských jazdcov Nikolasa Mareka, ktorý musel byť prevezený vrtuľníkom do nemocnice, na šťastie sa vážnejšie zranenie nepotvrdilo.

Do majstrovského podujatia boli vložené aj preteky MX Hobby, kde sa o prvé miesto bili český pretekár Ján Tománek a Slovák Silvester Mondok. Prvé miesto v prvej rozjazde patrilo Tománkovi, no v tej druhej už nestačil Tománek Mondokovi. Veteráni dostali na trati takisto svoj priestor. Tu v triede MX4 jednoznačne dominoval Martin Žerava. Na jeho dlhoročné skúsenosti bol Ivan Černý prikrátky, no ustrážil si druhé miesto pred "domácim" Vladimírom Preisom. V triede veteránov nad 50 rokov odkrúžil najrýchlejšie v oboch rozjazdách Peter Pipich pred Jánom Uličným a Bohdanom Ružičkom. Asi najkrajšie potešenie pre oko diváka však ponúkla trieda MX2, ktorá štartovala spolu s MX Junior. V MX2 sa naťahovali o prvenstvo Martin Krč z Českej republiky s našim Tomášom Kohútom. Martin mal v oboch rozjazdách lepší štart a Tomáš sa mu snažil značne znepríjemňovať život počas celej pol hodiny na trati. Martin Krč rýchlou jazdou nepustil Tomáša Kohúta k vážnejšiemu útoku a zo Sverepca si odniesol plných 50 bodov. V prvej finálke finišoval tretí Šimon Jošt, no v tej druhej obsadil tretiu pozíciu Poliak Gabriel Chetnicki, ktorému to vyšlo na tretie miesto celkovo.

MMSR motokros 2016 - Sverepec
MMSR motokros 2016 - Sverepec

V samostatne hodnotených Junioroch zvíťazil Jaroslav Antalič pred Jozefom Posluchom a Samuelom Strukom. Títo chalani krásne doplnili MX-dvojku o zvukovú kulisu a svižnú jazdu na svojich 125-kách.

MMSR motokros 2016 - Sverepec
MMSR motokros 2016 - Sverepec

MX Open sa pekne zamotal hneď od začiatku. Po štarte viedol niekoľko kôl "starý" harcovník Martin Žerava pred Tomášom Šimkom a Milanom Špičákom. Ako náhle sa Šimko prepracoval na vedúcu pozíciu, začal ťažký boj o prvenstvo. Milan Špičák mu neodpustil ani chybičku, nie to ešte meter na trati. Špičák sa po nátlaku dostal do vedenia, ktoré mu vydržalo až do konca prvej jazdy. Martin Žerava ukázal, že aj napriek štartu v MX4 mal ešte dostatok síl a v MX Open finišoval tretí. V druhej rozjazde Martin Žerava opäť zo začiatku viedol, no scenár sa opakoval a Šimko sa dostal do vedenia. Chyby sa dopustil aj Špičák, ktorý spadol a chvíľku sa zdalo, že Šimko siahne na najvyšší stupienok. Tu ale zasiahla iná sila a Tomáša sklamala technika, pre ktorú z druhej jazdy odstúpil. Milan Špičák sa prepracoval stíhacou jazdou až do čela a tam aj zostal. Martin Žerava sa po nešťastnom páde v jednom z výjazdov prepadol nižšie do štartovného poľa a už do boja o pódium nezasiahol. Druhé miesto celkovo patrilo Petrovi Stloukalovi z Čiech a súčet bodov za piate a tretie miesto vyniesol Jakuba Hrušku na bronzový stupienok.

MMSR motokros 2016 - Sverepec
MMSR motokros 2016 - Sverepec

Text: Tomáš Kremeník
Foto: Jaroslav Gažo
Viac: www.smf.sk

Pridané: 20.08.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 271290 | Včera: 199481