Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motozem

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Európsky motokrosový šampionát opäť v Šenkviciach

 Zdieľať

Pridané: 12.04.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2850 [Šport - Motocross]

Už tento víkend 16.-17.4.2016 organizuje M-cross Šenkvice po tretí krát majstrovstvá Európy Európy v motokrose 2016 v triedach EMX 65, 85 a EMX Open. K dnešnému dňu evidujeme celkom 105 jazdcov z 12-tich krajín Európy: Slovensko, Chorvátsko, Slovinsko, Česká republika, Maďarsko, Litva, Dánsko, Nemecko, Fínsko, Švédsko, Holandsko, Belgicko.

Najmenší počet prihlásených je v triede MX65, kde evidujeme 23 prihlášok zo šiestich krajín. Bohužiaľ v tejto najmenšej kubatúre nebude mať Slovensko svojho zástupcu. Ďalšia trieda motokrosových nádejí, trieda EMX85 je zatiaľ najpočetnejšia, v štart .listine figuruje 49 jazdcov medzi ktorými je i trojica slovenských jazdcov: Marek Nikolas, Jakub Popovicz a Krisztián Vincze-Dóka.

Majstrovstvá Európy EMX65/85, EMX Open 2016, Šenkvice

Najväčší záujem je o triedu EMX Open, kde v tejto chvíli evidujeme 33 prihlásených jazdcov, medzi ktorými nebudú chýbať priaznivcom motokrosu známe mená z českej reprezentácie Martin Michek, Peter Bartoš, Peter Michalec, prví traja jazdci z minuloročných ME EMXOpen. V tejto triede sa predstaví až štrnásť slovenských jazdcov: Tomáš Šimko, Tomáš Kohút, Richard Šikyňa, Jakub Hruška, Michal Novocký, Denis Poláš, Peter Hudák, Šimon Jošt, Jakub Talaš, Jozef Posluch, Christofer Mudranince, Pavol Repčák, Jaroslav Antalič, Sebastian Tököly. Väčšina slovenských mladých jazdcov, ktorí sa predstavia v kategórii Open využíva možnosť vzájomnej konfrontácie so zahraničím.

Pre prvé dve mládežnícke triedy EMX65 a EMX85 sa v Šenkviciach pôjde druhé podujatie 5-dielneho seriálu severozápadnej zóny. Z každej zo štyroch zón postupuje najlepších 10 jazdcov do záverečného finálového preteku, ktorý sa pôjde spolu s majstrovstvami sveta MXGP tento krát v susednej Českej republike, v Lokti 24.7.2016.

Pre kategóriu EMX Open budú Šenkvice tretím podujatím tohtoročného 8-dielneho seriálu. Úvodné podujatie sa išlo minulý víkend v Slovinsku a tento víkend je na programe druhé podujatie v Chorvátsku, kde štartuje aj dvojica slovenských jazdcov Jakub Hruška a Peter Hudák.

A aký bude program európskeho motokrosového víkendu v Šenkviciach? Všetko bude záležať od skutočného počtu jazdcov, ale voľné tréningy sú na programe v sobotu od 10:00 hod. kvalifikácie začínajú od 12:30 hod. Nedeľňajšie finálové jazdy štartujú o 12:30 hod. triedou EMX 85, po nich o 13:15 hod. nastúpia jazdci EMX 65 a o 14:00 hod. prvý štart EMX Open. Pozývame všetkým priaznivcov motokrosu na budúci víkend do Šenkvíc, aby sa prišli pozrieť na súboje tých najmenších i tých skúsenejších jazdcov Európy a taktiež povzbudiť slovenských jazdcov štartujúcich v triede EMX85 a v triede EMX Open.

Mapa:

Pridané: 12.04.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 14029 | Včera: 238545