Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Úvodné podujatie MM SR v motokrose – MYJAVA 2016

 Zdieľať

Pridané: 11.05.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3123 [Šport - Motocross]

Netradične o týždeň neskôr ako bolo zvykom sa konalo úvodné podujatie slovenského motocrossového majstráku v sezóne 2016. Už 50-te výročie Myjavského motocrossu predvídalo kvalitný pretek, ktorý má za sebou dlhú históriu. 

Myjava privítala pretekárov v šiestich kategóriách: MX85, MXJunior, MX2, MXOpen, MX4 a MX4 – nad 50 rokov. Preteku sa zúčastnilo 85 pretekárov, ktorí zviedli na výbornej trati a za krásneho počasia veľmi pekné motokrosové súboje.

MX4:

Medzi pánmi pretekármi v pokročilom veku zvíťazil Martin Žerava, CZE (Suzuki), ktorý vyhral obe finálové jazdy a patril medzi tých najlepších aj v triede MXOpen, kde štartoval dodatočne, ako je už u neho zvykom. Druhé miesto patrilo Ivanovi Černému, SVK (KTM) a tretiu priečku obsadil Petr Dokoupil, CZE (Yamaha).

MX4 – nad 50 rokov:

V tejto kategórií štartujú tí najskúsenejší pretekári, ktorí dovŕšili hranicu 50+ rokov. Tu obe finálové jazdy vyhral Peter Pipich,SVK (Suzuki), druhý skončil Bohdan Ružička (Yamaha), a tretí Bohumil Klanica (Honda) - obaja CZE.

MX85:

Mladíci na 85-tkách nezaháľajú a snažia sa byť čo najlepší a najrýchlejší, podľa svojich vzorov. Triedu 85 vyhral Tomáš Pala,CZE (KTM), druhé miesto obsadil Márk Harcsa, SVK (KTM) a trojicu najlepších uzavrel ďalší český jazdec Radim Kraus (KTM).

MM SR v motokrose – MYJAVA 2016
MM SR v motokrose – MYJAVA 2016

MXJunior:

Juniori jazdia naozaj výborné časy, a tí najlepší sa dokonca priblížili k tým najlepším v triede MX2. Medzi juniormi si po prvenstvo prišiel Pavel Dvořáček, CZE (KTM), druhý skončil Jaroslav Antalič, SVK (KTM), tretí skončil Jaroslav Dubóczi, SVK (KTM).

MX2:

MX-dvojka patrí mladým, ale už poriadne ostrieľaným pretekárom. Najrýchlejším v tejto triede sa na Myjave stal Denis Poláš, SVK (KTM), ktorý vyhral obe rozjazdy a nedal tak nikomu šancu vziať mu body. Druhý skončil Šimon Jošt, SVK (Kawasaki) a tretie miesto v tejto triede si z Myjavy odniesol Pavol Repčák, SVK (KTM).

MXOpen:

Túto triedu plne na Myjave plne ivládli jazdci z poza Moravy. Prvé miesto obsadil Marek Sukup, CZE (KTM) pred druhým lídrom ME EMXOpen Petrom Bartošom, CZE (KTM) a tretím Petrom Michalecom, CZE (Honda). Najlepšie zo slovenských jazdcov sa umiestnil Jakub Hruška (Suzuki), ktorý obsadil v triede MXOpen – 5.miesto.

MM SR v motokrose – MYJAVA 2016 - odovzdávanie cien MOTOCROS
MM SR v motokrose – MYJAVA 2016 - odovzdávanie cien MOTOCROS

Text: motonews.sk, J. Gažo

Stretnutie členov klubu, partnerov a hlavne víťazov myjavských motokrosov:

Organizátor myjavského motokrosu Slovakia motocross Action pri príležitosti osláv 50 rokov motokrosu na Myjave pripravili v predvečer motokrosového šampionátu stretnutie členov klubu, partnerov a hlavne víťazov myjavských motokrosov. Podujatie bolo naozaj veľmi peknou spomienkou na bohatú športovú motokrosovú históriu na Myjave. Veľkým obohatením bolo i množstvo fotografií premietaným v hoteli Štefánik, kde sa stretnutie uskutočnilo a hlavne veľmi pekne spracovaná nová fotodokumentačná publikácia mapujúca históriu klubu a myjavského motokrosu.

MM SR v motokrose – MYJAVA 2016  - odovzdávanie cien MOTOCROS
MM SR v motokrose – MYJAVA 2016  - odovzdávanie cien MOTOCROS
MM SR v motokrose – MYJAVA 2016 - odovzdávanie cien MOTOCROS
MM SR v motokrose – MYJAVA 2016 - odovzdávanie cien MOTOCROS

Na stretnutí sa zúčastnili také osobnosti slovenského a československého motokrosu ako Jiří Stodúlka, Petr Kovář, Martin Žerava, Ervín Krajčovič st., Marián Duchoň, Ivan jakeš, Jozef Drozda, Vladimír Novák, Josef Brabec a samozrejme domáci Tomáš Bučenec a  Štefan Bučenec. Okem jazdcov sa na stretnutí zúčastnil i primátor hosťujúceho mesta Myjava Pavel Halabrín, ktorý odovzdal spolu so Štefanom Bučencom jednotlivým absolútnym víťazom spomienkovú plaketu.  

Pridané: 11.05.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 196485 | Včera: 161681