Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016

 Zdieľať

Pridané: 21.10.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4054 [Šport - Motocross]

V nedeľu 16.10.2016 sa v Šenkviciach uskutočnilo štvrté, záverečné podujatie medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky v motokrose tried MX85, MX junior, MX2, MX Open a MX4. Uvedené podujatie uzatvorilo motokrosovú sezónu SMF 2016.

Priaznivci motokrosu mohli za veľmi pekného počasia sledovať zápolenie o záverečné body do konečného hodnotenia majstrovských tried uvedených vyššie. Podujatia sa zúčastnilo celkom 97 jazdcov zo Slovenska a Českej republiky. Organizátor M-cross Šenkvice po dohode s ŠK MX SMF zaradil do programu šampionátu i vložený pretek triedy MX hobby.

V triede MX85 si prvenstvo vyjazdil český jazdec Tomáš Pala, ktorý sa stal i tohtoročným víťazom seriálu MM SR. Druhé miesto v Šenkviciach patrilo jeho krajanovi Martinovi Venhodovi a tretie slovenskému jazdcovi Markovi Hárcsovi. Mark obsadil i v konenčom poradí MM SR triedy MX85 tretie miesto, keď sa pred neho dostal ďalší český jazdec Radim Kraus.

Medzi juniormi v Šenkviciach zvíťazil Pavel Dvořáček (ČR) pred druhým Jozefom Posluchom a tretím Jaroslavom Antaličom (obaja SVK). V seriáli MM SR juniorov si prví dvaja jazdci poradie vymenili, pomyselné zlato získal Jaroslav Antalič, striebro Pavel Dvořáček a bronz Samuel Struk (SVK).

Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016
Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016

V súčte bodov dvoch finálových jázd triedy MX2 si prvenstvo v Šenkviciach vybojoval ďalší český jazdec Jonáš Medvěd pred slovenským jazdcom Šimonom Joštom a Ladilavom Kolajom, taktiež ČR. Šimon Jošt sa stal tohtoročným medzinárodným majstrom SR triedy MX2 pred Pavlom Repčákom a Christoferom Mudranincom. Trieda MX2 je jedinou triedou seriálu MM SR, kde na medailových mestach figurujú čisto slovenskí jazdci.

Víťazstvo v triede MXopen si v Šenkviciach bravúrnymi jazdami vybojoval mladý Tomáš Kohút (SVK) pred dvojicou skúsených českých jazdcov Petrom Bartošom  a Petrom Stloukalom. Konečné hodnotenie seriálu MM SR patrí trieda MX open čisto českým jazdcom - Milan Špičák, Petr Bartoš, Petr Stloukal.

Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016
Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016

V triede MX4 bolo v Šenkviciach poradie rovnaké ako poradie v seriáli MM SR: 1. Martin Žerava (ČR), 2. Ivan Černý, 3. Vladimír Preis.

Rovnaká situácia nastala i v triede MX4 nad 50 rokov, kde v Šenkviciach i v seriáli vyhral Peter Pipich pred Vladimírom Ružičkom a Bohumilom Klanicom (ČR).

Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016
Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016

Víťazom vloženého preteku sa v Šenkviciach stal v triede MX1 hoby Silvester Mondok, druhý skončil Jan Tománek (ČR) a trertí Róbert Patacsi. V triede MX2 hobby si víťazstvo vybojoval Jozef Ondreáš, na druhom mieste sa umiestnil Daniel Forgáč a na treťom Ľubomír Golský.

Po odovzdaní cien úspešným jazdcom zo šampionátu v Šenkviciach sa nasledovne uskutočnilo i vyhlasovanie majstrov jednotlivých tried celého seriálu MM SR v motokrose 2016. Všetkým víťazom úprimne gratulujeme.

Víťazi seriálu MM SR v motokrose SMF 2016:

MM SR MX65

1. Baltes Eduard
2. Kopták Stanislav
3. Galandák Ľubomír

MM SR MX85

1. Pala Tomáš (CZE)
2. Kraus Radim (CZE)
3. Harcsa Márk

MM SR Junior

1. Antalič Jaroslav
2. Dvořáček Pavel (CZE)
3. Struk Samuel

MM SR MX Open

1. Špičák Milan (CZE)
2. Bartoš Petr (CZE)
3. Stloukal Petr (CZE)

MM SR MX2

1. Jošt Šimon
2. Repčák Pavol
3. Mudraninec Christofer

MM SR MX4

1. Žerava Martin (CZE)
2. Černý Ivan
3. Preis Vladimír

MM SR MX4+

1. Pipich Peter
2. Ružička Bohdan (CZE)
3. Klanica Bohumil (CZE)
 
Veríme, že si všetci priaznivci a fanúšikovia tohto motošportu užili motokrosovú sezónu 2016 plnými dúškami a už teraz sa na Vás tešíme po zimnej prestávke v sezóne 2017!
 
Zdroj foto: facebook.com, MX Hazard photography

Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016
Šenkvice uzatvorili seriál MM SR v motokrose 2016

Pridané: 21.10.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 85674 | Včera: 159882