Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pridané: 10.06.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3258 [Šport - Motocross]

Tretie podujatie V+S Wedling Cup v sezóne sa odohralo na pahorku medzi obcami Hraň a Sírnik na Zemplíne pod taktovkou skúseného organizátora MX Team ESTRI Hraň.

Seriál článkov - V+S Welding cup 2016:

Autor: Radka Kovaľ Mazáková

Množstvo divákov, jazdcov z celého Slovenka, slnečno a známa zemplínska pohostinnosť boli príznačné pre druhú júnovú nedeľu. Jazdci zabojovali nielen o body do Regionálneho pohára Východ, ale aj do celoslovenského seriálu Slovenský pohár v MX. Divákov tešili svojimi výkonmi najrýchlejší jazdci ako Marko Pál (MX Open), junior Norbert Kalusz a na štart sa postavilo aj 5 dievčat, z ktorých sa víťazkou stala Poľka Wanessa Rapacz.

Spoločné rozjazdy MX65, MX85 a MX Lady

Tak ako aj v Spišských Vlachoch, tak aj teraz v Hrani získal obidva holeshoty Márk Harcsa (HP-moto team Fehér) z kategórie MX85, v ktorej sa stal aj víťazom. Kategóriu najmladších MX65 si podmanil Edko Baltes a spomedzi už spomínaných piatich Ladies si víťazne počínala v obidvoch finálových jazdách Wanessa Rapacz z Poľska (MTR Osielec).

V+S Welding Cup 2016 - Hraň-Sírnik

Spoločné rozjazdy Veterán MX4, Superveterán MX4+ a priaznivci historických motocyklov Twinshock

Dramatické to bolo od samého začiatku medzi veteránmi MX4, kde prvý holeshot dal Zdeno Kusenda, no preteky nedokončil a do druhej jazdy ani nenastúpil. Aj napriek tomu sa mohol tešiť z prémii za holeshot, teda za finančnú odmenu 10 eur, športový dres od reklamnej agentúry 3b a motokozmetiku od Motomixu. V druhej finálovej jazde to bol Zoltán Vöröš, kto sa tešil z holeshotu, aj z víťazstva v prvej finálovej jazde po vypadnutí Kusendu, avšak v konečnom poradí skončil až na 5. mieste. Kategóriu MX4 vyhral Ľubomír Imrich (ImrichCar/Bang.sk ).

Spomedzi Superveteránov nad 50 rokov (MX4+) si prvenstvo zaslúžil Peter Pipich po súbojoch so svojim tradičným sokom Jankom Uličným.
Kategóriu milovníkov historických motocyklov Twinshock vyhral opäť Miroslav Marônek na svojej ČZte.

Kategória MX2 Hobby (A+B)

Dávid Ježovica bol holeshot maker v prvej finálovej jazde a Marek Vierik v druhej. Avšak ako sa vraví, kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí, tak tomu bolo v oboch jazdách, ktoré do víťazného konca dotiahol Richard Sekerák (RMR riders) a odsunul tak Vierika na druhé a Ježovicu na tretie miesto. Všetci spomenutí jazdia MX2 Áčko, teda kategóriu kde štartujú jazdci do 28 rokov.
Starší MX2 Béčkari nepriniesli žiaden veľké prekvapenie, pretože túto kategóriu už od začiatku sezóny valcuje víťazstvami Róbert Malačina (MK-Stropkov).

MX1 Hobby (A+B)

Opäť to bol Ivan Šípoš (OFF Road Motoklub Choč), ktorý urobil holeshot v druhej finálovej jazde a v tej prvej bol prvý v prvej zákrute Radovan Bernát, obidvaja z mladšieho MX1 Áčka. Len pre pripomenutie, v tejto sezóne je novinkou rozdelenie hobby kategórií MX1 Hobby aj MX2 Hobby nielen podľa kubatúry, ale aj podľa veku na Áčko, kde štartujú jazdci do 28 rokov a Béčko, kde patria pretekári od 28 do 39 rokov.

Medzi mladšími MX1 Áčkarmi bol najrýchlejším Ivan Šípoš a starších Bčkarov si podmanil dvojnásobným prvenstvom vo finálových jazdách Róbert Havrilla.

Spoločne rozjazdy MXJunior, MX OPEN, MX2

Juraj Popovicz si v prvej jazde nenechal ujsť holehot, avšak nechal si ujsť celkové víťazovo v kategórii MXOPEN, kde ho v druhej finálovej jazde porazil Marko Pál aj v holeshote aj v konečnom výsledku.

Prvá trojka v MX OPEN teda vyzerala takto: Marko Pál (Bestmoto) na prvom, Juraj Popovicz (3b Lumarkt MX team) druhý a tretí skončil Zoltán Vöröš (OKR- CST).

V kategórii MX2 vyhral Jakub Talaš (Popper 711 MX eam) a medzi Juniormi bol dvakrát najrýchlejší Norbert Klausz.
Kategóriu Juniorov vyhral novopečený člen teamu 3b Lumarkt MX team, Samuel Struk, ktorý si horúce chvíle prežil v prvej finálovej jazde, kde musel po kolízii zabojovať, no stačilo to len na druhé miesto za Norbertom Klauszom. V druhej jazde ho už pred seba nepustil a bez zaváhania vyhral.

Štvrté podujatie V+S Welding Cupu sa odohrá vo Vislanke 3.7.2016

Opäť Vás pozývame na trate na východnom Slovenku, kde sa rodia talenty ako napríklad bratia Strukovci. Podujatie vo Vislanke sa do kalendára včlenilo len nedávno a preto si dajte pozor, aby ste si to vo svojich diároch riadne poznačili. Teší sa na Vás ESX production team (Europe Starts Supercross Tournament production, predtým ATV team).

Viac informácii, fotogalériu a videoreport z podujatia nájdete na www.vsweldingcup.sk alebo aj na facebooku www.facebook.com/vsweldingcup2015/

Pridané: 10.06.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať