Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty cestopis!

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

Test KTM 950 R Supermoto

 Zdieľať

Pridané: 04.07.2008 Autor: Kristián Tino Dudík
Čitatelia: 20105 [Testy a predstavenia - Test]

Musím sa vám s niečím veľmi dôležitým priznať. Spolu s agressorom som bol predposledný májový týždeň úplne zdrogovaný. Diagnóza jasná. Trvalé poškodenie mozgu a návrat späť do bežného života nemožný.

Tento vysokonávykový materiál vyrába istá skupina ľudí, ktorí si hovoria KTM a poznáte ich podľa oranžovej farby. Volajú to 950 Supermoto...

Supermoto sa vyrába už pekných pár rokov a každý, kto sa zviezol nehovoril o ničom inom ako motorke pre magorov s potenciálom potopiť na zakrútených okreskách hocičo, na čo vám príde chuť. Ak mám povedať pravdu, najprv som tomu moc neveril, pretože SM-ko má pekných 191 kíl a rozmery, ktoré vás nútia zamyslieť, či je takéto niečo ešte možné nazvať supermotom. Lenže v KTM-ke nesedia žiadni bazmeci vyrábajúci motorky, ktoré sa drsne iba tvária a jazdia ako zaoceánske parníky, presne naopak. Navyše ak sa jedná o triedu supermoto, pri zrode ktorej firma stála. A stála aj na počiatku novej éry prerastených motardov so svojou 950-tkou (teraz už vlastne 990-tkou, ktorá dostala vstrekovanie a motor nabral zhruba 16 koníkov naviac) a ostatní výrobcovia ju postupom času kopčili. My sme však testovali verziu R, ktorá stále zostáva verná karburátorom, má zmenšenú nádrž na 14,5 litra (zrejme kvôli posunutiu posedu do viac športova oproti 19 litrovej na 990-ke) a oranžový rám, podobne ako R-kový SuperDuke.

KTM 950 R Supermoto - Graf výkonu zmenaraný na brzde vo <a href="http://fastbikes.sk">FastBikes</a>.
Graf výkonu

Motor má síce „iba“ 98 koní (my sme jej namerali až 108), ale tie s vami na výjazde zo zákruty aj tak zamávajú ako s poslednou handrou a ďalší výkon navyše môže znamenať vstupenku do pekla, alebo minimálne priekopy na vašej obľúbenej zakrútenej ceste. Otázkou ale aj tak je, prečo má športovejšie pôsobiaci model s označením R menší výkon ako klasická 990-tka? Podľa mňa by to malo byť presne naopak.

Hooligan

V ten deň, kedy som mal pre 950-tku ísť bol presne zo série, kedy ste v práci úplne nepoužiteľní, pretože v hlave nemáte nič iné ako motorku. Počasie ale vyzerá absolútne na draka, všade ťažké šedé mraky a dážď je na spadnutie. Prečo sa mi toto musí stať práve teraz? Skáčem teda rýchlo do sedla a šou môže začať. Ako prvé ma úplne prekvapila spojka. Ide stlačiť fakt ľahúčko, takže posilovanie predlaktia sa nekoná a to je fajn, pretože nie veľa dvojvalcov sa môže práve týmto pochváliť. Ovláda sa úplne perfektne, čo je základ pre rýchly odpal z križovatky, ktorým budete desiť úplne každý vehikl v meste. Vyrážame do ulíc Bratislavy na fotenie a po pár sto metroch mi je všetko jasné. V meste budete tutovo za najväčšieho chuligána na okolí a medzi autami budete lietať ako úplni maniaci. Úplni! Nikto vám nebude stačiť a vďaka vysokému posedu budete mať rozhľad na míle dopredu, takže môžete sledovať situáciu ďaleko pred sebou a minimalizovať tak prípadný karambol. Nikdy by som to nebol povedal, že takto vcelku macatá motorka s 191 kilami sa bude dať prehadzovať zo strany na stranu ako ťažší bicykel. Je to tak! Na jednovalcovú 690-tku to síce nemá, ale sťažovať sa rozhodne nebudete. Namierite si to na najbližší kruháč s naplno vytočenou dvojkou, schmatnete do ruky tie šialené radiálky od Bremba, zalomíte to okolo nohy a necháte sa vyfúknuť von so šmýkajúcim zadným kolom. Potom už len skontrolujete v spaťáku svoj podpis od zadnej Pirelky (na prvý pohľad na to nevyzerajú, ale držia perfektne) a s rehotom v prilbe upalujete k ďalšiemu. Doteraz som pokladal jazdu mestom za nutné zlo, ale v prípade 950-ky je to všetko úplne inak a názor musím zmeniť. Nikdy nebudete hľadať najbližší výjazd na obchvat, ale tabule s označením „Centrum“, kde budete mať o obecenstvo postarané a záležať bude len na vás, čo im predvediete. Frašku alebo poriadny koncert, je to len na vašich schopnostiach, SM-ko na to má. Treba mať však hranice, lebo veľakrát si vôbec neuvedomujete, že ste až príliš rýchli a to môže mať občas fatálne následky. Je na to postavené a ak ste sa ako decko často pomočovali, je celkom možné, že sa vám táto príjemná vlastnosť vráti :-).

Na Keltovi bola sranda

Dosť bolo ilegality v meste. Teraz ideme vyskúšať čo slečinka dokáže v utiahnutých serpentínkach pri Hainburgu. Miesto sa volá Keltský vrch a cesta hore je veľmi úzka, takže svoju prípadnú chybu v nájazde alebo výjazde z vracáku tvrdo zaplatíte. Je to ideálne miesto, kde má Supermoto nad ostatnými motorkami hodne navrch. Tie prejazdy zákrutami s vystrčenou nohou a motorkou zloženou pod sebou v šibnutom náklone s drhnúcou stupačkou o asfalt sú ako zo sna. Svet okolo vás ubieha neskutočným spôsobom a vysoká tráva naokolo ešte umocňuje pocit rýchlosti. Dávno som sa tak dobre nepobavil. Výhodou čo sa týka vašej bezpečnosti je fakt, že ak by vám predné alebo zadné kolo trocha ušlo (a to sa občas chtiac, nechtiac stane), opriete sa s nohou o zem a problém je vyriešený. Úplnou špecialitkou sú ale ostré vracáky okolo nohy, kde 950-ka absolútne exceluje a znova nechápem kde konštruktéri ukryli tie kilá, keď to ide skoro aj s jedným prstom v nose. Toto je na tej motorke najúžasnejšie, nemusíte riešiť kvalitu asfaltu ani to, že cesta je úzka. Proste si naskočíte a upaľujete kdekoľvek za novými zážitkami. Je to úplny protipól dnešným superšportom, ktoré sú síce neskutočne rýchle, ale položme si otázku. Kde? Na okruhu? To bez pochýb, na to boli stvorené, ale ak nie je poruke okruh, koľko je dnes na Slovensku kvalitných úsekov s perfektným a širokým asfaltom, kde si aspoň trocha môžete zajazdiť relatívne bezpečne? Málo, až sa mi v poslednej dobe zdá, že miznú úplne. Zato Supermoto hrá svoje blues úplne všade, okrem diaľnice pochopiteľne. Tam je to úplne trápenie, ale to by som ťažko nazval chybou. Logicky od motorky bez kapotáže nemôžete čakať cestovné pohodlie pri rýchlostiach nad 120. Bodka. Čo mi však vadilo dosť veľa bol tachometer. Nie, že by sa mi nepáčil jeho dizajn, ten je supermotárdovsky jednoduchý a bez otáčkomera (čo je škoda a chce to čas, aby ste sa naučili podľa zvuku motora a rýchlosti aký kvalt tam práve máte), ale prekvapilo ma to, že brutálne premeriaval. Nerobili sme žiadne oficiálne testy koľko presne to je, ale pri rýchlosti 100 km/h na tachometri Octavie alebo CBR-ky to bolo 117 km/h resp. 115 km/h. A to je podľa mňa úplny extrém a v KTM-ke by s tým mali niečo robiť, pretože podľa mňa by to moderná motorka robiť nemala.

Aj na kraj sveta

Moje kroky resp. čierne čiary na asfalte naberajú smer Šturec. Mám túto cestu rád, poznám ju ako vlastné boty a výhodou je, že obsahuje skoro všetky typy ciest s akými sa môžete na Slovensku stretnúť od zakrútenej úzkej cesty druhej triedy až po kvázi diaľnicu, takže ľahko zistíte, čo motorke sedí najviac. Je to z Piešťan asi 140 kilákov, behom ktorých si uvedomujem, že ani cestovanie SM-ku vôbec nevadí a dokázal by som takto prejsť kľudne až na kraj sveta (doplnky na cestovanie katalóg PowerParts ponúka), len je potrebné sa zmieriť s tempom do 120-tky, lebo inak je to naozaj boj. Perfektne naladené pruženie od dvorného dodávateľa White Power poberie úplne všetko. Je to ako cesta na obláčiku. Nevšímate si žiadne nerovnosti a pri tvrdej, rýchlej jazde nie je zase nadmerne mäkké. Supermotu tu najviac pasujú okresky s pomalými až stredne rýchlymi zákrutami, kde môže naplno rozbaliť, čo v ňom je. Sedíte si v dlhokánskom sedle ako kráľ a SM-ko reaguje na vaše povely už len pri myšlienke na ne. Do širokých riadítok stačí dať jemný impulz a vy v okamihu zatáčate . Je dobré si dať na to občas bacha, lebo pri vyšších rýchlostiach sa majú riaditká sklon na nerovnostiach rozkmitať a vôbec celá motorka sa chová dosť nekľudne, ale určite to nie je nič nebezpečné, skôr to tomu dodáva iskru. Bude to zrejme daň za vyššie zdvihy pruženia, u motárdov folklór. Spotreba sa pri kľudnom tempe vyšplhala asi na 6 a pol litra na sto, maximálne to bolo pri šaškovaní asi 9 a celkový priemer za týždeň bol zhruba 8 litrov na sto. To sa ešte dá ustáť.

100-krát zákrutu a prineste mi to médium!

Pomaly (vlastne rýchlo, veľmi rýchlo) sa dostávam na Šturec a teším sa ako malé decko, pretože horné zákrutky sú doslova bombou a kraje pneumatík tam dostanú poriadne zabrať. Motor vôbec nie je potrebné extra vytáčať a horný stred otáčokk je najlepší moment, kedy preradiť. Utiahnutá pravá strieda dlhú ľavú a ja krútim plynom ako úplny blbec. Motor je úplne famózny a nádherne čitateľný, koľko pridáte, toľko tam je a vy sa môžete sústrediť na odľahčovanie SM-ka odoberaním materiálu zo stupačiek. Toto je presná ukážka toho, ako aj stokoňová motorka dokáže zahrať neskutočné divadlo. Pri pomalších zákrutách je lepšie voliť supermotardovský štýl prejazdu zákrutami, teda s nohou pod mašinou, ale pri týchto stredne rýchlych je mi prirodzenejšie jemne vysadnúť a odrať aj trochu slideru na kolenách. A tie brzdy! Čítali ste o nich už asi aj ľúbostný román, vychvaľuje ich absolútne každý a ja nie som výnimka. Brzdí to neskutočne silne, že sa vo vás až občas obed pohne a pritom s nádherným citom na páčke. Ten pocit stojí za to, stávate sa nachvíľu vládcom sveta a nech Boh chráni toho, čo by sa vám snažil postaviť. Je to úplne iné vozenie ako superšport a po tejto skúsenosti sa zo mňa stáva natrvalo ortodoxný zástanca tohto štýlu aj na ceste, nie len na dráhe. Ak by som sa rozhodoval medzi jednovalcovou 690-tkou a 950-tkou, malú by som bral jednoznačne na trať, pretože tá sa ovláda skutočne ako kolobežka a jej mámu na cesty, kde sa zásoba výkonu vždy hodí a motor nemusíte tak trápiť.

Čo mi liezlo na nervy

Niečo sa nájde, ako spomínaný premeriavajúci tacháč, horko od zadných sériových výfukov, ktoré mi usmažilo chleba so salámom, ktorý som si urobil ako svačinu na cestu a napchal pod sedadlo(mohlo by byť pod ním trocha viac miesta na drobnosti ako reťazový sprej, spomínanú svačinku a podobne), otáčkomer by tiež nebol na škodu a občas mi liezla na nervy príliš veľká vôľa plynu, ale to sa dá predpokladám nastaviť podľa vlastných prianí. Veľa toho každopádne nie je a ak máte naňho zálusk, nič z tohto vás nemôže odradiť.

Konkurencia

Ako som už spomínal, KTM-ka založila s modelom 950 novú triedu a netrvalo dlho a ostatní výrobcovia sa tiež zobudili. Najväčší konkurent sa zdá byť Ducati Hypermotard , ktorý chalani testovali minulý rok, s typicky talianskym dizajnom (kto by to bol povedal, že?) a nádherným letmáčom vzadu. Osobne mi však príde KTM-ka oveľa športovejšia a už na stojane z nej srší rýchlosť. Dukna však určite nie je určite out a tu bude záležať čo vás viac osloví. Za čierneho koňa však pokladám Apriliu Dorsoduro, ktorá má síce v ráme priskrutkovanú len 750-tku, ale dôležitejšia bude celková ovládateľnosť. A takisto nesmieme zabudnúť na Megamoto od BMW, avšak za dosť veľký bakšiš charakteristický pre každé BMW. Je to pre mňa záhadná motorka a veľa o nej neviem, takže kúpou sa stanete stredobodom pozornosti, pretože široko na okolí nikto nič podobné mať určite nebude. Ale to vlastne pri kúpe každej z týchto štyroch budete tak trocha exot a to je predsa fajn.

Záver

Supermoto je postavené na cesty každého druhu v hocijakom stave, kde vám vyčaruje obrovský úsmev na tvári a bude za každú somarinu, ktorú vymyslíte. Neexistuje miesto, kde by sa necítilo dobre a to myslím smrteľne vážne. Je neskutočne univerzálne a ak momentálne uvažujete nad kúpou superšporta, dobre si to rozmyslite a kamaráti sa potom nebudú stačiť čudovať, prečo im vždy ujdete. Podľa mňa je skôr pre tých, ktorí už majú niečo odjazdené a vedia, čo si môžu dovoliť, pretože jeho schopnosti sú obrovské a striasť vás zo seba mu nerobí žiaden problém. Ak sa preňho rozhodnete, stane sa vašou novou drogou. Rátajte s tým!

Plusy a mínusy

odpruženie s výbornou spätnou väzbou, brzdy, motor, schopnosti na akomkoľvek povrchu, obrovský zdroj zábavy premeriavajúci tachometer, výfuky usmažia obsah podsedlovky, chýbajúci otáčkomer, vybavte si zľavu v pneuservise

Názor druhého redaktora:

Matúš Polák (agressor):

Supermoto mi odovzdáva Tino, je vysmiaty jak lečo a melie čosi o tom, že si mám dávať pozor na prednú brzdu, že zadok ide do šmyku a čo ja viem ešte čo. Nepočúvam ho. Jediné, čo počujem, je tikanie dvoch chladnúcich výfukov v mojej garáži a tlkot môjho srdca, jediné čo vidím je nádherný priehradový rám, malé kolesá s nepokrstenými okrajmi pneumatík, vysoké sedlo a široké rajdy. A jediné, čo ma zaujíma je to, že esemerko vraciam až o dva dni. O pár hodín sedlám.

V ráme bije ešte stará LC8-mička s dvomi karburátormi a objemom 950ccm. Novú striekačkovú verziu s väčším výkonom montujú len do verzie 950SM a predpokladám, že dôvodom tohto rozhodnutia je pribudnutie veľkého zotrvačníkového efektu a celkového scivilnenia motora. A navyše, kto bude na motarde jazdiť v 9000 otáčkach? :-) Rám je klasický priehradový, nastaviteľná USD vidlica, o zadok sa stará taktiež plne nastaviteľné pruženie od White Power, vpredu radiálne brzdy Brembo brzdiace dva veľké kotúče, dva výfuky pod sedlom... Zaujímavé sú ale hlavne detaily, ktorými sa celá motorka líši od zvyšku trhu. Predná maska je uchytená v silentblokoch, chránič vidlice je zároveň malý blatníček, podobný podblatník je aj pri zadnom kolese, nádrž s chladičom kvapaliny lícuje a spolu celkom zakrývajú všetky škaredé detaily motora, dokonca klaksón Rakúšania integrovali do boku nádrže. Vrch spolu s chladičom a zároveň nádržou oleja pekne dotvára líniu motorky. Odmerka oleja bola vymyslená šalamúnsky rúrkou na boku nádrže. Stupačky sa po odmontovaní gumených gripov zmenia na hard enduro a podľa mňa najkrajšie stupačky spolujazdca, aké som kedy videl, sa dajú taktiež jednoducho zmontovať zároveň s držiakmi. Zadná pružiaca jednotka je uchytená bez prepákovania priamo na masívnu zadnú kyvnú vidlicu, cez ktorú vedie oska. Aj pedál zadnej brzdy je netradične vymyslený a pozostáva z masívneho ramena zo zliatiny hliníka a z oceľovej stupačky. Nádrž keď prečerpáš, pretečie jednoducho po záreze v nádrži pod sedlo a tadiaľ pod motorku. Jednoduché a funkčné.

Sadám si skoro na nádrž a pod zadkom cítim skvelé sedlo – dosť tvrdé na športovanie a dosť mäkké na to, aby nikdy netlačilo. Radím dĺĺĺhým chodom prevodovky jednotku a… no dlhým snáď len preto, lebo ja nemám obuté endurácke boty. A toto je vlastne len prezuté 950 Super enduro, o čom svedčí aj podstatne vyšší údaj na tachometri ako v skutočnosti – náhon tacha je totiž na prednom kolese, ktoré je v prípade Super endura vačšie. No a… teraz prichádza to, čo sa začalo diať po pridaní plynu a pustení spojky.

Doprdele, to čo je toto? Kde to má katapult? Kedy sa mesto zmenilo na supermotardový okruh? A dokelu, jak si mám sakra toto udržať pod prdelou? Kto sem dal také brutálne brzdy? Veď hodím držku už keď sa toho jemne dotknem! A načo sa niekto obťažoval so smerovkami a späťákmi? Kde to má otáčkomer? Však tie otáčky lietajú jak na nejakom šesťkile! AAAAAAA, CHCÚ MA ZABIŤ!!!

Po chvíli si na to zvykám, jazdím z kruháču na kruháč, zabúdam na slušné vychovanie a prichádza adrenalín. Opúšťam mesto, prichádzajú rakúske serpentíny a začínam s tou sviňou bojovať. Strašnééé! Vo vracákoch radím za jedna, noha dopredu nad zem, a nakladám plný – NA A ŽER! A šmykni ešte, sviňa, daj! Kopem tam kvalty a zadná šmýka, ale to vôbec nevadí. Ušmykla predná pri otáčaní? Zadné išlo do driftu? No a čo, ešte chcéééém!!! Že sa občas pritrafí chyba v zákrute? Supermotard zožere všetko, čo mu dám a ešte sa teší. A ja s ním. Ten stroj, to je čisté šialenstvo.

Tino hore spomenul svoje výhrady voči použitiu výkonnejšieho motora do civilnejšieho variantu Supermotarda. Myslím, že to až také nepochopiteľné nie je, nakoľko podľa môjho názoru bol LC8 s objemom 990ccm postavený kvôli scivilizovaniu a možnosti dosahovať vyššie otáčky bez vibrácií alebo poškodenia s väčším vyvažovacím hriadeľom (multifunctional shaft) ako jeho predchodca 950 a preto nejde tak dobre do otáčiek a nie je taký jedovatý. K tejto úvahe ma vedie jednak fakt, že 990 dosahuje maximum výkonu o 1000 otáčiek vyššie a jednak to, že som na novej LC8 jazdil v Adventure a ten motor má omnoho zjavnejší zotrvačníkový efekt. Osobne som jazdil odhadom okolo štyri až šesť-sedem tisíc, takže špičkový výkon pri maxime otáčiek ma pramálo zaujímal.

Večer vypínam motor, praská jak staré kachle a ja viem, že som práve prežil niečo jedinečné – niečo plné takých emócií, že sa o nich bude len ťažko písať. Spotenými chvejúcimi sa rukami vyzliekam kombinézu a z garáže sa mi vôbec nechce. Premýšľam, čo len vidia jogurťáci na brúsení slajdrov, keď toto je rovnaký adrenalín, relatívne bezpečnejšie jazdenie a keď to v zákrute šmykne, tak je to len zábava. Ja už som si vybral. Ešte večer keď privriem oči, vidím všetko oranžovo čierne...

Plusy a mínusy

podvozok, brzdy, spracovanie, silný agresívny motor bez zotrvačnosti karburátory, vôľa v plynovej rukoväti, chýbajúci otáčkomer a zle ukazujúci tachometer

Pozadie / Wallpaper

 KTM 950 SMR
 KTM 950 SMR

Text: Kristián Tino Dudík, agressor
Foto: Tomáš Hajduch - Awia, FaDe

Video:

Video nie je z našej produkcie, ale určite sa oplatí pozrieť si oficiálne prezentačné video KTM.

Motocykel na test poskytla spoločnosť KTM CEE, Bratislava, výkon zmenaraný na brzde vo FastBikes..

Foto:
 KTM 950 R Supermoto 2008 KTM 990 Supermoto 2008 Ducati Hypermotard 1100/S 2008 Aprilia SMV 750 Dorsoduro 2008 BMW HP2 Megamoto 2008
Všeobecné informácie:
Výrobca:KTMKTMDucatiApriliaBMW
Model:950 R Supermoto990 SupermotoHypermotard 1100/SSMV 750 DorsoduroHP2 Megamoto
Rok:20082008200820082008
Kategória:SupermotoSupermotoSupermotoSupermotoSupermoto
Motor:
Typ motora:dvojvalec (4T)dvojvalec (4T)vidlicový dvojvalec (4T)vidlicový dvojvalec (4T)dvojvalcový boxer (4T)
Objem:942 ccm999 ccm1078 ccm749.9 ccm1170 ccm
Max. výkon:97.9 k (72.0 kW) / 8000 ot.115.6 k (85.0 kW) / 9000 ot.89.8 k (66.0 kW) / 7750 ot.91.1 k (67.0 kW) / 8750 ot.112.9 k (83.0 kW) / 7500 ot.
Max. krútiaci moment:94 Nm / 6500 ot.97 Nm / 7000 ot.105 Nm / 4750 ot.82.5 Nm / 4500 ot.115 Nm / 6000 ot.
Kompresný pomer:11,5:111,5:110.5:111:112.0:1
Vŕtanie x Zdvih:100 x 60 mm101 x 62,4 mm98 x 71.5 mm92 x 56.4 mm101.0 x 73.0 mm
Palivový system:2 x karburátorvstrekovanievstrekovanievstrekovanievstrekovanie
Rozvod:DOHC (4V)DOHC (4V)Desmodromický rozvod (2V)DOHC (4V)SOHC (4V)
Chladenie:kvapalinoukvapalinouvzduchomkvapalinouvzduchom a olejom
Pohon / Podvozok:
Prevodovka:manuálna 6-stupňovámanuálna 6-stupňovámanuálna 6-stupňovámanuálna 6-stupňovámanuálna 6-stupňová
Sekundárny pohon:reťazreťazreťazreťazkardan
Zdvih vpredu:200 mm200 mm165 mm160 mm160 mm
Zdvih vzadu:210 mm210 mm141 mm160 mm160 mm
Brzdy vpredu:dvojkotúčová radiálne strmenedvojkotúčová radiálne strmenedvojkotúčovádvoj kotúčová radiálne strmenedvojkotúčová
Priemer bŕzd vpredu:305 mm305 mm305 mm320 mm320 mm
Pneu vpredu:120/70 ZR 17120/70 ZR 17120/70-ZR17120/70 ZR 17120/70 ZR17
Brzdy vzadu:jednokotúčovájednokotúčovájednokotúčovájednokotúčová, 1 piestikjednokotúčová
Priemer bŕzd vzadu:240 mm240 mm245 mm240 mm265 mm
Pneu vzadu:180/55 ZR 1180/55 ZR 1180/55-ZR17180/55 ZR 17180/55 ZR17
Hmotnosť / Rozmery:
Suchá hmotnosť:191 kg191 kg179 kg186 kg179 kg
Výška sedla:865 mm865 mm845 mm870 mm890 mm
Rázvor:1510 mm1510 mm1455 mm1505 mm1615 mm
Dĺžka:2216 mm2350 mm
Šírka:905 mm922 mm
Výška:1185 mm1050 mm
Svetlá výška:190 mm195 mm
Objem nádrže:14 l19 l12.4 l12 l13 l
Dynamické Parametre / Spotreba:
Spotreba paliva:8 l/100km
Dojazd po rezervu:cca 131 km
Poznámka:
Poznámka:Cena 406 978,- Sk (27.5.2008)Cena 384 200 Sk (27.5.2008)1100: 400 000,- Sk
1100 S: 480 000 Sk

(27. 5. 2008)
284 900,- Sk (27.5.2008)577 400,- Sk (27.5.2008)

Pridané: 04.07.2008 Autor: Kristián Tino Dudík Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

[] Živé sledovanie Dakar 2025::

» Dakar 2025 - 10. etapa

12:54 - Priebežné celkové poradie po dnešnej etape: Daniel Sanders s náskokom 16m31sek na Schareinu, tretí Van Beveren so startou 22:24. Svitko desiaty 2hod10min7sek. Na deviateho Ebstera strata 4min27sek 12:53 - Český jazdci: 14. Drdaj , 22. Engel , 25. Romančík

Galéria ku článku:

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2025 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 106515 | Včera: 166729