Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Riverside Baja 2021 v Maďarsku s úspešnou slovenskou účasťou

Pridané: 14.05.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4078 [Šport - Rally]

V dňoch 7.-8.5.2021 sa v maďarskom Pápoci uskutočnil 6. ročník rely podujatia Riverside Baja. Týchto náročnch offroadových pretekov sa úspešne zúčastnilo aj viacero slovenských jazdcov motocyklových a quad jazdcov.

Rely Riverside Baja sa do Maďarska vrátila po viac ako roku. V roku 2020 bolo podujatie pre pandémiu ochorenia Covid zrušené. Súťažné dni boli plné vzrušenia, pretože takmer všetci víťazi jednotlivých tried si pripísali víťazstvo v posledných metroch pretekov. Dosť chladné a občas upršané súťažné dni hrali do kariet hlavne ostrieľaným „ offrouďákom.

Riverside Baja 2021 Maďarsku

Riverside Baja 2021 privítala rekordných 71 automobilových posádok, motocyklových a quad jazdcov zo siedmich krajín (Poľsko, ČR, Slovensko, Rumunsko, Taliansko, Rakúsko a Maďarsko).

Medzi motocyklistami bol najúspešnejší slovenský jazdec Robert Bodor z tímu Slovak 4 Rally Team, ktorý vyhral svoju kategóriu M1 i absolútne poradie medzi motocyklistami, pred druhým dakaristom Rudolfom Lhotským z ČR a Péter Kárpatím z Maďarska. „Konkurencia bola silná, na trati bolo všetko možné aj nemožné. Vyžadovalo to maximálne sústredenie. Z viťazstva sa veľmi teším s Rudom sme bojovali až po koniec poslednej etapy. Bol by som veľmi spokojný aj s prvenstvom v triede M1, ale vyhrať celkovo kategóriu moto, to ma teší ešte viac.“ vyjadril sa R.Bodor pre portál czechoffroadzine.cz. V motocyklovej kategórii M2 obsadil Jozef Oprchal druhé miesto a Michal Dobiš tretie miesto. Víťazstvo z kategórie MXL si z Maďarska odviezol ďalší slovenský jazdec Jozef Štefanka, pred druhým maďarom Bence Szücsom a tretím slovenským jazdcom Matejom Sitárom (obaja Slovak 4 Rally Team).

Slovenský majster kategórie quad Juraj Varga, po tvrdom tréningu počas Corona prestávky, pricestoval na baju vo vynikajúcej forme, čo sa odzrkadlilo v zisku ďalšieho víťazstva v triede Quad1. „ Druhý deň rely bol pomerne dlhý, 220 kilometrov bolo rozdelených do štyroch 55 km etáp. Prvé dve etapy som som sa snažil dostať zo štvorkolky maximum, čo sa mi poradilo a vypracoval som si slušný nádskok. Posledné dve už som šiel hlavou a komfortnou jazdou. Takže odchádzame z Maďarska s 1. miestom.“ (J.Varga z FB). Juraj Varga zvíťazil pre druhým Lászlom Balogom (HU) a treťou Kristýnou Vankovou (ČR). Gratulujeme a prajeme jazdcom zisk trofejí z ďalších podujatí a dúfame, že už aj z podujatí u nás.

Pridané: 14.05.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať