Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

motozem-03-2021

Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (24)  [Verzia pre tlač] Tlač

Honda, KTM, Piaggio a Yamaha plánujú vývoj vymeniteľných batérií pre motocykle

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.03.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1412 [Bleskovky - Novinky]

Spoločnosti Honda, KTM, Piaggio a Yamaha dnes oznámili, že spolu podpísali vyhlásenie o spoločnom zámere s cieľom vytvoriť konzorcium pre vymeniteľné batérie určené pre motocykle a ľahké elektrické vozidlá.

V kontexte Parížskej dohody o klíme a plánovaného prechodu na elektromobilitu sú zakladajúci členovia konzorcia presvedčení, že dostupnosť systému štandardizovaných výmenných batérií by mohla prispieť nielen k väčšiemu rozšíreniu ľahkých elektrických vozidiel, ale tiež k udržateľnejšiemu riadeniu životného cyklu batérií využívaných v sektore dopravy.

Predĺžením dojazdu, skrátením času nabíjania a znížením nákladov na vozidlá a infraštruktúru sa výrobcovia chcú pokúsiť rozptýliť hlavné obavy zákazníkov týkajúce sa elektromobility.

KTM Freeride E motor 2015
Ilustračná foto: Pohonná jednotka KTM s vymeniteľnou batériou - KTM Freeride E

Cieľom konzorcia preto bude definovať štandardizované technické parametre systému vymeniteľných batérií pre vozidlá spadajúce do kategórie L: mopedy, motocykle, trojkolky a štvorkolky. Formou tesnej spolupráce so zainteresovanými subjektmi a s národnými, európskymi a medzinárodnými štandardizačnými orgánmi sa budú zakladajúci členovia konzorcia podieľať na vytváraní medzinárodných technických noriem.
Konzorcium začne svoju činnosť v máji 2021. Štyria zakladajúci členovia vyzývajú všetky zainteresované subjekty, aby sa zapojili do spolupráce a rozšírili tak odbornú základňu konzorcia.

Noriaki Abe | vedúci predstaviteľ divízie motocyklov v spoločnosti Honda Motor Co., Ltd.
„Celosvetový rozvoj elektrifikácie s cieľom znížiť globálne emisie CO2 postupuje stále rýchlejšie, a to najmä v Európe. Pre rýchle rozšírenie elektrických motocyklov je potrebné vyriešiť predovšetkým problémy spočívajúce v krátkom dojazde a v dlhom čase nabíjania. Ako sľubné riešenie sa tu javia práve vymeniteľné batérie. So zreteľom na pohodlie zákazníkov je nevyhnutné dosiahnuť štandardizáciu vymeniteľných batérií a čo najväčšie rozšírenie batériových systémov. To je tiež dôvod, prečo sa štyria výrobcovia uchýlili k založeniu konzorcia.
Spoločnosť Honda vníma zlepšenie podmienok pre používanie technológie zákazníkmi ako priestor na spoluprácu s ďalšími výrobcami. Výsledkom tohto procesu budú lepšie výrobky a služby pre zákazníkov vzniknuté vďaka konkurencii. Značka Honda plánuje na oboch frontoch tvrdo bojovať o to, aby sa práve ona stala „vybraným“ výrobcom pre mobilitu zákazníkov.“

Pridané: 01.03.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (5 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (24)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2021 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 54024 | Včera: 236435