Pridané: 07.05.2001 Autor: feci
Čitatelia: 6640 [Šport - GP 500]

V nedelu sa jazdila Veľká cena Španielska - GP MARLBORO DE ESPAŃA. prinášame Vám krátku reportáž...

125-ky

Na štarte bol najrýchlejší Poggiali, potom Elias a Ui. No Ui sa hneď v prvom kole dostal na prvé miesto, čo sa dalo očakávať, pri jeho neustálom zrýchľovaní. V siedmom kole ukážkovým spôsobom predbehol Peruigi Poggialiho a Azuma Ui-ho, čím sa poradie na prvých miestach neustále menilo. V dvadsiatom kole bolo poradie na prvých štyroch miestach nasledovné 1. bol Poggiali, druhý Ui, tretí Azuma a štvrtý Peruigi, keď zrazu Ui pri jednej zo zákrut zle odhadol svoju rýchlosť a nestihol dobrzdiť, za čím nasledoval pád. Jedným z nešťastníkov, ktorí nedokončili závod bol aj Pablo Nieto.

250-ky
Najlepšie odštartoval Katoh, ktorý viedol aj po prvých štyroch kolách. V piatom kole ho však predbehol Harada. V tesnej blískosti za nimi sa držali Lucchi a Alzamora. Vzápätí sa zas na prvé miesto dostal Katoh. V pätnástom kole bol prví Katoh pred Haradom, Mellandrim a Lucchim. V dvadsiatom kole vypadol Yuzi, po dosť zle vyzerajúcom páde. 4 kolá pred koncom Katoh stále zvyšoval svoj náskok a druhý jazdec petronasu Matsudo spadol, no podarilo sa mu vrátiť na okruh. Posledné kolo už bolo o prvých dvoch miestach takmer rozhodnuté, malé súboje prebiehali na 3. a 4. mieste.

500-ky
Po štarte bol na prvom mieste Abe, Rossi bol druhý, no hneď po niekoľkých zákrutách sa dostal do vedenia. Tohto mladého taliana by som snáď mohol porovnávať len so suverénnym Mikeom Doohanom. Po piatom kole bol prvý Rossi zy ním Abe, Capirossi a Nakano. V 14. kole sa Abe dostal do vedenia a M. Biagi s L. Capirossim vyšli mimo trate, čím sa premiešalo poradie na čelných priečkach (A. Criville predbehol Nakana...). Rossi sa neustále snažil predbehnúť Abeho a zdalo sa, že čaká len na správnu príležitosť, ktorá sa vyskytla pár kôl pred koncom. O výťazovi už nebolo pochýb...