Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Gran Premio Marlboro de Portugal 250-tky

Pridané: 09.09.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 4664 [Šport - GP 250]

V 250-tkach si na štarte vybojoval pole position Harada, za ním bol Katoh, McWilliams, Nieto, Melandri, Alzamora,
Matsudo, Checa,...

Po štarte bol na prvom mieste Melandri, ktorý v štrtom kole zajazdil najrýchlejšie kolo. V 6. kole E. Alzamora spadol a skúšal sa vrátiť na trať, práve vtedy sa na prvé miesto dostal Katoh a prekonal traťový rekord.
V 8. kole je prvý Katoh, druhý Melandri, tretí Harada a štvrtý McWilliams. V 10. kole si začína Melandri vypracovávať náskok pred Haradom. V 12-tom sa zdalo, že Katoh získa ďalšie výťazstvo, keď sa mu Melandri začal strácať z dohľadu. V trinástom kole vypadol japonec Sekiguchi. Deväť kôl pred koncom Melandri strácal na prvého Katoh-a už 4,4 sekundy, Harada dokonca až 13. V 18. kole Katoh predbehol o kolo Katju Poensen a Rolfo sa spolu s Nietom začali predierať dopredu a zdalo sa, že Matsudo a McWilliams mu už neutečú. V 22. kole R.Rolfo predbieha Matsudu, ktorého prebieha aj F.Nieto. Rolfo sa nakoniec dostáva na 4. miesto pred McWilliamsa. O pár kôl neskôr sa dostáva na 5. miesto F. Nieto.
V poslednom kole sa Nieto-vy prihodila dosť čudná nehoda, keď jazdil len na jednej strane motocykla.