Veľká cena Brazílie, 250ky: Padol rekord, keď to Katoh opäť dokázal

Daijiro Katoh po svojom raketovom nástupe do MotoGP dokázal svoju suverenitu rekordnými
výkonmi, keď zvíťazil tohto roku už na 11 veľkej cene, keď skončil pred Talianmi na
Aprilii Marcom Melandrim a Robertom Locatellim.

Daijiro Katoh

V Austrálii, pred troma týždňami to boli 500ky, ktoré predviedli excelentný závod, pred klasikou ako vtedy vyzerali pollitre. V sobotu to bol práve okruh Nelsona Piqueta b Riu, ktorý zažil strhujúci pretek pollitrov. Šesť vozňový vlak, ktorý vytvorili na štarte Katoh Fonsi Nieto, Marco Melandri, Roberto Locatelli, Tetsuya Harada a Jeremy McWilliams sa vyrútil z čiari a o chvíľu sa od neho odtrhli Katoh, Melandri a Locatelli.

Tri kolá pred koncom mal nový šampión voľnú cestu a nemusel sa báť prakticky nikoho až na Mellandriho, ktorý v poslednom kole zajazdil najrýchlesjšie kolo, no to mu nestačilo na dobehnutie víťaza. Iba v druhej Katoh-ovej sezóne prišiel šampión v 500kách Rossi o svoj rekord 309 bodov za sezónu, keď Katoh dosiahol 322. Melandriho druhé miesto potvrdilo jeho tretie celkové umiestnenie. Nieto sa štrvrtým miestom dostal pred Rolfa. McWilliamsove piate miesto mu potvrdilo šieste miesto celkovo.