Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tragédia na tréningu VC Katalánska 2016 - R. I. P. Luis Salom

Pridané: 03.06.2016 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 11214 [Šport - MotoGP]

Následkom nešťastnej nehody počas druhého voľného tréningu triedy Moto2 na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya zahynul španielsky jazdec Luis Salom (SAG Team)

Seriál článkov - MotoGP 2016:

| Seriál článkov: MotoGP 2016 |

Na miesto nehody boli ihneď vyslané dve autá a helikoptéra, a trénigy boli boli prerušené. Keďže stav bol vážny, Saloma previezli po ceste do blízkej nemocnice Hospital General de Catalunya, ale napriek okamžitému chirurgickému zásahu sa nepodarilo život mladého jazdca zachrániť.

Luis Salom
Luis Salom

Salom debutoval vo svetovom šampionáte v Jereze 2009 v 125 ccm kategórii. Na pódium sa postavil 25-krát, vrátane 9 víťazstiev v Moto3. V roku 2012 skončil sezónu Moto3 na celkovom druhom a o rok neskor na treťom mieste, keď bojoval až do posledného kola vo Valencii s Maverickom Viñalesom a Alexom Rinsom. Aj v kategórii Moto2 bol na pódiu 3-krát, vrátane druhého miesta v prvom preteku tohtoročnej sezóny v Katare.

Luis Salom
Luis Salom

Po dohode so Salomovou rodinou sa bezpečnostná komisia preteku rozhodla na jeho počesť preteky nezrušiť. Bezpečnostná komisia sa stretla aj s jazdcami, a dohodli sa na zmene varianty okruhu. Jazdiť sa bude okruh ako pre Formulu 1, kde sa vynechá zákruta, kde sa stala nehoda. V tejto zákrute totiž nie je štrková, ale asfaltová výjazdová zóna.

Zdroj a foto: motogp.com

Pridané: 03.06.2016 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať