Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.
Pridané: 17.06.2015 Autor: Milan Mikulík - mikulec
Čitatelia: 6862 [Testy a predstavenia - Čižmy]
Dominatori od Formy sú so mnou vo svete offroadu skoro od úplného začiatku Projektu Z cesty do terénu. Ak teda nepočítam prechodové obdobie, kedy som nosil vysokohorské turistické Lowa Tibet a nevybral si poriadne boty na motokros. Máme za sebou štyri roky nielen motokrosu, ale načuchli sme aj do endura a mal som ich párkrát aj na supermoto.
Predchádzajúci | Seriál článkov: Projekt z cesty do terénu
Každopádne, ich životnosť už začína končiť. Vlastne, skôr to už majú za sebou. Preto bolo na čase zadovážiť nové a týmto vystaviť vysvedčenie. Ďalšie som vybral z inej značky, z inej predajne, tak Dominátorkám nemám prečo prilepšovať. Ak by si to niekto náhodou myslel. Dúfam, že sa mi ich podarilo objazdiť ako sa patrí a na svetlo sveta vykuklo čo najviac „slabých“ miest.
Znova ako po ročnom zhodnotení, aj teraz teda začnem písať, čo sa odporúčalo do preč. Ako prvé to boli podrážky, respektíve viac ľavá. Nakoniec som ju rozbil na kompletku a dal som ju prelepiť. Z BBmoto mi ju poslali a normálny obuvník mi to zalepil a poistil samorezkami. Pravú som nechal tak. Ľavá to má za sebou znova a už aj pravá jak by dal. Dokonca som aj samorezku niekde na enduro potulkách vytrhol. Meniť to už asi nebudem, aj keď možno po pár úpravách ich budem nosiť do Dunajskej na SM a tam ich dorazím.
Roztrhnuté švy na pravej bote som nechal tak. Párať sa to ďalej nezačalo, tak načo? Rozpárané šitie na hornej vnútornej strane som tiež neriešil a nechal tak.
Párať sa začali na pár ďalších miestach a na pár miestach sa roztrhli na fest. Papučkám sa už po roku začali rozlepovať špičky, čo má asi na svedomí nosenie „tučných“ nepremokavých ponožiek, s ktorými som pri kúpe čižiem nerátal. Čižmy som mal dosť na presno a Dexshell ponožky som v tom mal celkom nafutrované. Preto sa asi papučky ku koncu začali predierať aj na palcoch. Vybrať z nich vložku ma napadlo dosť neskoro. Ale aj tak je to stále tesné. Pri tenších SealSkinz to je lepšie.
A čo viac? Roztrhnutie vnútornej látky od obúvania a popraskanie vonkajšku nad pätou od chodenia. Väčšinou mám totiž čižmy na pretekoch obuté skoro počas celého dňa. Chodím v nich po depe, po dráhe okolo motorky pri bežnej údržbe. Niekedy aj šoférujem z tréningu, keď sa mi nechce vyzliekať. Takže sa to dalo čakať, aj keď majú kĺb.
A viac už ich treba len pochváliť. Pretože to, na čo som ich kúpil, plnili dobre a dostatočne dlhú dobu. Labky mi zachránili nespočetne veľakrát a je to na nich aj poznať. Sú dodraté, dorezané a aj zožltnuté. Za celý čas mi nepovolila ani jedna pracka. Dokonca aj suché zipsy sú stále dobré a pevne držia. Málokedy som im doprial poriadnu očistu. Teda na začiatku som ich umýval skoro vždy s motorkou, ale časom som to začal flákať. Na vapkovanie či kefovanie museli byť totál zablatené. Inak som to až tak neriešil. Žiadne boxovanie či impregnovanie, alebo iná procedúra. Takže údržba nulová. To sa mi páčilo.
Záverom ich musím a aj chcem pochváliť. Určite ich môžem len odporúčať. To, že nie sú nepremokavé sa dá vyriešiť podkolienkami SealSkinz. Tie sú tenšie ako moje staré Dexshell a teda netreba riešiť pri kúpe o číslo väčšie čižmy. Myslím, že za ten komfort to stojí. Strečfólia nie je to isté.
Pridané: 17.06.2015 Autor: Milan Mikulík - mikulec Zdieľať
Predchádzajúci | Seriál článkov: Projekt z cesty do terénu
© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 117455 | Včera: 223941