Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

styx-std-05-10

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dalmatia rally 2015: Deň prvý - príchod na miesto

 Zdieľať

Pridané: 17.05.2015 Autor: Landal
Čitatelia: 2854 [Šport - Rally]

Základná info: sme v bivaku a po prebierkach. Jozef Kráľ (Josip), Samuel Theis (Samifumi) a Laňďal. Jožo a samo idú v kategórii 1V600, ja v kategórii “C“, čo sú hrochy. Idem totiž na Afrike.

Seriál článkov - Dalmatia rally 2015:

Lokalita je prekrásna, priamo v zátoke Primoštenu. Z izby je výhľad na more, staré mesto, aj hotelový bazén. Večera nás ešte len čaká, uvidíme aká bude strava.

Hotelový bazén

Prebierky sa berú tak „polovážne“. Po administratívnej časti sme dostali igelitku s nálepkami a sponzorov, ich nalepenie bolo podstatným bodom technickej prebierky. Keďže som s „hrochmi“, tak som namiesto spreju na reťaz (čo dostali Samo s Jožom), dostal liter oleja. Poriadny hroch má asi podľa organizátora mať kardan a žrať olej :-D

Práve sedíme na prvom, všeobecnom brífingu, ktorý je pomerne podrobný, ale upsss: v taliančine a nemčine. S administratívou a pravidlami to vyzerá, že sa dosť hrajú. Napr. itineráre sa budú odovzdávať, až potom dostane jazdec ďalší. Teraz sa už 10 min. vysvetľuje radenie a organizácia na štarte etáp. Penalizácie sú za všetko možné. Videli sme ukážku itíka z prvej etapy. Na prvých 60 km bolo 100 políčok. Všade možne speed-limit, bude to asi hodne náročné na navigáciu a prácu s roadbook-om.

Briefing

Depo je plné ľahkých endúr, ale je tu aj jeden Transalp, Big, 2 x 990-ka, majú byť aj 2 boxery od BMW, ale ešte som ich nevidel. Prebierky pokračujú aj zajtra dopoludnia.

Samo a ja sme tu s rodinami. Naše dcéry sa hneď začali spolu hrať, manželky spontánne začali debatiť, zatiaľ teda OK. V bazéne je morská voda, ale ohrievaná. Pre deti fantastikuš!

Na prebierkach sme sa zaregistrovali ako tím, dokonca bol za to príplatok. Uvidíme teda, či budú tímy nejako hodnotené (nejaká súťaž družstiev). Zatiaľ sa o tom nič nehovorí ani v propozíciách nič také nebolo.

Tímový stan

Program bude pomerne nabitý, denné reporty budú stručné a heslovité. Zo štvrtka na piatok som nespal vôbec, z piatka na sobotu 3 hodiny. Už som ako zombík. Na dnes všetko, po večeri odpadnem. Zajtra poobede o 16hod. ideme do prológu. Držte palce!

Samo: Ako tu tak sedím na brífingu, rozmýšľam koľko má ICO tripmaster desatinných miest, lebo to čo tu hovoria bude dobrý labyrint. Striktne sa má dodržiavať rýchlosť. Ako Lanďo píše sú tu samé malé kubatúry, ale za to vyšperkované, krásne motorky GasGAS, Husaberg, KTM – všetko pekne spravené. Zajtra štartujeme v centre starého mesta, tak sa na to teším. Som rád že tu máme aj rodinky, snáď sa im to bude páčiť. Chalani mi tu dávajú rady za čo som im veľmi vďačný.

Súťažné stroje.JPG
Súťažné stroje.JPG
Súťažné stroje.JPG
Súťažné stroje.JPG

Josip: Trvanie brifingu 1:20 hod... Prostatici, ktorí vypili viac ako dve pivá postupne odchádzajú....Iba vysvetlivky k roadbook-uu majú 100 položiek... Na tejto rally bude základ dodržiavať rýchlosť, očividne je to tu hrané na penalizácie v Speed limit zóne. Za propozície by sa nemusel hanbiť ani kvalitný právnik. Nejaká tá penalizácia je pripravená na každé prdnutie. Uvidíme čo to vlastne bude. Ale v porovnaní s Rally Albania je to tu sto a jedno z pohľadu organizácie....

Pridané: 17.05.2015 Autor: Landal Zdieľať

Seriál článkov - Dalmatia rally 2015:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 172468 | Včera: 198303