Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Morovno uzatvorilo seriál 2014 MM SR v Country crosse a endure jednotlivcov

Pridané: 24.09.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5740 [Šport - Enduro]

Uplynulý víkend 20.-21.9.2014 sa v Morovne uskutočnilo záverečné podujatie tohtoročného seriálu Medzinárodných majstrovstiev SR, Slovenského pohára a Pohára SMF v endure a country crosse jednotlivcov.

V triede MM SR E1 v Morovne zvíťazil Jaroslav Postredný pred druhým Michalom Drevenákom a tretím Marekom Belkom. V konečnom poradí MM SR danej triedy E1 sa pre rok 2014 stal majstrom Michal Drevenák, na druhom mieste skončil Jaroslav Postredný a bronzová priečka v tejto sezóne patrí Patrikovi Halgašovi.

V triede MM SR E2 v Morovne zvíťazil v oba súťažné dni Štefan Svitko, Peter Baláž si odniesol striebornú medailu a tretie miesto obsadil Radoslav Štadáni. V konečnom poradí šampionátu danej triedy E2 patrí titul 2014 Marekovi Haviarovi, vicemajstrom danej triedy je Štefan Svitko a druhým vicemajstrom Peter Baláž.

Medzi najsilnejšími motorkami v triede MM SR E3 patrilo víťazstvo v Morovne Martinovi Krátkemu. Na druhom mieste skončil Petr Kotrla a tretí bol Thomas Hostinský. Titul medzinárodného majstra SR v E3 ide Miroslavovi Ševelovi, striebro patrí Thomasovi Hostinskému a bronz Martinovi Krátkemu.

Absolútnym víťazom v Morovne sa stal Štefan Svitko, na druhom mieste skončil Martin Krátky a tretím bol Petr Kotrla. V rámci konečného poradia sa absolútnym majstrom SR pre rok 2014 stal Miroslav Ševela, striebro si odniesol Thomas Hostinský a tretie miesto si vybojoval Štefan Svitko.

V triede dorastencov v Morovne zvíťazil Július Švantner pred Martinom Giertlom a Tadeášom Valečkom. V konečnom poradí sú priečky obsadené v rovnakom poradí.

Medzi juniormi bol, ako v Morovne i celkovo jasným víťazom Martin Krátky. Na stupne víťazov sa okrem Martina postavil aj Michal Košík a Michal Drevenák. Konečné poradie danej triedy je: 1. Martin Krátky, 2. Michal Drevenák, 3. Jaroslav Postredný.

Vo veteránoch zvíťazil v Morovne i celkom v seriáli danej triedy domáci jazdec Jozef Marenčák. Na druhú priečku sa v Morovne postavil český jazdec s licenciou SMF Radim Drlík a na tretiu Květoslav Kovář (ČR-lic.SMF), ktorý si vyjazdil i titul vicemajstra SR pre rok 2014. V konečnom hodnotení danej triedy patrí bronz Dušanovi Čipkovi.

Kompletné výsledky všetkých tried MM SR, Slovenského pohára a Pohára SMF sú zverejnené na stránke SMF.

Tohtoročná „enduro“ sezóna SMF vyvrcholí záverečným podujatím v country crosse dvojíc, ktoré sa uskutoční 18.10.2014 v Brezne.

Seriál MM SR 2013 – konečné medailové poradie v jednotlivých triedach:

E1: 1. Michal Drevenák (329b), 2. Jaroslav Postredný (308b.), 3. Patrik Halgaš (290b.)
E2: 1. Marek Haviar (321b.), 2. Štefan Svitko (286b.), 3. Peter Baláž (281b.)
E3: 1. Miroslav Ševela (362b.), 2. Thomas Hostinský (336b.), 3. Martin Krátky (293b.)
Absolútne: 1. Miroslav Ševela (326b.), 2. Thomas Hostinský (305b.), 3. Štefan Svitko (269b.)
Dorast: 1. Július Švantner (386b.), 2. Martin Giertl (352b.), 3. Tadeáš Valečko (326b.)
Junior: 1. Martin Krátky (344b.), 2. Michal Drevenák (291b.), 3. Jaroslav Postredný (267b.)
Kadet: 1. Jakub Zahustel (330b.), 2. Ján Strapec (321b.), 3. Jaroslav Galovič (301b.)
Veterán: 1. Jozef Marenčák (354b.), 2. Květoslav Kovář (270b.), 3. Dušan Čipka (245b.)

Pohár SMF – Superveterán:

1. Emil Čunderlík (337b.), 2. Ján Zaťko (250b.), 3. Ferdinand Richter (250b.)

Slovenský pohár SMF 2014:

SP E1: 1. Branislav Kavalec (325b.), 2. Tomasz Zych (285b.), 3. Erik Kostrbík (263b.)
SP E2: 1. Radoslav Štadáni (331b.), 2. Martin Liška (282b.), 3. Peter Kollár (276b.)
SP E3: 1. Branislav Hricko (298b.), 2. Andrej Chobot (291b.), 3. Ondrej Vážny (282b.)

Pohár SMF – Hobby:

Hobby 125: 1. Ján Malovec (341b.), 2. Michal Ištok (339b.), 3. Daniel Vokel (304b.)
Hobby 250: 1. Tomáš Hodas (316b.), 2. František Hlaváč (277b.), 3. Richard Fodora (235b.)
Hobby 4T: 1. Patrik Mráz (311b.), 2. Patrik Mikuš (292b.), 3. Tomáš Pochlopeň (288b.)

Pridané: 24.09.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať