Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty cestopis!

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018

 Zdieľať

Pridané: 27.03.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4816 [Šport - Enduro]

Zima ubehla ako voda a s novým rokom prišla aj nová sezóna SMF 2018. Ako zvyčajne sa pretekári po prvýkrát stretli na countycrosse v Borskom Mikuláši (24.-25.3.2018). Na miestnych pieskoch sa odjazdilo jedno z najťažších podujatí, ktoré v sezóne 2018 bolo obohatené premiérovo aj o kategóriu štvorkoliek.

Podujatie sa začalo v piatok na večer preberaním pretekárov. Do pretekov, ktoré sa tento rok v Borskom Mikuláši konali v dňoch 24. a 25. marca sa prihlásilo celkovo 275 motocyklových nadšencov a 9ti pretekári na štvorkolkách. Celkovo sa súťažilo v 18tich kategóriách a na Slovensku je už samozrejmosťou, že zastúpenie mali aj ženy. Okruh v „Borskom“ je špecifický svojim pieskovým povrchom, ktorý je veľmi náročný hlavne na kondíciu a preverí zimnú prípravu zúčastnených. Počas pretekov sa trať rozbije, vytvoria sa hlboké duny a rýchle tempo udržia len tí najskúsenejší.

MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -
MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -

Najrýchlejším pretekárom počas oboch dní sa stal Štefan Svitko (SVK), ktorý pred pretekom povedal, že sa po zranení necíti úplne pripravený, ale aj napriek tomu dokázal zvíťaziť v absolútnom hodnotení a tiež aj v triede MM SR E2. Štefan v Borskom Mikuláši jazdil hladko a bez chýb. V Kategórií MM SR E1 zvíťazil Tomáš Zboran (SVK), ktorému patrilo po víkende zhodne 4. miesto v absolútnom hodnotení. V staronovej triede MM SR E3 zvíťazil Miroslav Ševela (SVK), ktorý bral počas oboch dní 2. miesto v absolútnom hodnotení. V triede MM SR Junior zvíťazil Patrik Halgaš (SVK), predviedol vyrovnaný výkon a absolútne sa umiestnil na 3. mieste. V Kategórií Kadet prvé miesto získal Marek Vierik (SVK) a z prvých pretekov si odnáša plný počet bodov. V kategórií Ženy si prvé miesto vybojovala reprezentantka Gabika Čipková (SVK). V triede Superveterán zvíťazil Květoslav Kovář (CZE) a v triede MM SR Veterán si prvé miesto obhájil minuloročný majster Matin Gottvald (CZE).

V triede Slovenský pohár E1 vybojoval prvé miesto Martin Smatana (SVK), v triede Slovenský pohár E2 zvíťazil domáci pretekár Ladislav Bolebruch (SVK) a triede Slovenský pohár E3 si prvé miesto odniesol Erik Maringa (SVK).

MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -
MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -

V triedach Hobby boli jasní favoriti, ktorí obhájili prvé miesta v oboch dňoch. V triede Hobby E1 bol najrýchlejší Jakub Kostelanský (SVK), v triede Hobby E2 zvíťazil Jakub Katreniak (SVK) a v triede Hobby E3 prvé miesto získal Boris Vlha (SVK). V triede Regionál zvíťazil Jakub Leskovský (SVK).

Závod štvorkoliek bol rozdelený do dvoch tried: Quad 1 v ktorej zvíťazil ostrieľaný český reprezentant Marián Klíč (CZE) a trieda Quad 2, kde zvíťazil Jozef Kohút (SVK).

MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -
MM SR enduro a country cross – Borský Mikuláš 2018 -

Preteky v Borskom Mikuláši dopadli výborne, poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, organizátorom a samozrejme sponzorom, ktorí pomohli pri realizácií podujatia. Sezóna SMF Enduro a Countrycross pokračuje podujatím Enduro 21. - 22. apríla 2018 v Lišove. Všetci ste srdečne vítaní!

Text/foto: Jaroslav Gažo, Zdroj: SMF

Pridané: 27.03.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

HD-11-2023-side

GASGAS SÚŤAŽ

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 69305 | Včera: 150826