Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

MM SR Country cross Borský Mikuláš 2017

Pridané: 27.03.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 8441 [Šport - Enduro]

Sezóna SMF, MM SR Enduro a Country cross odštartovala prvým podujatím 25.-26. marca 2017 na klasickom mieste - v Borskom Mikuláši. Miestny Rally-cross klub prichystal miestami vynovenú trať, ktorá preverila všetkých pretekárov a prilákala mnohých divákov, ktorí si vychutnali toto podujatie.

So začiatkom sezóny prišli aj niektoré malé zmeny, pretekári štartovali v nových triedach ako v prvom štarte, tak v druhom. Dohromady sa podujatia zúčastnilo 307 štartujúcich, medzi ktorými si sily zmeralo až 5 žien. Počas oboch dní mal prevažné zastúpenie ranný štart, kedy sa na trať dlhú približne 10 kilometrov vydalo naraz až 216 pretekárov.

Už tradične je veľkým lákadlom pre divákov Štefan Svitko, ktorému je piesočné prostredie v okolí Borského Mikuláša dobre známe aj vďaka Rally Dakar. Štefanovi však počas tohto víkendu šťastie neprialo, v sobotu kvôli technickej poruche dojazdil až na 10. mieste absolútne a v nedeľu pre dlhšie trvajúce zranenie ruky na štart nenastúpil.

Štefan Svitko - MM SR Country cross Borský Mikuláš 2017

V prvej výkonnostnej triede sa medzi najlepšími pretekármi strhol boj o víťazstvo medzi Thomasom Hostinským (SVK) a Marekom Haviarom (SVK), obaja sa počas celého víkendu zo začiatku na trati niekoľkokrát vymenili, ale Thomas Hostinský ukázal, že je výborne pripravený a druhá časť preteku bola vždy v jeho réžii, kedy si vybudoval náskok a s prehľadom vyhral ako absolútne hodnotenie, tak i triedu MM SR Enduro1.

V kategórií MM SR Enduro2 sa po zrátaní bodov za celý víkend postavil na najvyšší stupienok Martin Krátky (SVK), ktorý rovnako ovládol aj kategóriu MM SR Junior.

Zaujímavý pohľad bol do kategórie ženy, kde bojovalo až 5 pretekárok, ktoré nabrali odvahu a popasovali sa s náročnou pieskovou traťou. Víťazstvo si odniesla Katarína Juríčková (SVK), ktorá dokázala vyhrať počas oboch dní.

Trieda MM SR Kadet, kde štartujú mladí nádejní pretekári, mala počas oboch dní jasného favorita a zvíťazil v nej Miroslav Ďurko (SVK). Medzi dorastencami v najmenšej kubatúre si prvé miesto vybojoval Rastislav Kokavec (SVK).

Slovenský pohár mal tiež početné zastúpenie a o prvé miesta v týchto kategóriách pretekári zvádzali rovnako zaujímavé súboje. V triede SP E1 si prvé miesto vybojoval Igor Šajgal (SVK), v triede SP E2 vyhral domáci pretekár Ladislav Bolebruch (SVK) a v najsilnejšej triede SP E3 si prvé miesto odniesol Tomáš Hodas (SVK).

V triedach Hobby E1, E2 a E3 boli pretekári rozdelení podľa nových pravidiel a práve tieto kategórie spolu s triedou Regionál mali najväčšie zastúpenie. V triede Hobby E1 si za celý víkend vybojoval prvé miesto František Hlaváč (SVK), v triede Hobby E2 bol víťazom Rudolf Sieklienka (SVK) a triede Hobby E3 zvíťazil Banislav Plesko (SVK).

Do kategórie Regionál bolo prihlásených až 72 štartujúcich a víťazstvo získal Ján Stupka (SVK).
Medzi najskúsenejších pretekárov patria pretekári štartujúci v kategórií Veterán a Superveterán. V prvej menovanej kategórii MM SR Veterán získal prvé miesto počas oboch dní Martin Gottvald (CZE), ktorý svojou jazdou a štýlom ukázal, že patrí neustále medzi československú špičku. V kategórii Superveterán prvé miesto vybojoval Květoslav Kovář (CZE).

Prvé podujatie sezóny 2017 ukázali, čo môžeme od pretekárov očakávať. Piesok a neskutočne obrovské duny dali zabrať všetkým zúčastneným, ktorým patrí obdiv. Víťazom gratulujeme! Poďakovanie patrí organizátorovi, ktorý prichystal výborné podujatie. Sezóna pokračuje druhým pretekom v Skýcove dňoch 22.–23. apríla 2017.

Text/foto: J. Gažo, Zdroj: SMF

Pridané: 27.03.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať