Pridaj aj ty cestopis!

V ČR vyvrcholil seriál ME enduro 2014 – dva bronzy pre Slovensko

Pridané: 10.09.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3729 [Šport - Enduro]

Cez víkend v Uhlířskych Janoviciach (ČR) vyvrcholil tohtoročný štvordielny seriál majstrovstiev Európy v endure. Na šampionáte mala bohaté zastúpenie aj Slovenská motocyklová federácia.

Veľmi náročná technická trať, ktorú pokropil aj dážď preverila nie len jazdcov, motocykle ale aj organizátora, ktorý musel po prvom súťažnom dni trať z dôvodu zjazdnosti preznačiť. Zo slovenských jazdcov sa v U. Janoviciach najviac darilo Zuzane Gáherovej a Jozefovi Marenčákovi, ktorým patria v konečnom poradí ME krásne tretie miesta medzi ženami a veteránmi.

V juniorskej triede E1 Matúš Jambrich v prvý deň nedojazdil, v nedeľu obsadil 19. miesto. V kategórii E2/E3 štartovali Michal Košík a Branislav Belluš, ktorí skončili v sobotu za sebou na 12. a 13. mieste, druhý deň obsadili 16. a 17. miesto. Český jazdec s licenciou SMF Jan Vašta skončil na 16. mieste, druhý deň sa posunul o tri miesta nižšie a to na 19. miesto.

V seniorskej triede E1 Čech s licenciou SMF Jan Benda v prvý deň kvôli zdravotným problémom nedojazdil a pre zranenie nenastúpil ani do druhého dňa. V kategórii senior E2 obsadil Ondrej Vážny v sobotu 13. miesto, v nedeľu pre poruchu motocykla nedojazdil.

V ČR vyvrcholil seriál ME enduro 2014 - dva bronzy pre Slovensko

Medzi veteránmi sme mali troch jazdcov. Prvým z nich bol Jozef Marenčák, ktorý bol v sobotu šiesty a v nedeľu siedmi a v konečnom hodnotení seriálu ME mu patrí krásne tretie miesto. Druhým veteránom na štarte náročného endura v Uh. Janoviciach bol Peter Leskovjanský, ktorý nedojazdil najskôr v sobotu pre poruchu motocykla a v nedeľu pre pretrvávajúce problémy s poranenou kľučkou z endura na Jahodnej. Tretí Emil Čundelík mal obdobné problémy. V sobotu ho zradil motocykel a v nedeľu nedojazdil pre zdravotné problémy.

V ČR vyvrcholil seriál ME enduro 2014 - Jozef Marenčák 3. miesto

Medzi ženami skončila Zuzana Gahérová prvý deň na krásnom 2. mieste a druhý deň na 3. Mieste, čím si potvrdila zisk bronzovej priečky v konečnom hodnotení ME enduro 2014. Česká jazdkyňa s licenciou SMF Michaela Polívková prvý deň nedojazdila, druhý deň obsadila medzi ženami 5. miesto.

V ČR vyvrcholil seriál ME enduro 2014 - Zuzana Gáherová 3. miesto

Nižšie uvádzame konečné poradie štvordielneho seriálu ME enduro 2014 v jednotlivých triedach a kategóriách s uvedením umiestnenia našich jazdcov, pričom viacerí naši jazdci zo zdravotných alebo finančných dôvodov absolvovali jen jedno – dve podujatia seriálu, čo sa odzrkadlilo i na konečnom umiestení:

Majstrovstvá Európy enduro 2014 – konečné poradie:

Kat. do 20 rokov: 1. Brad Freeman (GBR), 2. Adam Tomiczek (PL), 3. Lee Sealy (GBR)

Junior E1: 1. Steve Holcombe (GBR), 2. Patrik Markvart (CZE), 3. Swan Servajean (FRA) ... 11. Michal Drevenák .. 23. Matúš Jambrich

Junior E2/E3: 1. Pawel Szymkowski (PL), 2. Jeremy Carpentier (FRA), 3. Jan Balas (CZE) ... 13. Martin Krátky, 14. Michal Košík ... 22. Branislav Belluš, 23. Dušan Paulen, 24. Jakub Juríček.

Senior E1: 1. Maurizio Michelus (ITA), 2. Jack Rowland (GBR), 3. Jonathan Rossé (SUI)

Senior E2: 1. Thomas Sagar (GBR), 2. Jamie Lewis(GBR), 3.Ondrej Helmich (CZE) ... 16. Ondrej Vážny

Senior E3: 1. Jacopo Ceruti (ITA), 2. Julien Jagu (FRA), 3. Radek Toman (CZE)

Veterán: 1. Werner Müller (AUT),2. Laurent Pannetie (FRA), 3. JOZEF MARENČÁK ... 10. Emil Čundelík

ŽENY: 1. Audrey Rossat(FRA), 2. Katie Walker(GBR), 3. ZUZANA GÁHEROVÁ .... 7. Michaela Polívková (CZE-lic.SMF).

ME Absolútne: 1. Maurizio Micheluz (ITA), 2. Thomas Sagar (GBR), 3. Steve Holcombe (GBR)