Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motoshop Žubor požičovňa

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (55)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dialničná známka na motorku?

 Zdieľať

Pridané: 29.01.2004 Autor: roentgen
Čitatelia: 44900 [Novinky - Slovensko - Dobré Rady]

Minulý rok ju odo mňa chceli...

Minulý rok som mal zaujímavý zážitok. Na jar ma na opdočívadle Triblavina kontrolovali policajti s otázkou - kde mám diaľničnú nálepku. Bol som „silný v kramflekoch“, lebo som si to pred sezónou na Ministerstve dopravy overil, ale aj tak som tam s nimi strávil (nápodobne ďaľší motorkár, ktorý tam bol už predo mnou) dobrú pol hodinu, kým som ich presvedčil a jeden sa išiel pozrieť do auta – do papierov a uznal, že ozaj žiadnu nepotrebujeme. Ospravedlnil sa potom síce, ale aj tak... Keby som si to náhodou nebol zisťoval, bohvie, ako by som skončil...

Nuž som zasa pred sezónou napísal e-mail, aby som mal istotu ako to je tento rok, keďže Parlament neustále zasadá a mení zákony... :-) Tu poskytujem úryvok z odpovede z Ministerstva dopravy, spojov a telekomunikácií na moju otázku, či potrebuje motocykel diaľničnú známku. Komu sa to nechce čítať celé, tak dôležitá je posledná veta. :-)

Vec: Sprístupnenie informácií

Na základe Vašej žiadosti zo dňa 21. januára 2004 vo veci sprístupnenia informácie v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov, Vám oznamujeme stanovisko sekcie cestnej infraštruktúry.

Podľa §6 ods. 2 zákona č.135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (ďalej len “cestný zákon”) vymedzené úseky diaľnic a ciest pre motorové vozidlá označené dopravnými značkami možno užívať dvojstopovými motorovými vozidlami alebo jazdnými súpravami (ďalej len “motorové vozidlo”) po zaplatení úhrady za užívanie týchto pozemných komunikácií.

Výška úhrady je určená podľa prílohy č. 2 cestného zákona, podľa sadzobníka úhrad za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a ciest pre motorové vozidlá, pre dvojstopové motorové vozidlá alebo pre jazdné súpravy.

Z uvedeného vyplýva, že úhrady za používanie diaľnic a ciest pre motorové vozidlá neplatia pre jednostopové motorové vozidlá.

27.1.2004, S pozdravom Mgr. Tatjana Kelcová, riaditeľka odboru komunikácie

Pridané: 29.01.2004 Autor: roentgen Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (55)  [Verzia pre tlač] Tlač

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 72011 | Včera: 173646