Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motoshop Žubor požičovňa

Hodnotenie: (31 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (72)  [Verzia pre tlač] Tlač

12. Motodarovačka krvi pre Frederika

 Zdieľať

Pridané: 31.01.2008 Autor: roentgen
Čitatelia: 14288 [Novinky - Pozvánka]

Zasa ubehlo pár mesiacov a je tu čas opäť sa stretnúť na transfúznych staniciach. Sme radi, že niektorí už sú nedočkaví a termín pozorne strážia – viď diskusiu. Tak Vás všetkých pozývame!

Seriál článkov - Daruj Krv:

| Seriál článkov: Daruj Krv |

Tentokrát sme sa rozhodli darovačku venovať deťom na Detskom onkologickom oddelení Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Konkrétne Frederikovi a Dorotke. Život je však nevyspytateľný, krutý. Kým prišiel náš čas, už je neskoro, aby sme jednému z nich pomohli... Frederik je „motorkárske“ dieťa, Dorotka nebola. Frederik je maličký, Dorotka bola skoro dospelá. Obaja sa liečili na rovnakú chorobu. Frederik stále bojuje, Dorotka svoj boj už prehrala... Darovaním krvi na ich mená sme chceli symbolicky vyjadriť, že chceme pomáhať všetkým. Žiaľ, tentokrát sme to nestihli... Pôjdeme darovať krv pre Frederika a cez neho ostatným deťom na Detskom onkologickom oddelení. Ale aj deťom v iných nemocniciach a vlastne všetkým, ktorí ju budú potrebovať. Tak ako je to vždy, pri každom darovaní. Nevieme, komu sa tá naša krvná konzerva dostane. A myslim, že to ani vedieť nepotrebujeme.

Frederik:

 Frederik
Frederik

Frederik Kovár zo Zohoru má 3 a pol roka a už 1 a pol roka bojuje s leukémiou. Počas svojej liečby už zažil veľa ťažkých chvíľ, ktoré ohrozovali jeho len začatý život. Má krvnú skupinu AB Rh+. Je liečený na Detskej onkologickej klinike, oddelenie malé deti v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Kramáre v Bratislave. Ak budete patriť medzi tých, ktorí sa rozhodnú Frederikovi pomôcť, za čo vám budeme veľmi vďační, uveďte to prosím pred odberom. Nemusíte mať rovnakú krvnú skupinu. (cert66)

Dorotka:

 Dorotka
Dorotka

V Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch bola v čase prípravy našej darovačky hospitalizovaná 17 ročná Dorotka Čápová. Ležala v umelom spánku po transplantácii kostnej drene kvôli leukémii. Bojovala s touto chorobou 4 roky... Zomrela 14.1. t.r. Česť jej pamiatke!

Tešíme sa na všetkých starých známych, ale aj na tých, čo ešte darovať neboli a chcú spraviť niečo nezištné pre cudzích ľudí.

 Frederik
Frederik

Kde sa stretneme:

Na odber treba prísť ľahko naraňajkovaný (sladké pečivo, rožok...) a dostatočne zavodnený (minerálka, ovocná štava, čaj...), zvýšený prívod tekutín začať deň vopred. Nezabudnúť si kartičku poistenca a OP.

(Ak si nikdy nedaroval, pozri si tento článok, kde nájdeš základné informácie o podmienkach darovania a aj dotazník darcu krvi. Každý darca krvi je v Motoride klube označený kvapkou krvi. Zoznam darcov nájdeš tu.) Aj táto darovačka je opäť organizovaná v spolupráci so stránkou www.countrycross.sk!

Dôležité upozornenie pre darcov aj koordinátorov: darovanie na meno je potrebné nahlásiť pred odberom. Po odbere si potom nezabudnite zobrať potvrdenie o darovaní na meno - toto potvrdenie, prosím, odovzdajte svojmu koordinátorovi a ten ho zašle nám. My ich potom odovzdáme rodinným príslušníkom Frederika.

V prípadne akýchkoľvek nejasností, prosím, volajte na číslo 0905 239 018 (roentgen).

Tešíme sa dovidenia a dodarovania!Pridané: 31.01.2008 Autor: roentgen Zdieľať

Seriál článkov - Daruj Krv:

| Seriál článkov: Daruj Krv |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (31 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (72)  [Verzia pre tlač] Tlač

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 156003 | Včera: 173665