Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

WSBK - 2.kolo - Portimao

Pridané: 28.03.2010 Autor: motoracingsk
Čitatelia: 3466 [Šport - SuperBike]

Skvelou jazdou dnes v Portugalsku Max Biaggi potvrdil svoju povesť skvelého pretekára, ktorý, keď má svoj deň, nedá šancu nikomu.

Superbike 2.jazda

Talian Biaggi mal tentoraz s Leonom Haslamom o niečo viac práce, no nakoniec vybojoval pre Apriliu double a posunul sa na druhé miesto v priebežnom hodnotení šampionátu. Treťou priečkou si napravil reputáciu Haslamov krajan Crutchlow, štrvtý skončil španielsky veterán Carlos Checa. Dnešný úspech Aprilie podčiarkol piatym miestom Leon Camier, s odstupom za ním prišli do cieľa J. Toseland, S. Byrne, N. Haga a S. Guintoli. Prvú desiatku uzavrel Austrálčan Corser. Jakub Smrž opäť neodštartoval dobre, rovnako ako v prvej runde sa pohyboval na trinástom mieste, po postupe o pozíciu vyššie však nasledoval pád a Kuba z Portimaa odchádza bez bodového zápisu.

Superbike 1.jazda

O osude prvej jazdy Superbikov rozhodli v úvodných kolách Max Biaggi s Leonom Haslamom a až do konca udávali prím- v cieli sa z tesného víťazstva po viacerých výmenách na čele štartového poľa radoval Biaggi. Tretie miesto získal po chybe C. Crutchlowa Jonathan Rea nasledovaný duom Checa – Camier, top ten doplnili S. Byrne, J. Toseland, N. Haga a tímoví kolegovia z BMW Corser a Xaus. Jakub Smrž po nevydarenom štarte jazdil tesne pod prvou desiatkou, 6 kôl však pre technický problém odstúpil z pretekov.

Supersport

Veľkú dávku smoly si v dnešných pretekoch vybral víťaz z austrálskeho kola Supersportov Eugene Laverty- ešte 5 kôl pred koncom viedol čelnú skupinu, potom ho ale predbehli Kenan Sofuoglu aj Joan Lascorz a írsky pretekár sa následne odporúčal k zemi. Bol síce schopný pokračovať ďalej, no na lepšie ako 11.miesto už dosiahnuť nemohol. Prvenstvo vybojoval ex majster sveta Sofuoglu, Lascorzovi k triumfu chýbalo 0,032 sekundy. Tretí M. Pirro strácal v cieli na vedúcu dvojicu takmer 9 sekúnd, zástupcovia tímu Intermoto Czech G. Rea a M. Roccoli finišovali na ôsmom (Rea), resp. deviatom mieste (Roccoli).