Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

WSBK - Portimao - 14.kolo

Pridané: 26.10.2009 Autor: motoracingsk
Čitatelia: 4004 [Šport - SuperBike]

Superbikový titul pre rok 2009 vybojoval Ben Spies, šampiónom triedy Supersport sa stal Cal Crutchlow. Slováci v pretekoch STK 1000: J. Černý skončil na 24. mieste, T. Krajčí pre pád nedokončil.

Druhá jazda Superbike

Piate miesto stačilo Benovi Spiesovi k zisku titulu Majstra sveta Superbikov 2009. 11x víťazstvo v Superpoli, 14x víťazstvo v pretekoch, 2x druhé miesto a 1x tretie miesto- taká je tohoročná bilancia amerického nováčika vo WSBK, ktorý sa budúci rok predstaví v triede MotoGP. Druhú jazdu vyhral Michel Fabrizio pred už notorickým vicemajstrom Nori Hagom. Japoncovi chýbalo k zisku vytúženého titulu 7 bodov. Ako tretí finišoval Jonathan Rea, štvrté miesto z prvej jazdy si zopakoval Shane Byrne. Jakub Smrž obsadil ôsme miesto a v celkovom poradí mu patrí desiata priečka.

Prvá jazda Superbike

Ben Spies zvíťazil po bezchybnej jazde systémom štart - cieľ a je veľmi blízko k zisku majstrovského titulu v jeho premiérovej sezóne vo World Superbike. Nori Haga totiž po stíhacej jazde v siedmom kole z piateho miesta spadol a v pretekoch už nepokračoval - Američan má pred druhou jazdou 15 bodový náskok. Na druhom mieste sa dlho držal Max Biaggi, v závere však zaútočil Jonathan Rea a v cieli bol pred skúseným Talianom pol sekundy skôr. Hneď za nimi finišoval Shane Byrne, na piatom mieste jazdil osamotený Michel Fabrizio. Čech Jakub Smrž opäť zaváhal na štarte a po ôsmych kolách šiel k zemi, reputáciu si určite bude chcieť napraviť v druhej jazde.

Preteky Supersport

Kráľom tohoročných Supersportov sa stal Cal Crutchlow. Bez problému si udržal štvrté miesto v pretekoch a napriek víťazstvu jeho priameho súpera v boji o titul Eugena Lavertyho sa práve Angličan tešil z celkového triumfu v sezóne 2009. Za Lavertym skončil na druhom mieste Turek Kenan Sofuoglu, tretí finišoval skúsený austrálsky pretekár Garry McCoy.

Preteky Superstock 1000

Belgičan Xavier Simeon potvrdil v záverečných pretekoch majstrovský titul, získaný už v predchádzajúcom kole v Magny Cours a bez problému zvíťazil pred Claudiom Cortim. Tretie miesto na bedni vybojoval Javier Fores, výborná ôsma pozícia patrí zástupcovi českých farieb Ondrovi Ježkovi. Premiérový štart Jara Černého v litroch mal nakoniec podobu 24. miesta v cieli, Tomáš Krajčí po páde cieľovú šachovnicu nevidel.