Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

motozem-03-2021

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (10)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motoride team - 3. závod CEC v Brne - lotéria s počasím

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 17.07.2008 Autor: Zeno
Čitatelia: 3912 [Šport - Cestné Motocykle]

Tak prvýkrát v tomto roku smeroval kolotoč CEC na Automotodrom v Brne. Pre nás to bola možnosť vyskúšať nový koberec a spraviť si naň vlastný názor, po rôznych rozporuplných informáciách z webu.

Ako väčšina z teamov, aj my sme využili voľné jazdenie v popoludňajších hodinách, deň pred závodom. Teda hlavne Robo a Maťo, lebo mne sa hneď v prvom kole rozpadla radička a kým som to dal dokopy, tak začal dážď, ktorý ukončil poobedné jazdenie. Večer sme sa rozložili v boxoch a išli spať.

Ráno síce nepršalo, ale obloha dávala tušiť, že dnes 30 nebude a sucho už vôbec nie. Keďže som včera nejazdil, beriem si hneď prvý tréning, motorka fungovala výborne a na novom koberci som si struhol hneď nový osobák. Ďalšie tréningy sme potom išli v poradí: Robo, ja, Maťo a jazdili od štvrtého po štrnáste miesto v skupine. Kvalifikáciu nastúpil Robo a v polovici ho vystriedal Maťo. Na štarte sme potom stáli na 17. priečke.

A tu to začalo byť zaujímavé! Ako sa blížila hodina štartu, komplikovalo sa počasie. V momente, keď som vystál radu na prezutie a obuli mi nové suché gumy, začalo pršať. Bolo 10 minút do výjazdu na štart. Robo doletel s mokrými gumami a moje kola sa prezúvali znova. Ale nestihli sme, a tak Maťo štartuje na suchých. Tentoraz nám to ale vyšlo, dážď po chvíľke ustal, spodná strana dráhy bola dokonca suchá stále, takže to nakoniec nebola zlá voľba. Maťo ťahal ako blázon, ako na vode, tak na suchu a na dráhe vydržal ozaj dlho a na monitore svieti v celkovom poradí 2. miesto. Po prestriedaní sa to zreálni na 8. priečku. Robo má sucho a tak ťahá, dokedy ho hladové oko neodpošle do boxov. Na monitore svieti 6. miesto po prestriedaní 10. priečka. Znova ide Martin lebo moja motorka je na mokrých, keďže sa zdá, že počasie sa lepší, prezúvam na sucho, aby som mohol plnohodnotne zasiahnuť do boja. A keďže Martin už jazdí druhýkrát, padlo rozhodnutie po návrate do boxu, postaviť na mokro jeho motorku, pre prípad núdze. Vyrážam na trať a ťahám 50 minút. Mal som to stopnuté presne lebo moje hladové oko nefunguje. Posledné tri kolá začína pršať. Dvakrát signalizujem do boxu, že idem dole, ale napriek tomu mám také divné brnenie v bruchu a nebol to majonézový šalát zo včera. Už za celkom slušného dažďa zastavím pred boxom, motorka na mokro je bez kolies, ja na infarkt a do dažďa ide Robo na suchých. V tejto situácií, na monitore svietila krásna 4. priečka, ako naše poradie. To bolo posledné jednociferné číslo, ktoré sme videli v ten deň, v súvislosti s našim poradím. Robo odkrúžil tri kolečká, zasignalizoval, že ide do boxu v domnení, že motorka na vodu je už pripravená. Nebola a dokonca nebol nikto ani na pitlane a my sme tú signalizáciu nevideli!!! Takže zbytočný prejazd boxami. Za ďalšie tri kolá, už konečne posielame na trať motorku obutú na mokro. Ale to zas prestávalo pršať a Maťo po šiestich kolách stojí v boxe, že stopa je už suchá. Na trať vyrážam ja s tým, že to už dojazdím. Aj tak sme boli za posledných 12 kôl štyrikrát v boxe. Nasratý, jak keby mi niekto zobral desiatu, som ťahal koľko sa dalo po meter širokej stope. Závod sme ukončili na celkovom dvanástom mieste.

Vedomí si toho, že sme sa porazili sami svojou dezorganizáciou v boxoch, sme sa tentoraz zbalili ozaj rýchlo a bez nejakých rečí odfrčali domov. Celkom milo nás ale prekvapilo, keď na druhý deň zo zverejnených výsledkov zisťujeme, že sme sa vo svojej kategórii umiestnili tradične štvrtí. Po polovici sezóny, sme na celkovom treťom mieste. Najbližšie nás teraz čaká 6 hodinovka v Moste, na ktorú sme sa posilnili a spojili sily s teamom Accent. Takže v Moste už aj s Alinom a MOTORIDE Accent racing team na štarte.

Pridané: 17.07.2008 Autor: Zeno pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (10)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2021 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 120848 | Včera: 139717