Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Diskusia Diskusia k článku (10)  [Verzia pre tlač] Tlač

Prvá reakcia na motorkársku petíciu...

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 15.04.2002 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 9240 [Novinky - Oznam]

Jeden z čitateľov MotoRidu (zeze) sa rozhodol namiesto podpisovania petície napísať niekoľkým poslancom NR SR. Odpovedať sa unúval poslanec Jirko Malchárek a to celkom rýchlo. Jeho odpoveď si môžete prečítať sami...

Seriál článkov - 130 namiesto 90 pre MOTORKÁROV!:

Poslanec
Národnej rady Slovenskej republiky
Ing. Jirko Malchárek

V Bratislave, 12. apríl 2002

Vážený pán XXXX,

Ďakujem Vám za Váš email zo dňa 26. marca 2002 pod názvom „Diskriminovaní motocyklisti“. V prvom rade by som sa Vám chcel ospravedlniť, že v dôsledku zvýšeného množstva pracovných povinností v súvislosti s 57. schôdzou Národnej rady Slovenskej republiky, Vám naň odpovedám s oneskorením.

Vami predkladaný námet na zmenu ustanovenia zákona č. 315/1996 Z. z. o premávke na pozemných komunikáciách v znení neskorších predpisov upravujúceho maximálnu rýchlosť, akou smie vodič motocykla jazdiť na diaľnici a ceste pre motorové vozidlá, považujem za opodstatnený a vecne správny. Bohužiaľ Vás ale musím informovať, že novelizácia zákona o premávke na pozemných komunikáciách v tomto volebnom období nie je reálna. Národná rada musí na nasledujúcich dvoch riadnych schôdzach prerokovať veľké množstvo návrhov zákonov, ktorých prijatie je nevyhnutné v rámci harmonizácie nášho práva s právom Európskej únie. Tomu sa podriaďuje aj legislatívny proces v NR SR, pričom absolútnu prioritu majú pri prerokovaní vo výboroch aj v pléne vládne návrhy zákonov. V tejto situácii by preto poslanecká iniciatíva na zmenu zákona o premávke na pozemných komunikáciách s najväčšou pravdepodobnosťou nezískala potrebnú podporu.

V prípade, že by som aj po septembrových voľbách ostal členom zákonodarného zboru, mám v úmysle predložiť komplexnú novelu zákona o premávke na pozemných komunikáciách s cieľom odstrániť existujúce nedostatky a sporné ustanovenia tejto právnej normy. Jedným z bodov predmetnej novely by nesporne bola aj zmena ustanovenia upravujúceho maximálnu rýchlosť pre motocyklistov. Chcel by som Vás preto v tomto momente požiadať v danej veci o trpezlivosť. Verím, že čoskoro bude možné dosiahnuť nápravu a odstrániť neopodstatnený rýchlostný limit pre vodičov motocyklov.

Ďakujem Vám za dôveru a prajem Vám veľa úspechov.

S pozdravom

Jirko Malchárek

Pridané: 15.04.2002 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - 130 namiesto 90 pre MOTORKÁROV!:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (10)  [Verzia pre tlač] Tlač

Adamoto KTM

Suzuki Testovacie dni

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 37592 | Včera: 206514