Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty cestopis!

Diskusia Diskusia k článku (8)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motorkárska petícia !!! - 130 namiesto 90 pre MOTORKÁROV!

 Zdieľať

Pridané: 25.03.2002 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 16298 [Novinky - Oznam]

Už nejaký ten piatok platí v našom "slovenskom absurdistane" nový sadzobník pokút. Až sa mi vlasy postavili a všetky chlpy zježili, keď som si prečítal Editorial" v SMC a dozvedel sa, že za prekročenie 130-ky na diaľnici zaplatíš 7 000,- Sk a rok si nezajazdíš !!!

Seriál článkov - 130 namiesto 90 pre MOTORKÁROV!:

Jeho autor Ing. Masničák sa zmohol akurát na básnickú otázku "Čo myslíte, pomohli by v presadzovaní našich práv protestné akcie ?"

Čo tým chcem povedať, naznačiť?
Hoci je našou slovenskou špecialitou držať hubu a krok a platiť, bolo by už načase zaktivizovať našu nemalú motorkársku obec! Veď sezóna ja za dverami! Chcem preto v najbližšej dobe začať bombardovať príslušné miesta - najmä vrchnosť SMF (Slovenská Motocyklová Federácia), média - časopisy, TV, rádiá, no asi najjednoduchšie a najúčinnejšie sa mi zdá spôsob oslovenia motorkárov práve cez webovské motorkárske stránky.

Hektor - iniciátor petície

Server motoride.sk sa rozhodol podporiť túto petíciu a preto sa na Vás motorkárov obraciame so žiadosťou o pomoc pri prvej petičnej akcii týkajúcej sa zvýšenia rýchlostného limitu na diaľniciach pre motorkárov na 130 km/hod. V dnešných dňoch už došla aj odpoveď z Ministerstva Vnútra SR a rozbehnutiu petície teda nič nebráni.

Znenie petície:

Petícia občanov

My, občania Slovenskej republiky, podávame túto petíciu v zmysle zákona č.85/1990 Zb. v znení ďalších predpisov, novelizovaného 242/1998 Z.z. ministrovi vnútra SR Ivanovi Šimkovi. Týmto chceme vyjadriť nesúhlas s diskrimináciou vodičov jednostopých motorových vozidiel (motocyklov) obmedzením maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici na 90 km/hod. S týmto obmedzením úzko súvisia aj následné reštriktívne opatrenia zo strany Polície SR. Na základe týchto skutočností Vás žiadame o okamžité zrušenie tohto diskriminačného obmedzenia a zvýšenie maximálneho dovoleného rýchlostného limitu pre motocykle na diaľnicach v súlade s európskou legislatívou na 130 km/h.

Preto ak ste sa rozhodli podporiť slovenských motorkárov možete tak spraviť:

Tu si môžete stiahnuť petičný hárok: motopeticia.doc

Zoznam miest kde je možné podpísať petičný hárok:
Západné Slovensko:

Stredné Slovensko:
Východné Slovensko:

V prípade nejakých nejasností nás kontaktujte:
hektor@post.sk - Ing. Rastislav Záleta - iniciátor petície
awia@motoride.sk - Tomáš Hajduch - člen petičného výboru
knapo@nextra.sk - Pavol Knapo - člen petičného výboru

Postup pri spisovaní petície: (Zdroj: MINISTERSTVO VNÚTRA SLOVENSKEJ REPUBLIKY - SEKCIA VEREJNEJ SPRÁVY - odbor všeobecnej vnútornej správy)

Problematika petícií je upravená v zákone č. 85/1990 Zb. o petičnom práve v znení zákona č. 242/1998 Z.z.
Podľa tohto zákona má právo každý sa obracať vo veciach verejného alebo iného spoločného záujmu na štátne orgány alebo orgány samosprávy žiadosťami, návrhmi alebo sťažnosťami.
Petíciou sa však nesmie zasahovať do nezávislosti súdu alebo vyzývať na porušenie ústavy a zákonov, roznecovanie nenávisti a neznášanlivosti z dôvodov národnostných, pohlavia, rasy, pôvodu, politického alebo iného zmýšľania náboženského vyznania a sociálneho postavenia, ani k popieraniu alebo obmedzovaniu politických a iných práv osôb z týchto dôvodov a tiež vyzývať k násiliu alebo hrubej neslušnosti.
Na zostavenie petície a zbieranie podpisov pod ňu môžu soby podávajúce petíciu vytvoriť petičný výbor, v ktorom aspoň jedna soba, poverená na zastupovanie v styku s orgánom, ktorému sa petícia podá, dovŕšila vek 18 rokov.
Podpisový hárok obsahuje text petície alebo označenie, o akú petíciu ide, musí byť na ňom uvedené meno, priezvisko a úplná adresa trvalého pobytu každej osoby, ktorá petíciu zostavila alebo osoby, ktorá je určená na styk s verejnými orgánmi a pod týmito údajmi stĺpce na podpisy podporovateľov. Každá fyzická osoba, ktorá sa pod petíciu podpíše uvedie čitateľne svoje meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu a podpis; právnická osoba uvedie názov, sídlo, meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu oprávneného konateľa.
Text petície a podpisové hárky si vytvárajú organizátori petície.
Na konanie petície a zbieranie podpisov nie je potrebný súhlas štátnych orgánov, podpisy sa môžu zbierať kdekoľvek. Podpisovanie však nesmie obmedziť verejnú premávku, rušiť verejný poriadok, ani obmedzovať práva a právom chránené záujmy iných osôb (či už fyzických alebo právnických).
Dobu na zbieranie podpisov pod petíciu zákon nevymedzuje, trvá podľa potreby.
Petíciu treba adresovať orgánu voči ktorému smeruje. Možno ju poslať poštou alebo doniesť osobne do podateľne. Špeciálnym druhom petície je petícia skupiny obyvateľov obce na vyhlásenie miestneho referenda o zlúčení obcí, rozdelení alebo zrušení obce a zmene názvu obce alebo na odvolanie starostu obce. Takáto petícia sa podáva príslušnému obecnému úradu alebo mestskému zastupiteľstvu. Podpisové hárky obsahujú náležitosti uvedené v predchádzajúcom texte. Zostaviť petíciu však musí petičný výbor a podpisovať petíciu môžu len obyvatelia obce, ktorí sú v obci prihlásení na trvalý pobyt, majú 18 rokov a volebné právo a sú zapísaní vo voličských zoznamoch príslušnej obce.

Pridané: 25.03.2002 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Seriál článkov - 130 namiesto 90 pre MOTORKÁROV!:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (8)  [Verzia pre tlač] Tlač

HD-11-2023-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 147865 | Včera: 202273