Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

KTM otvorila špeciálnu výstavu Motohall

 Zdieľať

Pridané: 15.08.2023 Autor: Matej Mularčík
Čitatelia: 2696 [Novinky - Pozvánka]

Priamo v centre Mattighofenu, alebo teda kúsok od fabriky KTM, majú fanúšikovia Dakaru možnosť vidieť pomerne nezvyčajnú výstavu s viacerými dakarskými špeciálmi KTM a ďalšími vecami, ktoré s účasťou KTM na Dakare súvisia.

2023-05-10 Motohall Legends-189 Press Event LEGENDS OF THE DAKAR

Žiaden iný pretek na svete nemá takú rozsiahlu históriu mimoriadnych príbehov na najodľahlejších miestach, ktoré boli preskúmané na motorkách ako Rally Dakar. 30 rokov od štartu Heinza Kinigadnera na KTM oslavuje práve táto výstava.

Od 50-stupňovej horúčavy, púšte a kameňov až po mrazivé hory a náročné rokliny, Rally Dakar je pretek plný extrémov. KTM, ktorá sa na súťažiach zúčastňuje už tri desaťročia, si užila bohatú históriu Dakaru, od čias Heinza Kinigadnera v 90-tych rokoch až po najnovšie víťazstvo s Kevinom Benavidesom v januári 2023.

Špeciálna výstava KTM Motohall dáva návštevníkom možnosť ponoriť sa do sveta Dakaru. S rotačným kompasom a s obmedzenými možnosťami Heinz Kinigadner dopravil svoj upravený motocykel LC4 Enduro do najbližšieho bivaku v snahe umiestniť KTM na mapu a splniť si svoj sen postaviť sa na pódium v Dakare. Dvojnásobný majster sveta v motokrose v tom čase netušil, že jeho vízia súťaženia na podujatiach prinesie KTM úspech, aký má dnes, s 19 víťazstvami na Dakare od prvého víťazstva Fabrizia Meoniho v roku 2001. V roku 2023, po takmer 44 hodinách pretekania, v záverečnej etape s rozdielom prvého miesta a druhého miesta iba 12 sekúnd, obaja jazdci KTM upútali pohľady celého sveta.

2023-05-10 Motohall Legends-243 Press Event LEGENDS OF THE DAKAR

Výstava „Legendy Dakaru“ rozpráva nevypovedané príbehy a opäť navštevuje momenty v histórii týchto pretekov priamo od tých, ktorí na vlastnej koži zažili horúčavy a chlad, ako aj vrcholy a pády. S desiatimi historickými dakarskými motorkami a množstvom vystavených artefaktov z tohto notoricky známeho preteku približuje výstavu návštevníkom diania z Paríž-Dakar, Južnej Ameriky a Saudskej Arábie. Roky, kedy vznikli legendy ako napríklad Heinz Kinigadner, Fabrizio Meoni, Marc Coma, ako aj nedávno Matthias Walkner, Toby Price a Kevin Benavides, sú tu priblížené, aby priniesli nevypovedané príbehy a zároveň uvažovali o súťaži na najtvrdších pretekoch na svete.

Neexistuje väčšie dobrodružstvo ako Dakar; hybnosť a motivácia, ktorú nám poskytla v prvých rokoch a ktorá sa ukázala ako kľúčová pri propagácii mena KTM a vývoja našich motocyklov, nikdy nezaváhala.“ – Stefan Pierer, generálny riaditeľ PIERER Mobility AG

Hovoriť o histórii KTM a Dakaru ma skutočne robí trochu hrdým. Keď som v roku 1994 začínal, nemohol som uveriť medializácii – bolo toho oveľa viac, ako som dostal za svoje svetové tituly, a vedel som, že to môže byť dobré pre značku. Zatiaľ čo štýl a profesionálny závod sa odvtedy zmenil, základy zostávajú rovnaké. Je to veľké dobrodružstvo.“ – Heinz Kinigadner

2023-05-10 Motohall Legends-294 Press Event LEGENDS OF THE DAKAR

Neexistujú žiadne iné podobné preteky a nemám chuť ich vyhrať. Som tak hrdý na to, že som bol rakúskym jazdcom na rakúskom motocykli s rakúskym sponzorom a je naozaj skvelé, že KTM Motohall rozpráva tieto príbehy – najmä tie historické, s ktorými sme sa nie vždy podrobne zoznámili.“ – Matthias Walkner, víťaz Dakaru 2018

Víťazstvo na tohtoročnom Dakare bol naozaj najlepší pocit v mojom živote. A teraz, byť súčasťou KTM Legends of the Dakar, som na to veľmi hrdý. Stále som ohromený, je to úžasné." – Kevin Benavides, víťaz Dakaru 2023.

Mattighofen je z Bratislavy necelých 400 km, kúsok severne od Salzburgu. Je veľká šanca, že v tomto dovolenkovom období pôjdeš okolo, tak určite sa tam zastav.

Viac info na:

ktm-motohall.com/en

2023-05-10 Motohall Legends-4 Press Event LEGENDS OF THE DAKAR

Pridané: 15.08.2023 Autor: Matej Mularčík Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Harley-Davidson

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 175680 | Včera: 144073