Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Spoločnosť Honda Motor Europe Slovensko pozýva do svojho stánku na výstave MOTOCYKEL 2023

 Zdieľať

Pridané: 02.03.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3957 [Novinky - Pozvánka]

Motocyklová divízia Honda v roku 2022 potvrdila svoje dominantné postavenie na Slovensku. Po prvýkrát bola pokorená hranica 2000 predaných kusov. Honda na výstave MOTOCYKEL ukáže 42 modelov, vrátane všetkých noviniek. Výstava MOTOCYKEL sa uskutoční v bratislavskej Inchebe od 9. do 12. 3. 2023.

Honda Hornet (2023)
Honda Hornet (2023)

Spoločnosť Honda v minulom roku na Slovensku pokorila magickú hranicu 2000 kusov predaných motocyklov. Z toho 66% tvorili skútre a malé motocykle do 125cm3, zvyšnú časť motocykle od 300cm3. V porovnaní s rokom 2021 sme zaznamenali celkový nárast o 300 ks. Najpredávanejším motocyklom na Slovensku sa opäť stal skúter Honda PCX125 celkovým počtom 531 predaných kusov.

Životný štýl spôsobený pandémiou prinútil ľudí zdržiavať sa doma a obmedziť socializáciu na ktorú boli zvyknutí, čo vyvolalo prirodzenú potrebu ľudí účinne si „vyvetrať hlavu“. Ak ste sa aspoň raz v živote viezli na motorke, isto mi dáte za pravdu, že motorka je na tento účel dokonalým prostriedkom.

Tento fakt sme si samozrejme všimli a uvedomili s dostatočným predstihom. Vďaka snahe nášho obchodného oddelenia a dovozu väčšieho množstva motoriek ako rok pred tým, sme boli schopní uspokojiť požiadavky väčšiny našich zákazníkov, aj keď v niektorých prípadoch, si na svoju vysnívanú motorku museli chvíľu počkať.

Na rok 2023 sme pripravení s výraznejšie navýšenými objednávkami motocyklov do výroby a predajne sú už teraz konečne plné.

Ďakujeme všetkým našim trpezlivým zákazníkom a pozývame ich do bratislavskej Incheby na výstavu MOTOCYKEL 2023, ktorá je zároveň akýmsi už symbolickým odštartovaním novej motocyklovej sezóny. Na výstavu prinášame všetky modely ktoré budeme v roku 2023 na Slovensku predávať, vrátane horúcich noviniek a príslušenstva k nim.

Novinky predstavené na výstave „MOTOCYKEL 2023“

CB750 Hornet

Rýchly, agilný a zábavný. Hornet je zárukou potešenia z jazdy v každej situácii nielen vďaka najlepšiemu pomeru výkonu a hmotnosti vo svojej triede, ale zároveň vďaka vyváženosti, stabilite a agilnej ovládateľnosti, ktorými sú stroje značky Honda povestné.

Úplne nový kompaktný a ľahký radový dvojvalcový motor s objemom 755 cm3 vo svojich malých rozmeroch ukrýva špičkové technické riešenia. Tradičné výkonové „žihadlo“ modelu Hornet zostalo zachované – maximálny výkon 67,5 kW stroj dosahuje pri 9 500 ot./min. Zároveň však motor ponúka vysoký krútiaci moment v celom rozmedzí otáčok (s maximom 75 Nm pri 7 250 ot./min.), ktorý je zárukou dynamiky v nízkych a stredných otáčkach a príjemnej akcelerácie v akejkoľvek jazdnej situácii. S pohotovostnou hmotnosťou 190 kg stroj dosahuje najlepší pomer výkonu a hmotnosti vo svojej triede: 0,36 kW na kg / 2,81 kg na kW.

Honda Hornet (2023)
Honda Hornet (2023)

XL750 Transalp

Veľkou novinkou je návrat populárneho názvu Transalp do modelového radu Honda v podobe modelu XL750 Transalp. Tento stroj, ktorý zdedil ducha svojho slávneho predchodcu, bol navrhnutý tak, aby bol doma kdekoľvek – od dochádzania do zamestnania v dopravnej špičke až po dlhšie výlety, od prašných ciest až po alpské priesmyky.

Tieto všestranné schopnosti sú dané úplne novým radovým dvojvalcovým motorom Honda s objemom 755 cm3, ktorý kombinuje vysoký maximálny výkon s hŕbou krútiaceho momentu v nízkych a stredných otáčkach a pútavý charakter a zvuk vďaka 270° fázovaniu kľukového hriadeľa a novému výfuku. Maximálny výkon 67,5 kW je k dispozícii pri 9 500 ot./min., krútiaci moment potom vrcholí hodnotou 75 Nm pri 7 250 ot./min.
Dizajn modelu Transalp je dielom výskumného a vývojového strediska značky Honda v Ríme a jeho hlavným motívom bola „Prívetivá húževnatosť“. Zvýšená silueta nenecháva nikoho na pochybách o dobrodružnom charaktere, zatiaľ čo kapotáž a plexi štít poskytujú jazdcovi potrebnú ochranu pred vetrom bez toho, aby pôsobili príliš masívne. Celkové proporcie stroja sú štíhle, jednoduché a čisté.

Model Transalp bude k dispozícii v troch výrazných farebných vyhotoveniach: matne sivej metalíze Matt Iridium Gray Metallic, matne čiernej metalíze Matt Ballistic Black Metallic a v modernej interpretácii klasickej trikolóry Ross White Tricolour.

Honda Hornet (2023)
Honda Hornet (2023)

EM1 e:

Model EM1 e:, ktorý má byť na trh uvedený v lete 2023, je prvým elektrickým jednostopovým strojom značky Honda určeným pre európskych zákazníkov a prvým modelom, ktorý je predstavený po tom, čo spoločnosť Honda oznámila, že do roku 2025 sa chystá celosvetovo predstaviť 10 alebo viac modelov elektrických motocyklov. Ide o prvý významný krok k splneniu cieľa spoločnosti Honda, ktorým je dosiahnuť uhlíkovú neutralitu všetkých motocyklov v priebehu 40. rokov tohto storočia.

Na pohon EM1 e: slúži jednotka Honda Mobile Power Pack e:, ktorá bola navrhnutá s maximálnym dôrazom na odolnosť, spoľahlivosť a kvalitu. Na jedno nabitie je možné prejsť viac než 40 km a mobilný zdroj energie (Mobile Power Pack – MPP) bol skonštruovaný tak, aby odolal rôznym teplotám, úrovniam vlhkosti, nárazom a vibráciám. Ako názov napovedá, MPP je vymeniteľná batéria, ktorú je možné z EM1 e: ľahko vybrať a doma ju pohodlne nabiť.

EM1 e:
EM1 e:

CL500

Zábavný model CL500, inšpirovaný modelmi Honda CL zo 60. a 70. rokov minulého storočia, kombinuje retro šarm s modernou výbavou a technológiami a vytvára tak úplne nový druh moderného nahého mestského stroja v modelovom rade značky Honda.

Model CL500 je vybavený obľúbeným a živým radovým dvojvalcovým motorom Honda s objemom 471 cm3 určeným pre držiteľov vodičského oprávnenia kategórie A2, ktorý disponuje výkonom 35 kW a krútiacim momentom 43,3 Nm. Unikátne nastavenie elektronickej riadiacej jednotky a krátky koncový prevod sú zárukou pružnej akcelerácie z pokoja aj dynamického zrýchlenia na akýkoľvek zo šiestich rýchlostných stupňov.

Honda CL500 (2023)
Honda CL500 (2023)

CMX1100T Rebel

Ako bobber pre 21. storočie sa CMX1100 Rebel vyznačuje dvojakou osobnosťou, pričom jeho obnažený štýl aj napriek svojmu minimalizmu pôsobí veľkolepo. Bol navrhnutý pre pokojnú a pohodovú jazdu, ale vďaka výkonu a charakteru radového dvojvalcového motora s objemom 1084 cm3, ktorý je vyladený s dôrazom na mimoriadne silný krútiaci moment v nízkych a stredných otáčkach, dokáže ponúknuť aj vzrušujúci zážitok z jazdy, keď sa objaví kľukatá cesta.

Pre rok 2023 sa rodina rozšírila o špeciálnu cestovnú verziu – CMX1100T Rebel. Písmeno T znamená Touring a model CMX1100T Rebel bol navrhnutý tak, aby ponúkol ešte viac pohodlia a praktickosti pre dlhšie dni na cestách. Komfort poskytuje nová špeciálne navrhnutá predná kapotáž a štít, ktoré spoločne výrazne zvyšujú ochranu pred poveternostnými vplyvmi; praktickosť potom zaisťujú nové pevné bočné kufre, ktoré dokonale ladia s celkovým vzhľadom a ponúkajú objem plných 35 litrov.

CMX1100T Rebel bude dostupný vo výraznej čiernej metalíze Gunmetal Black Metallic.

Honda Rebel 1100 T (2023)
Honda Rebel 1100 T (2023)

Forza 125 a Forza 350

Názov Forza má v rade jednostopových modelov značky Honda svoje nezameniteľné miesto, lebo ponúka prémiovú kombináciu športového a GT charakteru. Forza 350 aj Forza 125 sa môžu pochváliť rozsiahlym zoznamom štandardnej výbavy vrátane systému HSTC, elektricky nastaviteľného plexi štítu, USB-C zásuvky, úložného priestoru na dve integrálne prilby pod sedadlom, kompletného LED osvetlenia či ovládania pomocou inteligentného kľúča Smart Key. K obom menším modelom Forza pribudla v ponuke značky Honda pre rok 2020 luxusná verzia Forza 750. Presvedčivá receptúra strojov Forza prilákala od predstavenia modelu Forza 125 v roku 2012 už viac než 160 000 zákazníkov.

Pre modelový rok 2023 prichádza úplne nová predná kapotáž, ktorá dodáva modelom Forza 350 aj 125 novú, ešte elegantnejšiu a vycibrenejšiu identitu – so štylistickými prvkami prevzatými priamo zo špičkovej verzie Forza 750. Nový vzhľad predku, ktorému dominujú nové dvojité LED svetlomety, utvára kombináciu energického športového charakteru a prémiovej kvality.

Pridané: 02.03.2023 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 203072 | Včera: 174171