Anthony West zvíťazil s tímom Maco Racing v talianskej Cremone

Pridané: 12.11.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2291 [Šport - Cestné Motocykle]

Záverečné podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria sa uskutočnilo cez víkend v talianskej Cremone. Na mieste sa predstavil aj slovenský tím Maco Racing s austrálskym pretekárom Anthony Westom.

West štartoval so slovenským tímom už na posledných dvoch podujatiach MS vytrvalostných pretekov (FIM EWC) v Le Castellet a Moste. Cieľom účasti na pretekoch v Cremone bola pomoc partnerskej spoločnosti Dunlop vybojovať prvenstvo v konečnom hodnotení šampionátu Alpe Adria. To a nakoniec aj podarilo, keď celkové víťazstvo vybojoval pretekár na pneumatikách Dunlop, Slovinec Marko Jerman, mimochodom bývalý pretekár tímu Maco Racing v EWC.

Anthony West obsadil v prvých, sobotných pretekoch tretie miesto a v nedeľu po krásnom súboji s českým jazdcom Michalom Fillom zvíťazil.

V tohtoročnom šampionáte Alpe Adria a Európskom pohári triedy Superstock 1000 sa darilo aj slovenskému pretekárovi Tomášovi Svitkovi, ktorý v hodnotení oboch seriálov skončil na konečnom treťom mieste. V Cremone žiaľ pre zranenie neštartoval.

Anthony West: „Na okruhu v Cremone som jazdil pred štyrmi rokmi na voľnom dni, takže toto boli moje prvé preteky na tejto trati. Je úžasné, ako inak sa R1 správa bez vytrvalostnej nádrže, silnejšej reťaze či vytrvalostných brzdových doštičiek. Musel som si znova zvyknúť na jazdu na šprintérskom stroji. V sobotu som urobil to, o čo ma požiadali a pomohol som značke Dunlop k titulu v triede Superbike a v nedeľu som už dostal voľnú ruku, aby som mohol bojovať o víťazstvo. A presne to sa mi aj podarilo. Byť prvým je vždy príjemný pocit. Ďakujem tímu Maco Racing a spoločnosti Dunlop za to, že vo mňa verili a dali mi šancu dokázať, že som stále rýchly.

Martin Kuzma, majiteľ tímu: „S podporou Dunlop sme sa zúčastnili pretekov šampionátu Alpe Adria, kde bolo naším cieľom pomôcť značke Dunlop vybojovať celkové prvenstvo v triede Superbike a tomu sme aj podriadili plán. Anthony jazdil na našom kvalifikačnom motocykli z MS EWC, ktorý sme trochu upravili práve pre triedu Superbike. V piatok vo voľných tréningoch sme hľadali nastavenie motocykla do kvalifikácie, ale tá bola v sobotu ráno zrušená pre hustú hmlu a tým pádom sa štartovalo podľa poradia z piatka. Pre prvé preteky bolo plánom pódium s ohľadom na celkové výsledky šampionátu a Anthony bol v cieli na treťom mieste. Samozrejme, v nedeľu dostal obrovskú chuť na víťazstvo, do pretekov štartoval zo štvrtého miesta a začal sa veľký boj o prvé miesto medzi Michalom Fillom a jeho Barni Ducati WSBK a Anthony Westom na Yamahe R1 EWC. Bol to krásny súboj, z ktorého sme vyšiel víťazne náš pretekár, náš tím, Dunlop a všetci naši partneri. Pre mňa osobne je veľkou cťou spolupracovať s takým profesionálom, akým je Anthony, a som mu vďačný za tri krásne pretekárske víkendy v EWC a Alpe Adrii. Ďakujem spoločnosti Dunlop a ostatným partnerom za spoluprácu v sezóne 2021, takisto ďakujem za prácu celému nášmu tímu. Už teraz sa začínajú prípravy na sezónu 2022 a ja verím, že bude pre tím Maco Racing úspešná.

Pridané: 12.11.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať