Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Úspech Yamaha Maco racing teamu na MS endurance 2022 – 6. miesto v Bol d’Or

Pridané: 22.09.2022 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3737 [Šport - Cestné Motocykle]

Slovenský Yamaha Maco Racing team obsadil na záverečnom podujatí tohtoročného seriálu MS ENDURANCE vo Francúzsku – na 24 hodinovke v Bol d’Or fantastické 6.miesto!

Neuveriteľných sto rokov ubehlo odvtedy, čo sa uskutočnil prvý ročník podujatia Bol d´Or. Tento rok 24-hodinovka, ktorá sa v ostatných rokoch jazdí na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet rozhodne o tituloch svetových šampiónov. Bol d’Or si i po tomto ročníku zachováva svoj legendárny status vďaka 24-hodinovým pretekom plným drámy a vyčerpania.

Viltaïs Racing Igol získal veľké víťazstvo na 100. ročníku Bol d’Or vo Francúzsku. Team F.C.C. TSR Honda France oslavoval v nedeľu 18.9.2022 po 24 náročných hodinách pretekov na okruhu Paula Ricarda ešte viac, keď oslavoval zisk titulu majstra sveta FIM Endurance.

Pred zaplnenými tribúnami bolo prvé víťazstvo Viltaïs Racing Igol v EWC dramatické a v rovnakej miere aj trochu nečakané, no napriek tomu to bola pôsobivá ukážka jazdeckého tria Florian Alt (Nemecko), Erwan Nigon. (Francúzsko) a Steven Odendaal (Južná Afrika) + náhradný jazdec James Westmoreland (Veľká Británia).

Na druhom mieste skončil poľský Wójcik Racing Team pre ktorý to bolo najlepšie umiestnenie v sezóne. Webike SRC Kawasaki France team obsadil tretie miesto a aj pre tento tím to bolo prvé pódiové umiestnenie v sezóne 2022.

Yamaha Maco racing team na MS endurance – 6. miesto v Bol d’Or 2022

Až do posledných 90 minút Bol d’Or bol lídrom ERC Endurance-Ducati team, avšak zastavila ho technická porucha. Pre jazdcov ERC Endurance-Ducati Davida Checu a Xaviho Forésa bolo ťažké znášať smútok po tom, čo si veľkú časť pretekov odjazdili vo dvojici, keď si tretí jazdec tímu Chaz Davies poranil chrbát a nemohol pokračovať. Napriek vysoko emotívnym scénam v tímovej garáži, keď sa takmer isté víťazstvo vytratilo, Checa sa na poslednú hodinu po rýchlych opravách vrátil na trať. Obsadil piate miesto za štvrtým FCC TSR Honda France.

Yamaha MACO Racing team, ktorý po zmenách jazdil v zložení Austrálčan Anthony West, Francúz Enzo Boulom, Maďar Bálint Kovács skončil v týchto dramatických pretekoch na vynikajúcom šiestom mieste. BRAVO, GRATULUJEME!

V konečnom poradí MS vytrvalostných pretekov ENDURANCE obsadil slovenský Yamaha Maco Racing team na 12.mieste.

Pridané: 22.09.2022 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať