Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Yamaha Maco Racing Team: vynikajúce štvrté miesto na Bol d´Or 2016!

Pridané: 21.09.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4431 [Šport - Cestné Motocykle]

Ešte len pred tromi týždňami skončil v nemeckom Oscherslebene starý ročník vytrvalostných majstrovstiev sveta motocyklov a už počas uplynulého víkendu bol vo Francúzskom Le Castellet odštartovaný nový. Osemdesiaty ročník slávnych 24-hodinových pretekov Bol d´Or priniesol obrovský úspech slovenskému tímu Yamaha Maco Racing.

Yamaha Maco Racing Team - Bol d´Or 2016

Po skvelom piatom mieste pred tromi týždňami v Nemecku boli jazdci aj celý tím správne namotivovaní na zahájenie nového ročníka šampionátu. Samozrejme, v sedle tímového motocykla Yamaha sa aj tentoraz striedala osvedčená trojica pretekárov, Marko Jerman (SLO), Gregory Junod (SUI) a Anthony Dos Santos (FRA). Stratégia slovenského tímu bola aj tentoraz rovnaká, sústrediť všetko snaženie v tréningoch predovšetkým na nastavenie motocykla pre preteky. Na štartovom rošte patrilo tímu výborné jedenáste miesto z 55 zúčastnených tímov.

V samotných pretekoch sa jazdci postupne prepracovávali dopredu a od večerných hodín sa tím usadil na štvrtej priečke, ktorú si fantastickým výkonom pretekárov aj mechanikov udržal až do konca. Počas pretekov tím najazdil 675 kôl a len jedno jediné ho delilo od tretieho miesta. Aj tentoraz bol tím Yamaha Maco Racing najlepším súkromným tímom pretekov a zároveň najúspešnejším tímom jazdiacim na motocykli značky Yamaha.

Svetový šampionát pokračuje 18. marca 2017 12-hodinovými pretekmi v portugalskom Portimau.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Počas voľných tréningov sme pracovali na nastavení motora pre preteky a na spotrebe benzínu. Kvalifikáciu sme šli na istotu, len Marko nemohol zajazdiť svoje dobré kolo, ale aj tak z toho nakoniec bolo pekné jedenáste miesto na štarte. Na preteky sme si určili plán, ktorý nám vychádzal na sto percent, škoda len technického problému v tretej hodine pretekov, ktorý nás stál niekoľko kôl a tie nám chýbali v závere. Štvrté miesto v cieli na pretekoch Bol d´Or je skvelým výsledkom, z ktorého sme všetci šťastní. Ďakujem pretekárom a celému tímu za výborne odvedenú prácu, vďaka za podporu našim partnerom a fanúšikom, verím, že sme im týmto výsledkom urobili radosť.“

Pridané: 21.09.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať