Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

motozem-11-2019-std

Diskusia Diskusia k článku (28)  [Verzia pre tlač] Tlač

Okolo SR za 88 hodín, I. časť 1/3

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 04.11.2005 Autor: MajoKE
Čitatelia: 9841 [Mototuristika - Európa - Cestopis]

Ak by som bol indián, moje meno by bolo Oceľová riť. Vydal som sa na cestu skúsiť aké to je pár dní na moto, bez presného plánu a túlať sa kam chceš. Som propagátorom nenáročného a skromného cestovania, nuž aj výbavy. Mám na sebe toľko vecí z Číny, že by som mohol byť aj veľvyslanec Číny v SR.

Tento výlet mi mal pomôcť v odpovediach na otázky typu: aké moto si kúpiť, či moja výbava je dostačujúca, termoprádlo, jazda v noci a daždi, únava, orientácia, blúdenie, manipulácia s moto v zápchach. Všetko bolo.

Bol utorok ráno 11. 10 .05 a ja som sa vybral na svoju cestu. Výlet nezačal dobre. Pokazil sa zámok na pivnici a ja som sa nemohol dostať ku svojej nespútanej sile 6 kW. 15 min. práce s tupou pílou, sila oslobodená, ja spotený. Slniečko sa predieralo, bolo 8 h. Takže hneď za Jahodnou som sa ponoril do obrovskej hmly a hneď som šomral, nooo cestovateľ tu to máš. Štít orosený zvonku aj zvnútra. Nejakých 8 stupňov, zima mi nebola. Na zadnú ľavú stupačku umiestňujem cyklistickú blikačku.

Teraz len s námahou budem slušný a neurážlivý, aby na verejnej stránke neboli problémy. Každý tvor v prírode, ktorý žije aspoň rok, si uvedomí, že prebieha zvláštny cyklus a to striedanie ročných období. A ono sa to opakuje. Takže keď v lete vykopneš napríklad okno, bude Ti chýbať v zime. Nepoznám tvora v prírode, ktorý by si ničil hniezdo. Neviem ako Vy, ale ja som prvých 7 rokov svojho pracovného života sporil na bývanie. Sú však aj „svetlé“ výnimky. Ale tých detí mi je ľúto.

 Sarajevo vo vojne, Čečensko?
Sarajevo vo vojne, Čečensko?

Cestujeme po svete, sucho konštatujeme v tom Rumunsku je chudoba, kdesi v Rusku, Afrike atď, netreba ísť ďaleko, Spiš je tu zo všetkými svojimi krásami. Čo je to Sarajevo, Čečensko?
Viacej foto v galérii. Na Spišský hrad sa vydriapem rovno kolmo hore kopcom po hline, nie po asfaltovej ceste, číňanko neprotestuje. Všetko je ponorené v hustej hmle. Takmer nič nevidno, ale vládne tu čulý filmársky ruch, zásobovanie prebieha na štvorkolkách a 6-kolkách, čudný stroj, nemci si s odpadkami veľké starosti nerobia. Nie je tu nič na fotenie. Znova v hmle prídem do Levoče na krásne námestíčko a fotím si pekné stavby. Veru pekné mestečko, klietka hanby pre “zlé“ ženy, mali svoju reality šou. A spomenul som si na slová kamaráta, ktorý stále hovorí, že všetko už bolo vymyslené..

 Levoča
Levoča

 Klietka hanby
Klietka hanby

Konečne zmizla hmla a ja mám pred sebou krásnu cestu do Kežmarku, potom Ždiar a hranicu s Poľskom na Nowy Targ, smer Krakow. Cesta a príroda je nádherná, ani neviem ako pomaly, či rýchlo idem. Podaril sa mi nefinančný úspech v živote, všetci ľudia na ktorých mi veľmi záleží sú zdraví, majú prácu, bol som šťastný.

 Pekné dvojfarebné
Pekné dvojfarebné

Po ceste je pekné stromoradie, na ľavej strane žlté listy brezy a na pravej pekná zeleň. Kľudne zastavujem a fotím. Čas ma netrápi. Hranica úplne v pohode, cesty kvalitné aj poľská strana tatier je veľmi pekná, všade vládne čulý stavebný ruch, budujú sa penzióny atď. Schádzam z cesty a dávam dole jednu vrstvu oblečenia, trošku sa ponaťahujem, mobil mám vypnutý už od Košíc. Jedlo z domu nemám, veď všetko stojí ako doma. Cestu do Krakowa si krátim špekulovaním akú moto by som si mal kúpiť, aj preto som sa vybral na cestu, aby som si som v tom urobil trochu jasno. Nemám jasno ani v kubatúre (250 – 650), značke, nič, celé hodiny čítania testov, kupovania časákov, prehľad je, ale rozhodnutie ani náhodou.

 Poľské Tatry
Poľské Tatry

>

Pridané: 04.11.2005 Autor: MajoKE pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (28)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Adamoto Flash

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2019 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 123466 | Včera: 113447