Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (69)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2018: Šialená veľká cena v Argentíne vystrájal Marquez, vyhral Cal Crutchlow

Pridané: 09.04.2018 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 7624 [Šport - MotoGP]

Veci sa začali diať už na štarte keď jazdci začali meniť motorky na čo bol štart odložený. VC vyhral Cal Crutchlow, ktorý vedie v seriáli no a Marc Márquez poslal Rossiho k zemi...

Seriál článkov - MotoGP 2018:

| Seriál článkov: MotoGP 2018

Na štarte preteku, ktorý bol pôvodne ohlásený ako mokrý začali jazdci odchádzať do boxovej uličky aby vymenili za suché stroje. Jediný Jack Miller, na prvom mieste zostal stáť. Štart sa preto odkladal a pretek skrátil na 24 kôl. Aj tu predviedol prvý kúsok Marc Márquez, keď štartoval motorku tesne pred štartom, krúžil po štartovacej ploche a potom sa zaradil na miesto. Za toto dostal penalizáciu - prejazd boxami.

MotoGP Argentína 2018

Po štarte bolo hneď veselo keď po kontakte Johanna Zarca, šiel k zemi a odstúpil z preteku Dani Pedrosa. Prvých 5 kôl viedol Márquez, druhý Jack Miller a tretí Alex Rins. Hneď ako dostal Marc penalizáciu šiel do boxov a vrátil sa na 19. mieste.

Marc Márquez - MotoGP Argentína 2018

Márquez sa tlačil dopredu a predvádzal kúsky ako v minulosti. Takmer zostrelil Aleixa Espargara do ktorého nabúral zozadu. Ako trest dostal, že má pustiť jednu pozíciu ale opäť sa predbiehalo. V polovici preteku na čele bojovali Jack Miller a Alex Rins. Za nimi Zarco, Crutchlow a Dovizioso už strácal. Rossi bol siedmy a Marquez dvanásty.

alex rins  - MotoGP Argentína 2018
alex rins - MotoGP Argentína 2018

Na čele spravili chybu najprv Alex Rins (dlhý na brzdy) a neskôr aj Jack Miller. Do Čela sa tak dostal Cal Crutchlow. 5 kôl pred koncom vytiahol z klobúka ďalší kúsok Marquez, keď zozadu zostrelil Rossiho. Ten sa síce vrátil na trať ale až na 19-tej pozícii.

Marc Márquez vs. Valentino Rossi - MotoGP Argentína 2018

O víťazstvo sa boljovalo celé posledné kolo a obaja jazdci šli naplno. Nakoniec sa tešil Cal Crutchlow, druhý Johann Zarco, tretí Alex Rins, štvrtý Jack Miller a piaty Marc Márquez.

- MotoGP Argentína 2018

Márquez si pravdepodobne uvedomoval že to dnes prehnal a po preteku sa šiel ospravedlniť Rossimu do boxov. Nestretol sa tu však s veľkým pochopením. Márquez dostal po preteku 30 sekundovú penalizáciu a skončil 18-ty - jednu priečku pred Rossim.