Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Yamaha Maco Racing Team úspešný v osemhodinovke Oscherslebene 2015

Pridané: 25.08.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3577 [Šport - Cestné Motocykle]

V nemeckom Oscherslebene pokračoval osemhodinovými pretekmi motocyklový svetový šampionát Endurance, ktorého je už 13 rokov účastníkom aj slovenský tím Yamaha Maco Racing. Rovnako ako na aprílových 24-hodinových pretekoch v Le Mans v tíme vsadili na osvedčenú trojicu pretekárov, ktorými boli Talian Gianluca Vizziello, Slovinec Marko Jerman a Francúz Anthony Dos Santos.

Cieľom slovenského tímu bolo umiestnenie v prvej desiatke celkového hodnotenia pretekov a tým pádom zisk čo najvyššieho počtu bodov do hodnotenia majstrovstiev sveta. V kvalifikácii obsadil výborné desiate miesto spomedzi 36 súťažiacich tímov.

Po štarte sa Vizziello pohyboval v polovici druhej desiatky, jazdci plnili taktiku zbytočne neriskovať a postupne sa prepracovávali dopredu. V záverečných fázach pretekov sa slovenský tím objavoval už v prvej desiatke, pričom najlepšie bol dokonca šiesty. Rozdiely medzi tímami boli minimálne a aj v záverečných hodinách sa jazdilo vysoké tempo, o čom svedčili výborné časy pretekárov. Konečné ôsme miesto je po drobných technických problémoch vynikajúcim výsledkom, navyše spomedzi tímov s motocyklami špecifikácie EWC skončili Slováci na šiestom mieste. Potvrdili tak svoju top pozíciu medzi súkromnými tímami.

Záverečné podujatie majstrovstiev sveta sa uskutoční 19. septembra ako 24-hodinové preteky Bol d´Or na francúzskom okruhu Paul Ricard v Le Castellet.

Martin Kuzma, majiteľ tímu:
„Pre preteky v Nemecku sme zvolili osvedčenú posádku pilotov. Boli sme pripravení na veľký boj v pretekoch. Kvalifikácie prebehli bez problémov, s desiatym miestom na štarte sme boli samozrejme spokojní. Dobré bolo, že všetci traja naši jazdci mali veľmi vyrovnané časy na kolo a to nám spolu s výbornou spotrebou benzínu dávalo nádej na super výsledok. Počas celých pretekov nám vychádzali Pit Stopy, jazdci aj mechanici pracovali na sto percent, a tak sme vo výsledkoch postupovali nahor. Mali sme však dve malé technické problémy, ktoré nám vzali asi tri minúty času, čo nás stálo lepšie umiestnenie a bolo z toho nakoniec „len“ ôsme miesto. Dúfam, že na Bol d´Or tento problém zafixujeme a budeme sa sústrediť na super výsledok. Ďakujem celému tímu za výbornú prácu, rovnako našim partnerom, ktorí stále veria projektu Yamaha Maco Racing Team & EWC a výsledky sa dostavujú.“

Pridané: 25.08.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať