Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slovensko na 69. ročníku RALLY FIM 2014 vo Fínsku

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 16.07.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3469 [Mototuristika - Európa - Moto-akcia]

Fínske mesto Tampere bolo v dňoch 29.6.2014 – 4.7.2014 dejiskom 69. ročníka Rally FIM. Toto svetové podujatie mototuristov sa organizuje už od roku 1936 a každoročne sa ho zúčastňuje tisícka motocyklistov z viac ako 30 krajín sveta, medzi ktorými nechýba ani Slovensko. Vo Fínsku nás tento rok reprezentovala osemnásť členná výprava SMF mototuristov.

Viceprezident SMF pre mototuristiku a šprint JUDr. Albín Božek a vedúci Slovenskej výpravy na Rally FIM 2014 zhodnotil podujatie vo Fínsku nasledovne: „Dňa 30.06.2014 sme sa v štyroch skupinách dostavili do Tampere a ubytovali v kempingu. Organizáciu celej akcie zo strany Fínov hodnotíme na vysokej úrovni, - označenie a zabezpečovanie trasy, ubytovanie, sociálne zariadenia, strava, výjazdy, všetko bolo v poriadku. Jediným negatívom (ale dosť podstatným) bol dosť slabý večerný program, ktorý organizátori nezvládni. Nebolo prihliadané na to, že sa na FIM Rally zúčastnili ľudia z celej Európy a rôznych vekových skupín. Dôsledkom toho sa vždy po večeri polovica účastníkov vytratila a presunula do kempu. Až na tieto malé nedostatky sme boli spokojní.“

Absolvovaním FIM Rally Tampere získali ďalší traja naši jazdci FIM MERITUM – cena za počet absolvovaných relly FIM:

1. stupeň - bronz Karol Körmöczi (vo veku 80 rokov)
2. stupeň – striebro Dušan Konya (vo veku 50 rokov)
3. stupeň – zlato Albín Božek (vo veku 65 rokov)

Pobyt vo fínskej Tampere skončil 4.júla 2014 a slovenská výprava sa rozdelila. Piati odišli priamo domov na Slovensko, desiati sa vybrali na Severný polárny kruh a neskôr sa presunula do Nórska na nórske fjordy, odtiaľ cez Dánsko a Českú republiku domov. Traja účastníci: Iren Božeková, Albín Božek, Dušan Konya po prekročení Severného polárneho kruhu pokračovali na Nordkapp, ktorý dosiahli dňa 06.07.2014 za veľmi priaznivého počasia. Počasie bolo takmer celú cestu cez Poľsko, Litvu, Lotyšsko, Estónsko a čiastočne vo Fínsku striedavo daždivé. Jazdci idúci na „Nordkapp“ sa ocitli v teplotách od 28-32 °C. Tieto horúčavy trvali aj cestou cez Nórsko, Švédsko, Dánsko a Nemecko až po Českú republiku, kde už bolo citeľne chladnejšie.

Celá 18 členná výprava SMF sa šťastne vrátila domov bez nehody, resp. inej negatívnej udalosti a odhodlaním zúčastniť sa aj jubilejného 70.ročníka Relly FIM v roku 2015 v Holandsku.

Pridané: 16.07.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Zontes motorcycles

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 199009 | Včera: 245027