Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (30 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (37)  [Verzia pre tlač] Tlač

A už je to tu. Sezóna začína, dávajte si pozor!

 Zdieľať

Pridané: 08.03.2012 Autor: cico322
Čitatelia: 15860 [Technika - Dobré Rady]

A je to tu. Prichádza jar a to znamená, že z garáží vystreľujú motorky a s nimi aj my motorkári. No s jarou prichádzajú aj iné veci napr. ľudia behajú okolo domov, umývajú autá, sú v záhradke atď. No sme na Motoride takže sa budem venovať tím vyletujúcim motorkám.

Seriál článkov - Bezpečnosť na cestách:

Už je to tu. Každý chce rýchlo zahnať absťák z toho ako neťahal za plyn a išiel 250. No tento článok je pre tých čo sa chcú hlavne dožiť ďalšej a ďalšej sezóny. Vždy keď odchádzam z domu tak ma ide vykopnúť aj ocino a pár krát, nie moc často mi hovorí: „Jazdi tak, aby si sa vrátil na tých istých dvoch kolesách, na ktorých si odišiel."

 Pred výjazdom.
Pred výjazdom.

No niekedy sa stalo, že som tomu na jednotke trochu vypálil výfuk a on si určite pomyslel svoje. Tipujem to tak na: „Neviem či sa mi to zdá, ale jak keby to hovorím tejto bráne." No raz mi to povedal a keď som postál niekde na výjazde, tak som nad tým rozmýšľal. Áno aj také dokážem, že rozmýšľam niekedy nie často. A keď som tak rozmýšľal tak ma napadlo. Bohatstvo veď niekedy jazdím jak také opilé hovado. Viac krát sa mi stalo, že som to prehnal a keby ide oproti auto tak dnes tu asi tento článok nepíšem. Bola by to moja vina, pretože som tomu rúbal niekoľko desiatok kilometrov za hodinu na ceste kde som v živote nebol. Neodhadol som zákrutu a vyšiel som do protismeru. To bolo prvý krát, potom sa to opakovalo ale 2 krát. To som odbočil bez smerovky ale naspäť k tomu kde som rozmýšľal nad sebou. Keby vtedy idú oproti autá tak ozaj dnes tu nie som. A tento text píšem možno len jednou rukou. Ale ja tak nechcem dopadnúť. A prečo? Lebo doma ma čaká ocino, mamina a aj ten pes.

 To je robené len kvôli fotke takto nejazdíme
To je robené len kvôli fotke takto nejazdíme

A hlavne ma čaká priateľka, ktorej sa musím po každej jazde hlásiť. A tej by som nechcel spraviť to, že by ma museli zoškrabovať zo stromu, alebo že by ma musela tískať na vozíku do kuchyne. A keby ocino zistí, že som sa vysypal tak ma príde ešte dokončiť. Takže prosím vás jazdite hlavou.

A ešte jedna príhoda alebo ponaučenie. Raz som odbočoval na vedľajšiu cestu a ako to býva zvykom bol tam prechod. Chcel som stihnúť odbočiť ešte pred autom, ktoré išlo oproti. Tak som trochu pridal a čo čert nechcel, šmyklo mi zadné koleso na tom prechode a hodilo ma do šmyku. Našťastie som to vyrovnal, ale keby nie spadnem a šúcham sa možno priamo pod kolesá toho auta. A tiež by som tu nemusel byť celý. A to bolo na ceste, ktorú som poznal jak oči. Radšej stratiť zo života minútu, ako za minútu stratiť život.

Čo je vlastne cieľom tohto článku? Jazdite tak aby ste sa vždy vrátili k svojim blízkym celý a zo známkami života. Ja viem niekedy je to ťažké, ale rozmyslite si každý váš krok, každé pootočenie plynom, každé predbiehanie atď atď. Dalo by sa tú písať tony načo všetko si dať pozor pri jazde. Ja Vás chcem len poprosiť teraz keď to začína dávajte si pozor na kamienky. A myslite aj za druhých. Teraz si plechovkári oddýchli že mali od nás pokoj cez zimu, no teraz si zase musia zvyknúť, že sme tu my. Ide mi len o jedno a to aby sa tu zase neR.I.P.ovalo. A to ma naozaj trápi také nehody, podcenil svoje schopnosti a vyletel zo zákruty alebo išiel v meste 100 a vybehlo mu auto.

Ja som sa poučil zo svojich chýb poučte sa aj vy zo svojich!

 Už ostáva len poskladať mašinu a môžem jazdiť
Už ostáva len poskladať mašinu a môžem jazdiť

Želám veľa šťastných kilometrov bez nehody a peknú sezónu.

Pridané: 08.03.2012 Autor: cico322 Zdieľať

Seriál článkov - Bezpečnosť na cestách:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (30 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (37)  [Verzia pre tlač] Tlač

Incheba-2024-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 97898 | Včera: 246792