Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Michal Puškár v Brne na druhom mieste

Pridané: 28.05.2009 Autor: Cacao
Čitatelia: 2637 [Šport - Cestné Motocykle]

Počas uplynulého víkendu sa na okruhu v Brne konalo tretie podujatie UEM Alpe Adria Championship v cestných pretekoch motocyklov.

Na tomto podujatí nechýbal ani Michal Puškár, jazdec teamu SG FIX racing a náš najúspešnejší pretekár v tomto seriáli. V sobotňajších kvalifikačných tréningoch triedy 125SP nenašiel premožiteľa a získal repliku zlatej prilby za Pole position. V samotných nedeľných pretekoch sa po štarte pohyboval na špici, v druhej polovici pretekov však taktovku prebral Chorvát Dominik Nervo a o víťazovi bolo rozhodnuté. Michal prišiel do cieľa na výbornom druhom mieste, zaznamenal tak najlepší výsledok zo všetkých slovenských reprezentantov a upevnil si vedúce postavenie v šampionáte.

Michal Puškár: ,,Už kvalifikačné tréningy boli mimoriadne dramatické. Získal som síce pole position, ale len s náskokom 0,07 s na druhého Chorváta Nerva. Po nevydarenom štarte sa mi podarilo v treťom kole prebojovať sa na prvé miesto. Závod bol veľmi rýchly. Prví traja jazdci jazdili časy rýchlejšie ako oficiálny rekord okruhu pre túto triedu. Chorvátskym jazdcom Nervovi a Radmanovi sa v polovici závodu podarilo predbehnúť ma a kým som bojoval s Radmanom, Nervovi sa podarilo získať náskok. Chcem poďakovať majiteľovi teamu p. Štefanovi Bunčiakovi, sponzorom a partnerom, môjmu otcovi a fanklubu SG FIX, ktorý ma počas závodu povzbudzoval. Šampionát pokračuje na budúci týždeň rakúskym kolom na okruhu Pannonia ring.“

Pridané: 28.05.2009 Autor: Cacao Zdieľať