Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Elias získal prvé víťaztvo v GP v Holandskom Assen-e

Pridané: 01.07.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 4540 [Šport - GP 125]

Španielsky jezdec Toni Elias vyhral svoju prvú Grand Prix na mokrej a divokej trati v Holandskom Assene. V skutočnosti to bolo veľmi čudné pódium, keď druhý skončil Vincent Arnaud a tretí mladý Nemec Steve Jenkner, ktorý získal svoje prvé pódiové umiestnenie v kariére.

Senzačný Španielský jezdec vletel do prvej zákruty ako prvý, ale už v druhom kole ho obehol francúz Vincent.
Mokrá trať robila problémy mnohým skúseným jazdcom ako Borsoi, Ui Perugini ba aj vedúcemu Šampionátu Manuelovi Poggialimu, ktorý spadli. Poggiali sa snažil vráťiť spať a aspoň dokončiť, aby si aspoň udržal vedenie v Šampionáte.
Vincent sa rýchlo odtrhol od zbytku štartového poľa ale vtedy Eliasove pneumatiky 'zabrali' a začal sa pomali prližovať ku francúzovi. Medzitým čo ostatný za nimi padali, títo dvaja sa rýchlo izolovali na čele.

Vincent nechal Eliasa ísť pred seba. Elias zavetril víťaztvo, hnaný gurážov, akú može mať len teenager, napriek nepriaynivým podmienkam sa ešte Vincentovi vzdialil a neuveriteľne zajazdil najrýchlejšie kolo preteku a preťal cieľovú čiaru so skoro sekundovým náskokom.

Za prými dvomi došiel mladý nemec Steve Jenkner, ktorý sa kvalifikoval do prvého radu po prvý krát. Bol celkom osamotený a prišiel si po svoje prvé pódiové umiestnenie.
Dobré výsledky dosiahli aj český jazdci, keď Jakub Smrž došiel piaty a Jaroslav Huleš osmy.