Youichi Ui v znova v dokonalej forme v zdrvujúcom závode 125-tiek

Pridané: 10.07.2001 Autor: feci
Čitatelia: 4707 [Šport - GP 125]

Youichi Ui zopakoval svoje minuloročné výťazstvo v Cinzano British Grand Prix na Doningtonskom
okruhu, keď dominoval už od začiatku a vyhral s dostatočným náskokom, aj keď pár kôl nejazdil
práve najrýchlejšie.

Obsadil pódium s Tonim Eliasom a Manuelom Poggialim, ktorý posledné kolo neúprosne bojoval s Masaom Azumom. Ui bol v perfektnej forme, keď sa dostal na prvé miesto už v štvrtom kole a odvtedy zvyšoval náskok ktorý bol v polovici pretekov už 4.6 sekundy. Dokonca si získal 7 sekundový náskok, keď začal spomaľovať a nakoniec skončil s náskokom 3 sekundy. Azuma nestačil na druhé miesto, keď bol posunutý nižšie 18 ročným Eliasom a Poggialim. Španiel a San Marínec viedli neúprosné súboje o čo najlepšie umiestnenie. V poslednom kole Elias predbehol Poggialiho v zákrute Melbourn. Týmto výťazstvom si Ui pomohol k získaniu titulu, ktorý stratil dosť zákerne poslednú sezónu. Teraz má 86 bodov a je štvrtý za Borsoiom, ktorému 9-te umiestnenie zdvihlo počet bodov na 93. Na špici je Poggiali so 104-mi bodmi. Toni Elias sa posunul o dve priečky a je 7 bodov za Poggialim. V polovici šampionátu je dosť nejasné, kto by mohol získať trofej v Novembri, ale stavil by som poslednú korunu na to, že nedeľnajší jazdci z pódiových umiestnení sa o túto trofej budú určite biť až do posledných síl.