Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tomáš Svitok: posledné podujatie Európskeho pohára pretekov cestných motocyklov

Pridané: 27.09.2008 Autor: Richard Karnok
Čitatelia: 2846 [Šport - Cestné Motocykle]

V poľskej Poznani sa cez víkend konalo posledné podujatie Európskeho pohára pretekov cestných motocyklov, kde v dvoch triedach opäť štartoval náš pretekár Tomáš Svitok z tímu Gold Fren Erinac.

V triede superstock 600 mal šancu na celkové víťazstvo, v supersportoch mu išlo o postup do finálového podujatia v španielskom Albacete. V superstockoch obsadil Tomáš siedme miesto a v záverečnej klasifikácii skončil tretí, keď získal rovnaký počet bodov ako druhý Igor Kaláb, no pretekár z Brna mal oproti nášmu výhodu v lepších umiestneniach. Celkovým víťazom sa stal Talian Olmo Spigariol.

V pretekoch triedy supersport jazdil Tomáš na treťom mieste, ktoré by mu zaručovalo účasť v spomenutom finále ME, ale šesť kôl pred koncom spadol a bolo po nádejach. O dve kolá neskôr boli preteky pre dážď predčasne ukončené. Žiaľ, ani Tomáš nezostal bez následkov, rovnako ako v júni v Brne, si to aj teraz odniesla jeho kľúčna kosť.

Tomáš Svitok:

"Do Poľska sme pricestovali s veľkými plánmi a spočiatku sa nám aj celkom darilo. Viac práce sme mali pri príprave superšportu, ale zvládli sme to. Žiaľ, v piatok som práve na tomto motocykli v snahe vylepšiť čas spadol, takže sme na ňom mali veľa práce. To však aj na druhom stroji, pretože nám padol ventil. Pred sobotňajšou kvalifikáciou som sa kvôli tomu veľmi nevyspal, ale cieľ som si splnil. V pretekoch stockov sme bojovali spolu so Spigariolom, v cieli som bol siedmy a v superšportoch som jazdil ne treťom mieste, keď začalo mierne pršať a ja som dostal šmyk v rýchlosti okolo 180 km/h. Bol z toho najrýchlejší pád v mojej doterajšej kariére. Je mi veľmi ľúto, ale je to motoristický šport a takéto situácie k nemu patria."

Text: Richard Karnok

Pridané: 27.09.2008 Autor: Richard Karnok Zdieľať