VC Česka - Zvíťazil Biaggi, Rossi vypadol

Pridané: 26.08.2002 Autor: sita
Čitatelia: 7591 [Šport - MotoGP]

MS v pretekoch cestných motocyklov - Veľká cena Česka - kubatúra do 990 cc

BRNO 25. augusta (SITA) - Víťazom Veľkej ceny Česka v Brne v pretekoch cestných motocyklov v triede MotoGP (do 990 cc) sa stal Talian Max Biaggi. Jazdec tímu Marlboro Yamaha získal v tejto sezóne premiérový triumf. V deviatich podujatiach MS v tejto sezóne zatiaľ víťazili iba jazdci tímu Repsol Honda. Osemkrát vyhral suverén tejto sezóny, trojnásobný majster sveta Valentino Rossi, raz sa z víťazstva tešil jeho tímový kolega Japonec Tohru Ukawa. Rossi v Brne šesť kôl pred koncom dostal defekt a musel z pretekov odstúpiť. Biaggiho, ktorý na brnianskom okruhu zvíťazil už ôsmykrát v kariére, doplnili na stupňoch víťazov dvaja Japonci. Druhú priečku obsadil Daidžiro Katoh, tretí bol Tohru Ukawa. Rossi si aj napriek neúspechu udržal výrazný náskok v priebežnom hodnotení šampionátu, od Japonca Ukawu ho delí 80 bodov.

3. Suzuki 86

© 2002, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Pridané: 26.08.2002 Autor: sita Zdieľať