Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motozem

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Systém hlasového ovládania „Honda Smartphone Voice Control system“ a aplikácia Honda RoadSync pre motocykle

 Zdieľať

Pridané: 26.01.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1923 [Novinky - Predstavujeme]

Nový systém konektivity pre motocykle a skútre Honda poskytuje jazdcom prístup k najčastejšie používaným funkciám ich smartfónu so systémom Android™ bude súčasťou štandardnej výbavy na X-ADV, CB1000R a Forza 750 pre rok 2021 a voliteľne pre Forza 350.

Spoločnosť Honda Motor Europe s oznámila dostupnosť svojej novej aplikácie Honda RoadSync, ktorá spolupracuje s novým systémom konektivity označovaným ako systém hlasového ovládania Honda Smartphone Voice Control system. Tento systém umožňuje jazdcom využívať hneď niekoľko najužitočnejších funkcií ich smartfónu so systémom Android™.

Honda Smartphone Voice Control system a aplikácia Honda RoadSync
Honda Smartphone Voice Control system a aplikácia Honda RoadSync

Honda Smartphone Voice Control system je od roku 2021 súčasťou štandardnej výbavy na modeloch X-ADV, CB1000RForza 750 a voliteľne je k dispozícii taktiež pre nový skúter Forza 350. Tento nový systém umožňuje jazdcom ovládať ich smartfón prostredníctvom bezdrôtového pripojenia Bluetooth® medzi telefónom a kompatibilným motocyklom alebo skútrom. Po stiahnutí aplikácie Honda RoadSync a po spárovaní telefónu s OS Android a s Bluetooth® komunikátorom v prilbe (vybaveným mikrofónom) môžu používatelia využívať nasledovné funkcie:

S novým systémom sme sa už zoznámili, keď sme koncom roka testovali novinku Forza 750 a tiež nedávnom nové X-ADV. Pozri si naše videá a dozvieš sa viac:

Video: Honda Forza 750 2021 - nová vlajková loď GT skútrov už v teste na Slovensku

Video: Honda X-ADV 2021 - jedinečný medzi “skútrami” a jedinečný medzi “adventúrami”

Všetky funkcie aplikácie sa ovládajú kombináciou hlasových príkazov a 4-smerového tlačidla umiestneného na ľavej rukoväti, takže jazdec môže svoj telefón bezpečne uložiť do vrecka, a pritom zostať plne v spojení.

Nižšie sú uvedené podrobnosti o hlavných funkciách, ktoré aplikácia ponúka:

NAVIGÁCIA

Ako základ pre navigáciu v Honda RoadSync slúži aplikácia Mapy Google. Pokyny sú jazdcovi odovzdávané hlasom. Je možné uložiť 5 prednastavených obľúbených miest. Ďalej je k dispozícii možnosť nastaviť cieľ pomocou hlasových príkazov*.

HOVORY

Je možné uložiť 5 často používaných kontaktov; ďalšie kontakty je možné vyberať pomocou hlasového vyhľadávania*. Pri prichádzajúcich hovoroch systém jazdcovi hlasom oznámi meno volajúceho.

SPRÁVY

V systéme je uložených 5 prednastavených rýchlych správ, ktoré je možné nahradiť vlastnými správami. Jazdec môže hlasom vyhľadať kontakt* a potom hlasom zadať SMS správu, ktorá sa má v textovej forme odoslať. Prichádzajúce správy sú konvertované na hlasové. Podporované aplikácie pre zasielanie správ zahŕňajú WhatsApp a Facebook Messenger.

HUDBA

Jazdec si môže v nastaveniach Honda RoadSync pred vyštartovaním zvoliť svoju obľúbenú hudobnú aplikáciu (Google Play Music, Spotify, Amazon Music atď.).

POČASIE

Je možné skontrolovať miestnu predpoveď počasia na nadchádzajúcu hodinu, 3 hodiny alebo 5 hodín dopredu. Pri použití navigácie je k dispozícii taktiež podrobná predpoveď počasia pre zadaný cieľ cesty.

Honda Forza 750 2021 -  Systém hlasového ovládania „Honda Smartphone Voice Control system“
Honda Forza 750 2021 - Systém hlasového ovládania „Honda Smartphone Voice Control system“

Pridané: 26.01.2021 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2022 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 226930 | Včera: 203205