Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

HunGarian Baja 2019 – Slováci na stupni víťazov

Pridané: 13.08.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3034 [Šport - Rally]

Počas uplynulého víkendu (8. - 11. august 2019) sa v maďarskom Várpalote uskutočnilo záverečné podujatie seriálu svetového pohára FIM Bajas World Cup 2019. Do Maďarska vycestovala i početná výprava Slovákov, ktorá sa v náročnej medzinárodnej konkurencii nestratila a domov si takmer všetci doniesli cennú medailu za pódiové umiestnenie!

Pre všetkých účastníkov tejto prestížnej Baje bola pripravená 805 kilometrová neľahká trať v okolí mesta Várpalota a najväčšieho maďarského jazera Balaton.

Náš najskúsenejší enduro jazdec Štefan SVITKO (#1) všetkým dokázal, že po zranení ruky je už absolútne v poriadku. V Maďarsku si vo svetovom pohári vo svojej kategórii FIM Bike vybojoval vynikajúcu striebornú priečku! Rýchlejší ako on (konkrétne o 2 minúty) bol už len poľský jazdec Adam Tomiczek (#11).

Štefan SVITKO - HunGarian Baja 2019 – Slováci na stupni víťazov

„Cez víkend som štartoval na Hungarian baja. Už dvakrát som to po sebe vyhral, ale tretí sa mi to už nepodarilo. Išiel som na veľkej dakarovej motorke, pretože sa už čas kráti a pomaly sa mi treba preorientovať. Adam bol naozaj veľmi rýchly a kvôli mnohým kameňom som musel dávať pozor, aby som sa nedopustil žiadnych chýb." povedal Svitko po dojazdení.

Na treťom mieste skončil ďalší Poliak Maciej Giemza (#8). V konečnom hodnotení tohtoroťného svetového pohára BAJA motocyklov Štefan figuruje po absolvovaní len jedného preteku na 10. mieste.Víťazom kategórie FIM Bike sa v sezóne 2019 stal Benjamin MELOT (FRA), druhý skončil Jakub PIATEK (POL) a tretí Sultan AL BALOOSHI (UEA).

V kategórii FIM Quad exceloval náš Juraj VARGA (#52), keď za sebou nechal i priebežného lídra seriálu - ruského jazdca Aleksandra Maksimova (#51). Na poslednej Baji Juraj predviedol svoje kvality a do cieľa prišiel pred druhým Rusom s časovou rezervou viac než 13 minút! Stupeň víťazov dopĺňa Poliak Pawel Otwinowski (#53), ktorý preťal cieľovú čiaru so 16 minútovou stratou na prvého Vargu. Juraj varga skončil v konečnom hodnotení seriálu FIM Bajas QUAD na krásnom druhom mieste, prvenstvo si vyjazdil Aleksander Maksimov (RUS) a na treťom mieste skončil Daniel VILA VAQUES (ESP).

Juraj VARGA - HunGarian Baja 2019 – Slováci na stupni víťazov

Okrem svetového pohára vo Várpalote štartovali jazdci i v otvorenom maďarskom šampionáte "I.O.B.C.". V tejto kategórii štartovalo celkom 7 Slovákov - Vladimír Preis, Martin Benko, Ján Hudák, Martin Dobiš, Jozef Oprchal a Róbert Bodor. V celkovom hodnotení bez rozdielu triedy maďarský otvorený majstrák medzi motorkami ovládli len slovenskí jazdci. Prvenstvo si od Balatonu odviezol Vladimír PREIS, druhé miesto patrilo Martinovi DOBIŠOVI a tretie Jozefovi OPRCHALOVI. Róbert Bodor skončil na 5 mieste, pred 6-tym Jánom Hudákom, Martin Benko, žiaľ, podujatie nedokončil.

Našim chalanom chceme touto cestou srdečne pogratulovať za veľmi úspešnú reprezentáciu Slovenska a Slovenskej motocyklovej federácie na tomto prestížnom podujatí. Veľká gratulácia patrí i Jurajovi Vargovi za striebro v celom seriáli svetového pohára Baja quadov.

Veríme, že takéto úspechy budú naši jazdci získavať i naďalej!

Zdroj: SMF, oficiálny web podujatia; FB Juraj Varga

Pridané: 13.08.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať