Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Motoshop Žubor požičovňa

Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (85)  [Verzia pre tlač] Tlač

Aktualizované: Registrácia XL CC Fiľakovské Kľačany 09/2018

 Zdieľať

Pridané: 16.08.2018 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 11186 [Šport - Rally]

Vzhľadom na zrušenie plánovaného preteku B-akar 2018 sme sa rozhodli zorganizovať náhradný pretek typu XL Country-cross v pôvodnom termíne. Pre jeho realizáciu však potrebujeme vašu spoluprácu a rýchlu akciu.

Seriál článkov - Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2018:

Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2018
Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2018

Aktualizácia IX:

Dôležité:
- doniesť sebou 40,- Eur na zálohu za tracker a čip pre časomieru.

Skombinujeme výhody oboch technológií. GSP trackery zabezpečia kontrolu kôl, aby nikto nemohol pri vatre večer špekulovať, či sa skracovalo či nie, a zároveň okolí časomiery bude speed limit. Čipi zabezpečia prehľad o časoch jednotlivých kôl, aby ste po preteku mohli analyzovať svoje výkony do najmenších detailov.

Aktualizácia VIII:

Zajtra v stredu 29.08. bude ďalšia brigáda v Kľačanoch. Bude sa kosiť a vypiľovať na trati. Tiež budeme upratovať "administratívnu budovu", kde by mala byť dostatočne veľká kapacita pre účastníkov, ktorí si nebudú chcieť stavať stany. Zároveň dobré zázemie pre prípad dažďa (popri hangári, kde plánujeme bufet).

Niektoré malé miestnosti v administratívnej budove budú vyhradené maršalom. Pre účastníkov budú k dispozícii dve veľké miestnosti, kde sa bude spať systémom "jeden-vedľa-druhého". Táto kapacita nie je nekonečná, ale pre tých čo si nebudú chcieť stavať stan by malo byť miesta habadej...

Máme ďalšie ceny: výživové doplnky od Koliba WPC.

Ceny od Koliba WPC
Ceny od Koliba WPC

Aktualizácia VII:

V sobotu prebehla brigáda, upravovali sa lavice, robili sa niektoré úplne nové prvky. Urobila sa kopa roboty vďaka technike. Veľká vďaka všetkým brigádnikom!

BUFET

Aj keď sme povedali, že nič riešiť nebudem, tak nám to nedalo. Bufet je zariadený, jedlo aj výčap bude. Veľké pivo bude stáť 1,- Eur. Zabezpečiť bufet bol dosť problém, nakoľko v danom termíne je veľa akcií a bufetári sa báli, že na našej akcii prerobia.

Prosíme preto účastníkov, aby si nevláčili sebou zásoby piva a jedlo na týždeň. Teplá plechovka sa s oroseným čapákom predsa nedá porovnať.

Aktualizácia VI:
Zdá sa to absurdné, ale najväčší problém bol zohnať dodávateľ na WéCka. Včera sme dostali definitívne potvrdenie, že to "zvládnu". Záložný plán bol cez víkend sadiť "rýchlorastúcedreviny", aby boli kríčky dosť veľké a husté.

Dnes idú do tlače podklady pre nálepky. Zajtra by mala prebehnúť veľká brigáda.

Grafika pre nálepky
Grafika pre nálepky

Aktualizácia V:
A máme ďalšie ceny, tentoraz od Poľovnícke potreby Ján Hronček z Detvy.

Ceny od Poľovnícke potreby Hronček
Ceny od Poľovnícke potreby Hronček

Veľmi ďakujeme všetkým dobrovoľníkom a podporovateľom, ktorí sa rôznym spôsobom snažia pomôcť nám s prípravou tratí, zázemie aj so zatraktívnením pretekov.

Aktualizácia IV:
AUTO KELLY je partnerom Kľačanského čelendžu a dáva pre "pódiových" krásne ceny. Všetky kategórie hlavného preteku budú odmenené nasledovne:

3. miesto: Kompresor Profi 150PSI
2. miesto: STARLINE Bit sada - 85ks
1. miesto: Vysokotlaký čistič Starline 70barov

AUTO KELLY je partnerom Kľačasnkého čelendžu
AUTO KELLY je partnerom Kľačasnkého čelendžu

Info pre nováčikov, výletníkov, pretekom nepobozkaných:
Pripravíme pre Vás EASY okruh, čo znamená: nie je nutnosť niečo skákať, dostatočne široká trať aby nebolo nutné "ošklbať" moto, trať zjazdná za sucha na akomkoľvek cestovnom endure. Môžete v piatok jazdiť celý deň a prípadne podľa vlastnej úvahy skúsiť pod dozorom a s pomocou veci, ktoré by ste si možno sami skúsiť netrúfli, to je len na Vás.
V sobotu budete mať vyhradené min. 1hodinové okno, v rámci ktorého sa môžete znovu voziť, alebo, ak sa Vás nazbiera aspoň počet 3, Vám spravíme samostatný hodinový pretek.
Cena pre EASY 15,- Eur. Platí sa v piatok na mieste.

Aktualizácia III:
25.08. od 09:00 bude na trati vo Fiľakovských Kľačanoch brigáda. Organizátor a styčný dôstojník pre komunikáciu Bodorovič - Robert Bodor.

Druhá brigáda bude 29.08., rovnaký čas a miesto, to by mal mať na starosti Laňďal.

Pre obe brigády sa pokúsime zabezpečiť pitný režim a nejaké občerstvenie (opekať v tom teple nie je asi reálne...)

Aktualizácia II:
Rámcový program preteku:

Piatok: voľné jazdy podľa chuti, ľahké prebierky
Sobota: 9:00 - 11:00 prvé kolo solo preteku
11:15 - 12:15 easy pretek, ak bude záujem a aspoň 3ja účastníci
medzi 12:30 a 13:00 štart do druhej časti solo preteku na 1 hodinu, t.j. spolu 3 hod. jazdenia solo
pretek.
medzi 15:00 - 15:30 štart do 2hod preteku dvojíc.
okolo 18:30 štart do bycigľapretek-u, predbežne dve kolá na trati.

Toto je kľačanský čelendž! Každý si sám určí, do koľkých pretekov nastúpi.
- prerek Easy bude ak bude záujem, Race kategória má zatiaľ oddych takže to nikoho neobmedzí
- do Cup-u sa ráta len hlavný pretek (sólo pretek)
- bonusové preteky ide ten, kto chce
- dovolené sú aj MX stroje. Jediná podmienka je “olej z toho tečie menej jak z eLKáTéčka”

Z prereku dvojíc nebudeme robiť vedu. Dvojice sa určia kedykoľvek v piatok alebo sobotu až do štartu závodu. Aj pravidlá chceme poňať jednoducho a nevytvoriť 14 kategórií. Ako najvhodnejšie riešenie sa zatiaľ javí deliť dvojice do kategórií podľa toho, kam patrí ťažšia z motoriek. T.j. napríklad dvojica KTM1190 + WR250 bude patriť do Hrochov, dvojica LC4 + Afrika pôjde do 2V600 atď. ... Nie je to vrchol férovosti, ale má to byť zábava, nie je to hlavný pretek.

Pretek bycigľí nebude mať triedy. Malo by ísť o pretek na 2 kolá na trati. Zatiaľ je myšlienka taká, že: bycigľa potrebuje nevyhnutne len 2 ozubené kolieska, všetko ostatné je čistý buržoázny luxus. Za každé ozubené koliesko na bycigľi nad počet "dva" bude + minúta k času. To by mohlo "recesistom" trochu kompenzovať ich recesiu. Fakt by som rád, aby sme to poňali ako zábavu, ako športovo-spoločenskú aktivitu kde účelom je ukázať, že si to pivo fakt zaslúžime a že nie sme šaláti.

Zabezpečíme medaile pre tých, ktorí sa zapoja do všetkých pretekov a dajú kompletný kľačanský čelendž.

Aktualizácia:

Preteky budú!
Vzhľadom na to, že máme 10 dní, tak od nás nečakajte hneď dnes podrobné info. Celá akcia bude poňatá viac "voľne". Jasné body sú tieto:
- musí v priebehu tohto týždňa prísť štartovné od 30 jazdcov.
- keďže my musíme vynaložiť maximálne úsilie ako organizátori, Vy musíte tiež prispieť a úhrady realizovať dnes/zajtra. Účet - IBAN: SK3483300000002501367969, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX.
- štartovné 40,- Eur pri úhrade pripísanej na účet do štvrtka 30.08., po tomto dátume úhrada na mieste za 50,- Eur.
- bude to víkend plný jazdenia, od piatku až do nedele (vrátane).
- trénovať bude možné aj "EASY-okruh", na akcii si zajazdia aj úplný nováčikovia a neskúsení. Easy okruh by mal byť upravený tak, že by jazdec (ak neurobí chybu) nemal moto ani poškrabať.
- Ak bude záujem, tak vieme pre úplných nováčikov vložiť hodinový pretek po EASY-okruhu. Toto vyriešime podľa záujmu a situácie v bivaku v piatok večer.
- meranie kôl bude čipmi od Awiu (dúfam, ešte sme nemali ani čas sa o tom baviť...) a zároveň čiarkaním fixkou na moto na maliarsku pásku.
- pretek bude mať formát okruhového CC, dĺžka kola bude nad 4 km. Čas preteku bude nad 2 hodiny, zvažujeme formáty 2+2, 2+1. Záležať bude aj od počasia, nakoľko aktuálne je v tejto oblasti saharské počasie a jazdenie počas dňa je naozaj náročné. Nebudeme to hnať do nejakého silného extrému.
- zvažujeme, že ako bonusový pretek by sme po samotnom CC dali ešte len tak pre zábavu maratón dvojíc na 2 hodky. Nie je potrebná registrácia dopredu, skrátka v sobotu nahlásite dvojice, hociako pomiešané, a kto bude chcieť tak do tohto preteku nastúpi. Toto ale ešte doladíme, zatiaľ je to surová myšlienka.
- zabezpečené budú: ToiToi na slnku, habaďej miesta na stanovanie, útočisko v prípade dažďa v administratívnej budove, sanitka počas preteku.
- skúsime zohnať bufetára (až to budeme mať isté tak potvrdím).
- Vodu a sprchu si rieši každý sám. Elektriku tak isto.
- Prebierky budú veľmi voľné: výstroj jazdca je štandardná, ale moto môže prísť akákoľvek, jediné čo budeme vyžadovať je funkčné brzdové svetlo a funkčné brzdy. Z moto nesmie vyslovenie špliechať olej, ale inak to môže byť "hocičo".

Dôležité:
Bez pomoci to nezvládneme. Brigáda bude:
- 25.08., náčelník je Bodorovič (Laňďal je odcestovaný). Vítané sú: zdravé ruky, krovinorezy, hrable, lopaty, motyky.
- 29.08., to už bude organizačný tím kompletný.
Prosím príďte kto môže.

Koniec hlásenia.
Bodorovič a Laňďal

Dnes spúšťame registráciu na zistenie záujmu - ak bude do pondelka 20. 8. zaregistrovaných aspoň 30 pretekárov, organizačný tím sa pustí do práce a do prípravy trate.

Pretek XL CC Fiľakovské Kľačany 09/2018

Podmienka organizácie min 30 prihlásených pretekárov do pondelka 20.8.2018

Registrácia:

Registrácia: LINK

V zozname registrovaných sa nezobrazíte okamžite po odoslaní registrácie, ale až po schválení, neodosielajte registráciu duplicitne!

Tešíme sa na vás vo Fiľakovských Kľačanoch!

Pridané: 16.08.2018 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Seriál článkov - Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2018:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (85)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 18427 | Včera: 232741