Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Šesťdňová ISDE 2017, 4. a 5. deň - Francúzi na ceste k víťazstvu, slovenské ženské trio pred dverami historického úspechu!

 Zdieľať

Pridané: 02.09.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4195 [Šport - Šesťdňová]

Po piatom a predposlednom dni 92. FIM ISDE v Brive vo Francúzsku v hlavnej súťaži vedie Francúzsko pred Austráliou, tretie miesto patrí Fínsku. Naše dievčatá sú už len jeden deň pred historickým úspechom, držme im v záverečnom motokrose palce!

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2017:

4. deň

Aj napriek tomu, že líder domáceho tímu Christophe Nambotin utrpel dnes zranenie ruky, Francúzsko i naďalej vedie tímovú súťaž FIM World Trophy na tohtoročnej ISDE v Brivé. Sedem min za Francúzmi je tím Austrálie a na treťom mieste sa i naďalej drží Fínsko.

V súťaži juniorov je vedúcim tímom taktiež Francúzsko, ale len štyridsaťštyri sekúnd pred druhým Talianskom. Austrália naďalej dominuje v kategórii FIM Women's World Trophy pred USA a Francúzskom.

Slovenský women tím ide v plnom počte i po dnešnom štvrtom dni. Katka, Karin a Gabika musia zvládnuť nástrahy trate už prakticky len jedného piateho súťažného dňa, po ktorom nasleduje už len záverečný motokros a Slovensko bude po prvýkrát mať kompletný ženský tím v cieli motocyklovej olympiády.

Francúzsko však nebolo jediným štátom, ktorý by mohol stratiť jedného zo svojich jazdcov v WTT, pretože Austrálčan Daniel Sanders vo štvrtok tiež havaroval a zranil si pravé rameno. Deň dokončil, ale nedokázal si prezuť kolesá pred piatym dňom súťaže.

Štvrtý deň ISDE bol i úvodným súťažným dňom zaujímavej kategórie Vintage Trophy, pričom sto tridsaťšesť historických enduro motocyklov došlo do cieľa sedemhodinového dňa. Zvíťazil Švajčiar Simon Romieu - SWM, pred Austrálčanom Geoffom Ballardom - Maico a tretím Francúzom Jean-Luc Rojatom - Honda.

V piaty deň sa zopakuje trasa a testy zo štvrtého dňa.

Šesťdňová ISDE 2017, 4. a 5. deň - Francúzi na ceste k víťazstvu, slovenské ženské trio pred dverami historického úspechu!
Šesťdňová ISDE 2017, 4. a 5. deň - Francúzi na ceste k víťazstvu, slovenské ženské trio pred dverami historického úspechu!

5. deň

„Ráno som sa bol pozrieť na štart dievčat a samozrejme tiež na montáž. Skoro všetko sa stihlo urobiť už večer pred dojazdom a tak sa robili len drobnosti. Akurát Gabika dolievala olej. Včera menila kryt na spojke, ktorý niekde poškodila a olej nestihla doliať. Dlhú cestu v depe po makadame musela tlačiť a vrátila sa úplne vysilená. Obdivujem dievčatá, čo všetko fyzicky zvládnu.“ Vyjadril sa na svojom webe fotograf Jaromír „Bakul“ Šigút.

V kategórii FIM Junior World Trophy získalo dnešné víťazstvo Taliansko, ktoré skončilo pred Francúzskom a USA. Pred záverečným dňom bude vedúce Francúzsko nastupovať na štart motokrosu len s 28-sekundovým náskokom na druhé Taliansko. Taliansko je pripravené vydať zajtra všetko v nádeji, že náskok Francúzska zlikvidujú a že medzi juniormi bude svetová trofej po prvýkrát od roku 2008 patriť práve im. Ale s výhodou domácej pôdy Francúzskeho tímu to nebudú mať ľahké. USA je tretie, pred Veľkou Britániou, Španielskom a Čile.

Taktiež medzi ženami dnes nevyhral priebežne vedúci tím Austrálie, ale bol to tím USA, ktorý je priebežne druhý. Tretie sú domáce Francúzky. Austrália napriek všetkému má prakticky zabezpečené ďalšie víťazstvo v ženskej svetovej trofeji.

Šiesty a posledný deň ISDE 2017 sa uskutoční divácky zaujímavý motokros, ktorý bude v blízkosti pobrežia v Brive.

Kompletné výsledky: www.fim-isde-live.info/
Foto: Jaromír Šigút
Viac foto – viď články na stránke www.smf.sk/enduro-a-relly/
Sekretariát SMF, 31. 8. 2017 a 1. 9. 2017

Pridané: 02.09.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2017:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

HD-11-2023-side

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2023 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 18342 | Včera: 163661