ISDE 2016 – aktuality z Navary po 3.súťažnom dni

Pridané: 14.10.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4465 [Šport - Šesťdňová]

V Španielskej Navare v týchto dňoch prebieha 91. ročník medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže ISDE 2016 na ktorej medzi viac ako 500 štartujúcimi je i 8 jazdcov SMF. Organizátori majú dosť značné problémy s výsledkami, preto prinášame aktuálne informácie až teraz, po treťom súťažnom dni.

Seriál článkov - ISDE - Šesťdňová 2016:

ISDE 2016 – 3 deň, Navara, Španielsko

Po treťom súťažnom dni pokračuje z našich zástupcov v súťaži v kompletnom zložení už len BMT Gottbros team v zložení Thomas Hostinský, Radek Bohuslav, Martin Gottvald. V priebežnom poradí sú zo 123 klubákov i naďalej na 13. mieste. Z dievčat zo súťaže musela pre pád a zranenie odstúpiť Karin Hostinská, Katarína Juríčková v súťaži pokračuje, v priebežnom poradí je na 16. mieste z dvadsiatich štartujúcich dievčat. Z nášho druhého klub Husqvarna Gottbors tím pre poruchu prevodovky skončil Ján Šmerda, t.j. tím pokračuje už len vo dvojici Michal Vavŕík a Petr Borkovec a sú na 110.mieste.

Martin Gottvald - ISDE 2016 – 3 deň, Navara, Španielsko

V hodnotení jednotlivcov je po treťom dni Thomas Hostinský v triede C2 na vynikajúcom 8.mieste zo 177 štartujúcich jazdcov. V tej istej triede C2 je Radek Bohuslav taktiež na peknom 23.mieste. Martin Gottvald je v triede C1 na 25.mieste zo 113 jazdcov. Michal Vařík je na 96.mieste a Petr Borkovec na 142.mieste.

Ján Rumpli, managér BMT Gottbors teamu: "Takže v stredu bol deň je plný zmien. Okolo 16:00 hod začalo pršať a prašná trať sa zmenila na klzisko. Poslední klubáci si to užili, bolo množstvo pádov na prejazdoch, ktorému sa nevyhla ani naša Karin Hostinská, preto a aj pre zranenie a náhlu chorobu z ISDE odstúpila. Ján Šmerda taktiež v stredu skončil po poruche prevodovky. Tretí deň celý deň s malými prestávkami pršalo. Podmienky boli ťažké, no napriek tomu všetci naši jazdi idú a zatiaľ sa im darí. Stredňajšie problémy s časom Radeka, po jeho intervencii vyriešili časomerači. Radek si v časovkách nastavil aj „Rekluse“.

V hlavnej súťaži "trophy teamov" má po treťom dni viac ako jeden a pol minutový náskok tím USA pre druhým Talianskom a tretími Španielmi. Pre minuloročných víťazov z Košíc, tím Austrálie sa šesťdňová skončila, nakoľko hneď prvý deň skončil Josh Strang a v stredu počas druhého dňa druhý jazdec Daniel Milner. Medzi juniormi vedú Švédi pred tímom USA a Talianskom. Medzi ženami vedie trojica dievčat z Austrálie pred Španielkami a Nemkami.

Kompletné výsledky sú i keď s oneskorením na stránke fim-isde.alkamelsystems.com/
Prípadne si môžte stiahnúť zdarma aplikáciu FIM ISDE 25016: fim-isde.alkamelsystems.com/
Fotky nájdete i na stránke: fim-pictures.com/galleries/482/2016isdenavarraespday3

Zdroj foto: FB, bakulfoto.com

Pridané: 14.10.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať