Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Majstrovstvá Európy Enduro 2015: Dvakrát striebro pre Slovensko

Pridané: 03.11.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4005 [Šport - Enduro]

Počas uplynulého víkendu 30.10.-1.11.2015 vyvrcholil v nemeckom meste Rüdersdorf záverečným, 4. podujatím tohtoročný seriál Majstrovstiev Európy v endure jednotlivcov, súčasťou ktorého bol i Európsky šampionát v endure tímov. Slovenský jazdec Miroslav Šavela nakoniec skončil po úspešnom štarte v Nemecku na vynikajúcom druhom mieste, t.j. pre Slovensko získal v sezóne 2015 titul vicemajstra Európy.

Majstrovstvá Európy Enduro 2015

Viac ako 130 jazdcov odštartovalo neďaleko Berlína piatkovým prológ finále podujatie Majstrovstiev Európy Enduro 2015. Uzatvorené parkovisko "parc ferme" bolo umiestnené v krásnom areáli priemyselného múzea, ktorého súčasťou bol aj historický kanál, pozdĺž ktorého išla trať jedného z testov.

V kategórií senior E3 štartoval Miroslav Ševela, ktorý bol pred Nemeckom v seriáli ME na 3.mieste , avšak po víkendovom štarte nakoniec získal pre Slovensko striebornú medailu v konečnom hodnotení ME triedy E3. Titul majstra Európy v triede E3 získal Martin Sundin zo Švédska pred našim Miroslavom Ševelom a bronzovým Radekom Tomanom z ČR.

Z trojice veteránov, ktorí v Rüdesdorfe štartovali, sa najviac darilo Radekovi Bohuslavovi, ktorý skončil v súťaži jednotlivcov na krásnom treťom mieste a v konečnom hodnotení ME danej triedy mu patrí 9.priečka. V európskom šampionáte tímov kategórie veterán získal spolu s Jozefom Marenčákom a Petrom Belkom strieborné medaile.

Dvojica našich dievčat Karin Hostinská a Katarína Juríčková získali v súťaži ženských tímov strieborné medaile. V súťaži seniorských trophy tímov obsadilo Slovensko 9. miesto, nakoľko v tímovej súťaži v ktorej bodujú traja jazdci, sme mali len dvoch jazdcov a to Miroslava Ševelu a Thomasa Hostinského, ktorý skončil v Nemecku v súťaži jednotlivcov v E2 na 8.mieste.