Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Yamaha demo TOUR 2024

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Boli sme na BMW Motorrad Fest 2016 v Poľsku

 Zdieľať

Pridané: 26.05.2016 Autor: datadive
Čitatelia: 6404 [Novinky - Predstavujeme]

BMW Motorrad Slovensko nás pozvalo na akciu BMW Motorrad Fest do poľského Zawiercie. Prinášame krátky report.

Prvý ročník BMW Motorrad Festu v Poľskom Zawiercie sa odohrával v duchu offroadu. Hneď na úvod spomeniem, že ma prekvapilo, že som bol na tejto akcii zo Slovenska sám. Akcia prebiehala od piatku 20. 5. do nedele 22. 5., takže parádny víkend.

BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko
BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko

Atrakcie, ktoré boli pripravené pre vyše 500 účastníkov (na prvý ročník veľmi slušná účasť) boli namixované tak, aby si naozaj každý prišiel na svoje. Ešte spomeniem, že byť majiteľom motocykla BMW nebolo povinnosťou, ale aj tak 95% motoriek boli práve s modro-bielou vrtuľou.

K videniu bolo:

V piatok bol program viac menej uvítací. Ubytovanie, zahájenie motofestu, krátke predstavenie programu na sobotu, večera a potom DJ MotorFest.

BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko
BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko

V sobotu bol ťažiskový deň. Raňajky a o 10:00 prvé delenie účastníkov na road a offroad. Road dostali mapu s checkpointami, na ktorých ich čakali súťaže a atrakcie. Offroadovo zameraní motorkári dostali inštruktorov a slušnú nalievareň rád, tipov a trikov ako jazdiť po nespevnených cestách, ako si nastaviť motorku a na čo si dávať pozor. Offroaďáci sa podelili do skupín po cca 20 motoriek a v sprievode inštruktorov vyrazili na trať. Každá skupina mala 2 - 3 inštruktorov z poľskej BMW Offroad Academy. Ten, kto ostal "na hoteli", sa tiež nenudil. Celý deň boli prezentácie, či už o BMW technike (podvozky ESA, BMW Alarm2, samoopravovacie pneu), cestách ktoré absolvovali zákazníci ADV Poland (Gambia, Južná Afrika, Thajsko), stunt show, historické motocykle BMW, testovacie jazdy.

BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko
BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko

Navečer po návrate "výletníkov" sa konali súťaže o najsilnejšieho chlapa, babu a dieťa, najkrajšiu motorku. Záver dňa patril veľkej žranici, koncertom, vyhláseniam súťaží a didžine až do rána.

V nedeľu už len raňajky a domov.

BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko
BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko

Akcia sa mimoriadne vydarila, a aj tí, čo dochrámali motorky alebo seba, odchádzali so širokým úsmevom. Celým Festom sa niesla mimoriadne priateľská atmosféra, čo určite umocnila parádna offroadová trať, na ktorej si museli ľudia vzájomne pomáhať. Každý účastník dostal tričko, nálepky, program, mapy, turistického sprievodcu oblasti Jura a suprovo strávený víkend. Určite si BMW Motorrad Fest nenechajte budúci rok ujsť. Moje posledné slová, s ktorými som sa lúčil s organizátormi: "Určite ma nezabudnite pozvať aj budúci rok".

BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko
BMW Motorrad Fest 2016 - Poľsko

Chystám aj podrobnejší článok o mojej ceste, kde popíšem aké to bolo na BMW R1200GS 2016. Už čoskoro.

Pridané: 26.05.2016 Autor: datadive Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Harley-Davidson

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2024 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 6734 | Včera: 202610