Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

Prezeráte si mobilnú verziu motoride.sk.
Prepnúť na PC verziu.

Menu

Články | Videá | Tipy | Fórum | Kalendár | Inzercia

Pridaj aj ty článok o svojej motorke!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motokrosový a štvorkolkový šampionát odštartoval svoj druhý pretek v Beckove

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 06.05.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3284 [Šport - Motocross]

Seriál pretekov terénnych štvorkoliek a motokrosu pokračoval v Beckove na hline pri Váhu. Prvý májový víkend privítali beckovské tobogány dvestodvadsať jazdcov na dvoch a štyroch krosových kolesách.

Seriál článkov - Motocorse cup 2016:

A že bude husto, napovedala už štartová súpiska všetkých sedemnástich kategórií, hlavne v začiatočníckych na dvoch kolesách, kde sa stretlo až sedemdesiatšesť jazdcov, takže prišlo na ich rozdelenie. V tomto ročníku pribudlo aj viacero nováčikov na štvorkolkách z Maďarska, Poľska a Česka. V kategórii quad hobby držal najpevnejšie riadidlá poliak Jakub Mitkowski/24/, tohtoročný nováčik. Tak ako v Šaštíne, aj v Beckove si pripísal na konto plný počet bodov z oboch rozjázd, za ním skončil druhý Tomáš Jágrik/108/ a tretí, ďalší nováčik z Maďarska, László Nagy/166/. V seniorských quadoch vyšla prvá jazda stálici pretekov Pavlovi Smrčkovi/65/ z Prostějova, no v druhej sa už díval na chrbát maďarskému seniorskému nováčikovi Zoltánovi Ferenczovi/107/. Tretí v senioroch skončil ďalší Maďar Roland Karsai/277/.

Motokrosový a štvorkolkový šampionát odštartoval svoj druhý pretek v Beckove

V MX Open Začiatočníkoch kraľoval Milan Šnirc/32/, no pád v druhej finálovej rozjazde ho posunul na celkové tretie miesto. Prvenstvo ukoristil Mário Kuchta/121/ a za ním dojazdil Patrik Beláň/176/.

V MX2 Začiatočníkoch bol najstabilnejším jazdcom oravčan Martin Pauliny/620/, ktorý obe rozjazdy dokončil na treťom mieste. O prvenstvo bojovali dvaja česi, Filip Koutný/18/ a Bohdan Král/96/. Prvú vyhral Král, no druhú jazdu vyhral Koutný, takže prvenstvo v Beckove išlo na jeho konto.

Motokrosový a štvorkolkový šampionát odštartoval svoj druhý pretek v Beckove

Hviezdami Beckova v profíkoch na štyroch kolesách boli dvaja veční rivali, slovák Denis Vanko/131/ a český jazdec Daniel Picmaus/74/. V druhej finálovej rozjazde predviedli divákom nádherné stíhacie divadlo a spolujazdcov nechali ďaleko za sebou. Napriek veľkej a opätovnej snahe Vanka, bolo beckovské prvenstvo korisťou Picmausa, Denis dojazdil druhý a tretiu priečku obsadil maďarský jazdec Kristóf Kárai/6/. Ani najmladší motokrosári sa nedali na beckovskej trati zahanbiť. Bojovali do poslednej chvíle a do posledného metra. V MX65 líderstvo opäť potvrdil Ľubko Galandák/188/ a v MX85 zasa ALex Helik/2/. V najmladšej quad juniorke I. kraľuje Adam Vanko/131/, druhá dojazdila Laura Mitášová/88/ a tretí Jakub Cibulka/67/. V junior II. nemá premožiteľa čech Honzo Brhel/41/, no v Beckove mu na krk dýchal ďalší nováčik z Česka Martin Dopita/5/, no Honzo to prvenstvo obhájil. Po omladine vyštartovali na trať hobíci na dvoch kolesách. Bojovali všetci so všetkými, no hviezdou týchto kubatúr bol Daniel Močko/134/, ktorý si vyjazdil prvenstvo v oboch rozjazdách v MX Open Hobby. Druhý skončil Vladimír Čambal/1/ a Kukáš Golej/35/. V MX2 Hobby rozhodoval až súčet bodov v celkovom poradí, napriek tomu, že prvú jazdu vyhral nitrančan Marián Solnica/98/ a druhú rakúšan René Glasser/295/. Z celkového víťazstva sa nakoniec tešil Matúš Pätoprstý/241/ z Viničného, lebo dojazdené dve druhé miesta mu priniesli najvyšší súčet bodov zo všetkých troch jazdcov.

Motokrosový a štvorkolkový šampionát odštartoval svoj druhý pretek v Beckove

Páni veteráni, teda jazdci v kategóriách MX4 a MX4+ predviedli svoje dlhoročné skúsenosti profesorskou jazdou. Lídrom štyridsiatnikov v Beckove sa stal Róbert Zigo/123/ pred Jánom Fajnorom/8/ a Ľubomírom Galandákom/188/. Prvenstvo v päťdesiatnikoch si vyjazdil Roman Čič/3/, sekundoval mu Jozef Valachovič/124/ s Ivanom Rusnákom/99/. Vždy sa teším na ich jazdy, majú ešte stále čo ukázať svojim mladším kolegom.

Záver oboch finálových rozjázd patril tiež motokrosárom – profíkom a juniorom. V MX profi 450 si celkové prvenstvo vyjazdil Miroslav Janáč/49/ z českého Brumova pred Marekom Zimolkom/18/ a Michalon Novockým /74/.

V MX profi 250 kraľoval oboma prvými priečkami Ján Stupka/93/. Druhé priečky obsadil Róbert Pivarči/337/ a o tretie sa pobili Jakub Paulovič/3/ s Rasťom Hornáčkom/10/, no v konečnom súčte mal viac šťastia Paulovič.

V MX junior 250 si beckovské prvenstvo pripísal na svoje konto zverenec trénera Dušana Predanócyho Christofer Mudraninec/112/. O dva body predbehol Paľa Munku/44/, ktorý skončil druhý a do tretice sa k nim pridal aj Jakub Leskovský/114/.

V juniorských stodvadsaťpäťkách bolo poradie vyrovnané v oboch rozjazdách. Lídrom bol čech Petr Kolaja/25/. Prevodovku otec zohnal v poslednej chvíli a motorku sa im podarilo poskladať tesne pred Beckovom a vyplatilo sa. Druhý skončil Samuel Strýček/51/ a tretí madarský jazdec Máté Szabolcz/108/.

Seriál Slovakia MX&QUAD Championships – Motocorse cup 2016 pokračuje 22. mája 2016 na motokrosovej dráhe pri Lovčici v okrese Žiar nad Hronom.

Text: Maroš Palesch
Foto: Ján Buchel - Photography

Pridané: 06.05.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Motocorse cup 2016:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Moto Morini

PC verzia motoride.sk

© Copyright 2001-2020 Motoride.sk | ISSN 1336-6491 | info@motoride.sk | Podmienky poskytovania služieb. | RSS:
Obsah stránok MotoRide.sk je chránený autorským zákonom. Kopírovanie v akejkoľvek podobe bez súhlasu je nezákonné.
Počet návštevníkov Dnes: 54145 | Včera: 142893